Pomysł na Dobry Biznes

Haft reklamowy - Świetny Pomysł na Twój BIZNES


Nie wiesz jaki pomysł na Biznes będzie opłacalny? Chcesz otworzyć Własną Firmę, ale nie wiesz jaką branżę wybrać?

Szukasz interesującego i ciekawego sposobu na Zyskowny Biznes?
Zastanawiasz się; czy będzie korzystna Własna Firma z niewielkim wkładem finansowym?


Otwierasz Swój Pierwszy Biznes i szukasz Dobrego Pomysłu? Interesuje Cię Pomysł na Łatwy i Rentowny Interes?

A może poszukujesz sposobu na dorobienie po godzinach i na dodatek bez wychodzenia z domu?

 

PODPOWIADAMY:

Otwórz Studio Hafciarskie !

 

 

haft reklamowy

 

Poniżej krótki Poradnik opisujący czym jest Studio Hafciarskie, jaki sprzęt należy rozważyć, gdzie możemy znaleźć Odbiorców na nasze usługi oraz w jaki sposób pozyskać środki na Sfinansowanie Naszego Biznesu. Zapraszamy do zapoznania się z naszym Poradnikiem.

 

  
 1. Czym jest Haft Komputerowy?

 

Haft komputerowy to specjalny rodzaj zdobnictwa i personalizacji łączący tradycyjny, ręczny haft znany od wieków z nowoczesną techniką komputerową, pozwalającą na szybkie, AUTOMATYCZNE i niesamowicie dokładne wykonywanie haftów przez maszynę hafciarską.


Haftowane wzory są najtrwalszą formą zdobnictwa. W odróżnieniu od zdobień wykonywanych folią FLEX, nadruków czy też naprasowanek lub sitodruku, Haft Komputerowy nie niszczy się podczas użytkowania czy prania, zachowując swój pierwotny wygląd.


Wykonywanie haftów przez maszyny sterowane komputerowo jest bardzo PROSTE, SZYBKIE i przyjemne, ponieważ zaprojektowany wzór na komputerze, wysyłany jest do Hafciarki tak jak do drukarki, a całą pracę wykona za nas AUTOMATYCZNIE Hafciarka Komputerowa.

 

haft komputerowy

 
 
 2. Czym jest hafciarka komputerowa?

 

Hafciarka Komputerowa to specjalistyczne urządzenie sterowane elektronicznie (komputerowo), wykonujące AUTOMATYCZNIE wzory haftów praktycznie na dowolnym materiale.

Hafciarka Komputerowa posiada moduł napędzający ramię z tamborkiem, czyli specjalną ramką z zamocowanym tam haftowanym materiałem.

Kontrolując przesuw materiału pod igłą, Hafciarka potrafi wykonać nawet najbardziej fantazyjne i skomplikowane wzory, zachowując zegarmistrzowską precyzję w każdym, nawet najmniejszym detalu!

 

Hafciarka komputerowa

 
 

Poznaj historię Hafciarki Komputerowej. Zobacz jak narodziła się komputerowa maszyna do haftu i jaką ewolucją przeszła.


Sprawdź jaki udział w historii powstania Hafciarki miała firma BERNINA i jak stworzyła nowy rodzaj Maszyny do Haftu, czyli Multi-Hafciarkę Komputerową.

 

Artykuł: "Jak powstała hafciarka komputerowa" <-- Kliknij

 

Jak powstała komputerowa maszyna do haftu

 
 
 3. Czy w Polsce jest zapotrzebowanie na hafciarnie ?
 

Na naszym, krajowym rynku jest bardzo DUŻA nisza i jest OGROMNE zapotrzebowanie na małe i średnie Studia Hafciarskie oraz usługi reklamowe wykorzystujące Haft.


Duże hafciarnie przyjmują zlecenia, gdzie minimalna ilość wykonania tego samego wzoru haftu wynosi najczęściej kilkaset sztuk czy .kilkadziesiąt sztuk.

Stąd mamy OGROMNĄ niszę dla zleceń na krótkie serie, czy też produkcje spersonalizowanych gadżetów.
Duże hafciarnie nie zajmują się takimi zleceniami, a i cena za krótkie serie haftów jest wyższa.

