Sterowanie w hafciarce komputerowej BERNINA B500

Sterowanie haftem i hafciarką w modelu BERNINA 500

Do sterowania haftem i Multi-Hafciarką mamy do dyspozycji kolorowy, dotykowy ekran o wysokiej rozdzielczości i przekątnej 4.3 cali Wszelkie parametry, zmiany i ustawienia są wprowadzane poprzez "dotyk" jak i poprzez wielofunkcyjne pokrętła.

 

Dzięki dotykowemu ekranowi mamy wszystkie informacje i funkcje zawsze szybko dostępne. Multi-Hafciarka komunikuje się z nami poprzez ikony, animacje czy też grafiki. Multi-Hafciarka komunikuje się z nami języku polskim, dzięki wbudowanemu polskiemu menu obsługi.

 

Multi-Hafciarka komputerowa BERNINA B500 dla firm

     
     

Hafty wczytujemy za pomocą ekranu po wybraniu ich z odpowiedniej kategorii. Do dyspozycji mamy 275 pięknych wzorów hafciarskich. Hafty można wczytywać z pamięci Multi-Hafciarki jak i z PenDrive USB.

 

Dodatkowo mamy możliwość zapisu nowych haftów z PenDrive do pamięci Multi-Hafciarki.

 

Multi-Hafciarka komputerowa BERNINA B500 dla firm

     
     

Dzięki centralnie umieszczonemu ogromnemu dotykowemu ekranowi o dużej rozdzielczości, sterowanie haftem jest maksymalnie uproszczone!

 

Z poziomu ekranu możemy pozycjonować nasz haft na tamborku, zmieniać jego wielkość, obracać czy też odbijać lustrzenia. Zmiany te możemy wprowadzać zarówno za pomocą "dotyku" jak i bardziej precyzyjnie za pomocą wielofunkcyjnych pokręteł.

 

Na ekranie znajdziemy też informację o parametrach jakie zmieniamy (wielkość, kąt, pozycja, itp)

 

Multi-Hafciarka komputerowa BERNINA B500 dla firm

     
     

Za pomocą specjalnej opcji w Multi-Hafciarce B500 możemy także zmieniać tamborek na jakim chcemy wykonywać nasz haft oraz sprawdzać gdzie dany element haftu znajdzie się fizycznie na naszym tamborku (dotykając na dany element, tamborek przesunie się tak, aby wskazać pod igielnicą pozycję naszego "dotknięcia").

 

Multi-Hafciarka komputerowa BERNINA B500 dla firm

     
     

Multi-Hafciarka pozwala nam także na łączenie wzorów, dodawaniu napisów do haftu czy też zmieniania kolejności w jakiej będą haftowane dane elementy.

 

Funkcje haftu zostały rozbudowane do maksimum. Bez potrzeby korzystania z programu do haftów dokonany wszelkich zmian, modyfikacji czy też ustawień.

 

Multi-Hafciarka komputerowa BERNINA B500 dla firm

     
     
Na ekranie Multi-Hafciarki B500 mamy także możliwość sprawdzenia w jakiej kolejności i jakie kolory będą haftowane w wybranym przez nas wzorze haftu.


Dodatkowo po wskazaniu danej grupy kolorów, na ekranie zostanie zaznaczona ta część haftu jaka danym kolorem jest haftowana.
 

Multi-Hafciarka komputerowa BERNINA B500 dla firm

     
     
Podczas samego haftowania na ekranie mamy wyświetlone informację odnośnie ilości ściegów które maszyna wykonała oraz ile ściegów ma cały haft.


Informacje te widoczne są zarówno dla całego wzoru jak i dla danego koloru. Dodatkowo na ekranie Multi-Hafciarki BERNINA 500 widzimy, jakie miejsce naszego wzoru jest aktualnie haftowane. Mamy również możliwość haftowania całości wzoru w jednym kolorze, Multi-Hafciarka nie będzie się wtedy zatrzymywać na zmianę koloru nici, a cały wzór zostanie wyhaftowany w kolorze jaki jest aktualnie nawleczony.
 

Multi-Hafciarka komputerowa BERNINA B500 dla firm

     
     
W przypadku zerwania nici górnej lub końca nitki w bębenku, zainstalowane czujniki zatrzymają proces haftowania. Za pomocą specjalnej opcji mamy możliwość cofania się o dowolną ilość ściegów jak i przesuwania się do przodu.

Opcja ta przydatna jest w momencie, gdy chcemy mieć pewność, że miejsce w którym została zerwana nić zostanie na pewno zahaftowane.

Opcję tę możemy włączyć także w dowolnym momencie haftu, dlatego też możemy nanieść ewentualne poprawki i ponownie wykonać dany element naszego wzoru.
 

Multi-Hafciarka komputerowa BERNINA B500 dla firm

     
     
Na ekranie możemy tworzyć też napisy z 8 alfabetów jakie wbudowane są w pamięć Multi-Hafciarki. Tekst możemy obracać i skalować tak jak inne wzory hafciarskie. Możemy także zmieniać jego kolor.  

Multi-Hafciarka komputerowa BERNINA B500 dla firm

     
     
Udoskonalono również możliwość łączenia haftu, a wszystko na dotykowym ekranie. Do naszego haftu możemy dodawać nie tylko kolejny haft ale również dowolny napis.  

Multi-Hafciarka komputerowa BERNINA B500 dla firm

     
     
W każdej chwili mamy możliwość korygowania naprężenia nici górnej, tak aby idealnie dostosować je do materiału na jakim haftujemy czy też do nici, którą aktualnie używamy. Precyzyjny, elektronicznie sterowany naprężacz daje nam gwarancję dobrania idealnego ustawienia wartości naprężenia.  

Multi-Hafciarka komputerowa BERNINA B500 dla firm

     
     
Z poziomu ekranu możemy także sterować automatycznymi nożyczkami decydując czy hafciarka ma samoczynnie obcinać nić podczas długich przeskoków lub podczas zmiany koloru nici.  

Multi-Hafciarka komputerowa BERNINA B500 dla firm

     
     

Na obudowie znajdziemy też przycisk STAR/STOP rozpoczynający i zatrzymujący haftowanie oraz przyciski cięcia nici czy też automatycznego podnoszenia/opuszczania stopki. Nad przyciskiem START/STOP znajduje się także suwak regulacji prędkości służący do precyzyjnego sterowania prędkością haftu.

 

Najważniejsze przyciski umiejscowione są tuż nad igielnicą, dzięki czemu możemy sterować Multi-Hafciarką bez spuszczania z oka wykonywanego przez nas haftu. Nad igielnicą znajduje się też jasne oświetlenie LED idealnie oświetlające nasze pole pracy. Oświetlenie zamontowane jest także nad wolnym ramieniem maszyny. 12 jasnych diod LED idealnie oświetla nam pole pracy.

 

Multi-Hafciarka komputerowa BERNINA B500 dla firm

     
     

WYPRÓBUJ MULTI-HAFCIARKĘ BERNINA B500 NA SWOIM KOMPUTERZE

 

Zapraszamy do pobrania i zapoznania się z multimedialną prezentacją-symulatorem
Multi-Hafciarki BERNINA B500:

     

Symulator Multi-Hafciarki BERNINA B500

 

 

Prezentacja zawiera multimedialne i interaktywne funkcje. Klikając przyciski na animowanej maszynie można zapoznać się z ich funkcjami oraz wirtualnie przeprowadzić proces szycia, haftu i zabawy z maszyną. Serdecznie zapraszamy do pobrania prezentacji klikając na poniższy link

 

--> Kliknij i pobierz prezentację Multi-Hafciarki BERNINA 500 <--