 

studio hafciarskie

 
 
 4. Czy haft komputerowy się opłaca?
 

Zdecydowanie TAK!

Haft komputerowy to bardzo opłacalny Biznes, ponieważ do wykonania haftu nie zużywamy dużej ilości materiałów (nici, stabilizatorów, igieł, itp.) i energii , zatem koszty nie są wysokie, a gotowy produkt może być sprzedawany z wysoką marżą (nisza rynkowa)

Wszystko zależy od naszej inwencji i pomysłowości.

 

Hafciarka pracuje sama na siebie, po wczytaniu projektu i upięciu materiału w tamborku, hafciarka staje się AUTOMATYCZNYM i SAMODZIELNYM "Pracownikiem"!

 

Dodatkowo na atrakcyjność haftu pod względem jego opłacalności wpływa szerokie grono potencjalnych Odbiorców naszych produktów.

Haft Komputerowy jest wykorzystywany praktycznie w każdej branży!

 

 pomysł na dochodowy biznes

 
 
 5. Gdzie znajdę klientów na moje hafciarskie usługi?
 

Haft komputerowy jest obecny praktycznie we wszystkich branżach. Na każdym kroku możemy spotkać odzież lub przedmioty ozdobione haftem komputerowym. Zarówno na rynku lokalnym (firmy, restauracje, warsztaty w okolicy), jak i na rynku globalnym (sklep Internetowy, serwisy ogłoszeń i portale aukcyjne), znajdziemy odbiorców na nasze usługi.

 

Poniżej przykładowy branż, gdzie wykorzystywany jest haft komputerowy:

 

     
 • Haft reklamowy – loga firmowe na koszulkach, bluzach, t-shirtach, polówkach, polarach, swetrach, dresach, kurtkach, kamizelkach, ...

 • Gadżety na prezenty – ręczniki z napisami, ozdobnymi haftami, kocyki z imionami dla dzieci, ściereczki, makatki, fartuchy kuchenne, ...

 • Hotelarstwo – pościele, ręczniki, szlafroki, odzież dla obsługi, wystrój restauracji hotelowej i recepcji, ...

 • Branża gastronomiczna – obrusy, serwetki, fartuchy dla kelnerów, haftowane menu, odzież dla kucharzy i obsługi, ...

 • Sztandary – szkoły, uczelnie, OSP, policja, orkiestry, religijne, stowarzyszenia, cechy, urzędy, ...

 • Służby mundurowe – naszywki na mundurach dla policji, straży pożarnej, pogotowia, ratowników, firmy ochroniarskie, repliki mundurów, ...

 • Personel szpitalny i farmaceutyczny – naszywki na kitlach i fartuchach, odzież ochronna, ...

 • Motoryzacja – dywaniki samochodowe, zagłowniki, pokrowce na fotele, breloki, zawieszki, maskotki, kurtki dla motocyklistów, ...

 • Hobby – naszywki tematyczne np.: zespoły muzyczne, loga marek samochodów, jednostki wojskowe, lotnictwo, grupy rekonstrukcyjne, ...

 • Ozdoby dla domu – haftowane ozdoby do pokoju dziecięcego, zasłony, firany, obrusy, serwetki, pościele, poduszki, narzuty, obrazy, ...

 • Dodatki - spersonalizowane torby bagażowe, pokrowce, walizki, nesesery, aktówki, portfele, ...

 • Akcesoria dla zwierząt - ubranka dla psów, legowiska, zabawki, kocyki, narzutki, obroże, kagańce, ...
 
 • Haft regionalny - tradycyjne stroje regionalne, pamiątki, wyroby etniczne, biżuteria, ...

 • Odzież liturgiczna – ornaty, stuły, szaty, obrusy ołtarzowe, komplety kielichowe, sutanny, ...

 • Odzież sportowa – bluzy dla klubów sportowych, dresy, torby sportowe, kimona, stroje gimnastyczne, pokrowce na sprzęt sportowy, ...

 • Odzież wizytowa – suknie wieczorowe, suknie ślubne, kostiumy, koszule męskie, bluzki damskie, ...

 • Dodatki do garderoby – damskie torebki, broszki, opaski do włosów, spinki, kosmetyczki, pokrowce, ...

 • Obuwie – haft na bucikach dziecięcych, haft na glanach, spersonalizowane obuwie sportowe, ...

 • Czapki – hafty ozdobne, drużyny sportowe na czapkach z daszkiem, napisy, logotypy, czapki narciarskie, ...

 • Szkoły i uczelnie – Godła uczelni i szkół, herby, sztandary, naszywki na mundurkach szkolnych, tarcze szkolne...

 • Jeździectwo – czapraki, owijki, ochraniacze, siodła, derki, odzież jeździecka: kamizelki, marynarki, bryczesy, ...

 • Odzież BHP – wszelkiego rodzaju kombinezony robocze, fartuchy warsztatowe, odzież ochronna, ...

 • Herby i Godła Państwowe - urzędy państwowe, sądy, komisariaty, kancelarie, sale konferencyjne, ...

 • Śmieszne gadżety - stroje karnawałowe, akcesoria nie wieczory panieńskie / kawalerskie, prezenty rocznicowe, akcesoria na 18-tkę, ...

 


To tylko niektóre z branż, gdzie wykorzystywany jest haft komputerowy. Jak widać, haft komputerowy wykorzystywany jest praktycznie w każdej dziedzinie!

 

Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie i odkryje niszę i nie tylko lokalnym rynku!


 

 
 
 6. Jak powinna być wyposażona mała Hafciarnia / Studio Hafciarskie?
 

Aby móc przyjmować praktycznie KAŻDE zlecenie hafciarskie, Nasze Studio Hafciarskie powinno być wyposażone w uniwersalną Hafciarkę i program do Projektowania Haftów. Dobry Program pozwala na projektowanie wzorów na podstawie materiałów powierzonych przez Klienta (plików zdjęć lub grafiki) lub też na zupełnie „ręczne” rysowanie/tworzenie wzorów haftów.

 

Odpowiedni Program jest bardzo ISTOTNĄ kwestią, ponieważ od niego zależy w dużej mierze czy będziemy mogli przyjąć zlecenie i poprawnie zaprojektować wzór dla Hafciarki.

 

Dodatkowo mając do dyspozycji Program do Projektowania Haftów, możemy zająć się nie tylko Haftem Usługowym, ale także sprzedawać same Projekty Wzorów Haftu (np zestawy tematyczne haftów). Odbiorców będzie wielu, gdyż haft cieszy się w ostatnich latach bardzo dużą popularrnością!

 

hafrciarka

 
 
 7. Czy lepiej posiadać hafciarkę jedno czy wieloigłową?
 

Zarówno Hafciarki jednoigłowe (klik) jak i Hafciarki Wieloigłowe (klik) mają swoje zalety i wady. Hafciarka jednoigłowa jest prostsza w obsłudze, bardziej uniwersalna i w przypadku urządzeń BERNINA pozwala nie tylko na haft, ale również na  wycinanie w materiale, malowanie pisakami i zdobienie kryształkami! Hafciarki jednoigłowe sprawdzają się idealnie w przypadku krótkich serii haftów, haftowania napisów, wykonywania haftu usługowego, np.  w galeriach handlowych (ręczniki, szlafroki, kocyki z imionami) itp. Hafciarki jednoigłowe podczas haftu np 5 czy 6 kolorowego zatrzymuje się w trakcie pracy na zmianę koloru nici. Sama zmiana nici trwa TYLKO 5-7 sekund !


Hafciarki Wieloigłowe (klik) to urządzenia przystosowane do haftu długich serii (np 100 szt jednego wzoru haftu. np. na koszulkach). 10-, 12- czy też 15 igłowe urządzenia pozwalają na wykonywanie haftów wielokolorowych bez konieczności zmiany nici podczas haftowania (jeśli ilość kolorów haftu nie przekracza ilości igieł). Hafciarki wieloigłowe potrafią zazwyczaj tylko haftować. Są dedykowane dla dużych hafciarni lub zakładów produkcyjnych. Przewlekanie całego zestawu nici na Hafciarce Wieloigłowej trwa zdecydowanie dłużej i jest bardziej skomplikowane.

 

Jeśli planujemy otwarcie małego lub średniego Studia Hafciarskiego, gdzie haftowane wzory będą często się zmieniać (logotypy, haft reklamowy), nastawiamy się na haft napisów (ręczniki, kocyki), szlafroki. Jeśli  chcemy mieć w ofercie, zarówno haft jak i możliwość Malowania wzorów na tkaninach, (klik)  ich wycinania (klik)czy kryształkowania (dżety), (klik) wówczas najlepszy wybór to będzie Multi-Hafciarka <klik>.

 

--> Zapaszamy do kontaktu z Naszymi Specjalistami. Nie będziesz żalować.
Bez obaw - będzie Miło, Sympatycznie i Rzeczowo.Tak nas oceniają Klienci
<kilk--

 

maszyna do haftu

 
 
 8. Nie mam pojęcia o szyciu, czy poradzę sobie z obsługą hafciarki i programu?
 

Oczywiście, że TAK!

Obsługa hafciarki (zwłaszcza jednoigłowej) jest prosta i nie wymaga umiejętności szycia, obsługi maszyny do szycia czy ręcznego haftowania,

 

Każda osoba, która potrafi obsłużyć komputer na poziomie PODSTAWOWYM, z całą pewnością poradzi sobie z obsługą Hafciarki Komputerowej!

Obsługa samego Programu do Projektowania Haftów (klik) jest również prosta i intuicyjna.
Zwłaszcza Programy do Projektowania Haftów z serii BERNINA-WILCOMM są niesamowicie intuicyjne w obsłudze. Napisy wykonujemy w nich tak jak w programie typu MS WORD, natomiast opcje edycji i tworzenia haftów są podobne jak w każdym programie graficznym.

 

Jeszcze lepszym rozwiązaniem niż zwykła Hafciarka Komputerowa, jest wyposażenie Studia Hafciarskiego w Multi-Hafciarkę komputerową (klik)
Są to dużo WIĘKSZE możliwości i nie wiadomo kiedy, mogą przydać się w rozwoju Studia Hafciarskiego.

 

program hafciarski

 
 
 9. Czy hafciarki komputerowe potrafią tylko haftować?
 

Większość tak, ale nie BERNINA! Hafciarki BERNINA to nie są zwykłe hafciarki, tylko Multi-Hafciarki!

 

Multi-Hafciarki oprócz haftowania potrafią znacznie więcej! Specjalne narzędzia pozwalają na rozszerzenie możliwości Multi-Hafciarek o:

-
malowanie pisakami na tkaninach
(działają jak drukarka do tkanin),
-
wycinanie w tkaninie i w kilku warstwach tkaniny (jak ploter tnący)
-

ozdabianie termodżetami, kryształkmi Svarovskiego,
itp (działają jak cekiniarka).


Dodatkowo pozwalają na haftowanie sznurkiem, filcowanie czy też inne techniki zdobnictwa. Dlatego też Multi-Hafciarki BERNINA pozwalają na wprowadzenie za pomocą jednego urządzenia ogromnej ilości funkcji, a tym samym na oferowanie mnogości usług naszym klientom, a wszystko przy użyciu jednego urządzenia! czyli Multi-Hafciarki komputerowej

 

Szycie, malowanie, wycinanie

 
 

Jeśli chcesz naleźć więcej informacji czym są Multi-Hafciarki BERNINA, kliknij w link poniżej. Sprawdź jakie funkcje i możliwości oferują Multi-Hafciarki. Dowiedz się dlaczego lepiej posiadać Multi-Hafciarkę, niż zwykłą maszynę do haftu.

 

Artykuł: "Czym różni się Multi-Hafciarka od zwykłej hafciarki ?" <-- Kliknij

 

Multi-Hafciarka komputerowa - Co to jest ?

 
 

 

 

Od wielu lat, dwa razy do roku organizujemy prezentacje / pokazy Multi-Hafciarek komputerowych BERNINA, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem naszych Klientów. Pokazy odbywają się cyklicznie wiosną i jesienią. Pandemia nieco skomplikowała te prezentacje, ale dajemy radę!

 

Zobacz kiedy w Twoim mieście można na żywo zobaczyć Multi-Hafciarki BERNINA oraz unikatowe narzędzia i programy rozszerzające ich możliwości !

 

 

 

Prezentacje Multi-Hafciarek BERNINA

 
 
 10. Skąd pozyskać kapitał na wyposażenie studia hafciarskiego?
 

Jeśli przymierzamy się do zakupu hafciarki, ale nie posiadamy wystarczających środków, zawsze możemy skorzystać ze źródeł Finansowania. Do wyboru mamy klika opcji:

 

1. DOTACJE UE i UP - bezzwrotne dotacje na otwarcie działalności gospodarczej. Zwykle jest od kilunastu do kilkudziesięciu tysięcy zł. 
Więcej informacji : http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/

 

2. RZĄDOWY PROGRAM "WSPARCIE W STARCIE" - bardzo niskooprocentowane pożyczki (0,4% w skali roku) dla osób zaczynających swój biznes - szczegóły: https://wsparciewstarcie.bgk.pl/

 

3. LEASING - dla przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność gospodarczą i chcą rozszerzyć ją o haft komputerowy.

 

4. KREDYT lub RATY - zarówno dla przedsiębiorców jak i osób, którzy dopiero zamierzają otworzyć swoją działalność.

 

 

dotacje

--> Zapaszamy do kontaktu z Naszymi Specjalistami <kilk--

 
 11. Jaką działalność można rozszerzyć o haft komputerowy?
 
Oczywiście haft komputerowy to świetny pomysł na biznes i otwarcie samodzielnego Studia Hafciarskiego. Tto wspaniały pomysł na Pierwszy czy też Nowy Biznes. Natomiast, jeśli już prowadzimy działalność gospodarczą, możemy rozważyć jej poszerzenie o haft komputerowy.
Poniżej przedstawiamy przykłady branż, gdzie hafciarki pozwoliły nie tylko na poszerzenie oferty, ale przede wszystkim na dodatkowe PROFITY FINANSOWE!

 

Agencja reklamowa

 

Jeśli prowadzimy agencję reklamową i wykonujemy gadżety reklamowe (nadruki, sitodruk, folia FLEX itp), wówczas warto rozważyć wprowadzenie właśnie haftu komputerowego. Dotychczas oferowane techniki mogą być uzupełnione lub zastąpione haftem komputerowym. Haft komputerowy jest trwały, estetyczny i przyciąga wzrok klientów.

  Zakład krawiecki

 

Prowadzisz punkt usług krawieckich, szyjesz na miarę, przerabiasz odzież, itp - haft komputerowy będzie idealnym uzupełnieniem naszej oferty i dodatkowym (a być może z czasem - głównym) źródłem dochodu. Oferowanie haftu usługowego w punkcie krawieckim pozwoli na zwiększenie liczby klientów.

     
     
Sklep z pościelą, pasmanterią, ręcznikami

 

Wprowadzenie haftu komputerowego jako opcji dla sprzedawanych np. : ręczników,  szlafroków, firanek, sukien ślubnych ... itp. pozwoli na dodatkowy dochód. Możemy haftować imiona, inicjały, śmieszne napisy itp. Możemy wykonywać zestawy prezentowe np. zestaw ręczników jako prezent na ślub z imionami małżonków.

  HandMade i Pracownia Artystyczna

 

Jeśli wykonujemy wszelkiego rodzaju "HandMade" i rękodzieło, sprzedając wyroby gotowe, wówczas uzupełnienie naszego warsztatu o Hafciarkę Komputerową pozwoli na poszerzenie oferty. Biżuteria, ozdoby do domu, akcesoria dla dzieci itp. Mogą być w łatwy sposób ozdobione haftem, dżetami, malowanymi wzorami i zyskać na wartości.

     
     
Sklep z artykułami dla dzieci

 

Jeśli zajmujemy się sprzedaż artykułów dla niemowląt i dzieci możemy za pomocą hafciarki wykonywać ozdobne hafty na ręcznikach, kocykach, ubrankach, sliniakach, szatkach do chrztu itp. Haftować możemy także ozdoby do pokoju dziecięcego, jak chociażby imiona dzieci w formie zawieszek, czy też firany z haftowanymi dziecięcymi motywami.

  Pamiątki Regionalne

 

Sprzedajemy wyroby i pamiątki etniczne? Haft komputerowy pozwoli na zwiększenie sprzedaży i dodatkowy zarobek. Haftowane wzory regionalne na wszelkiego rodzaju pamiątkach czy elementach garderoby to prawdziwy HIT ostatnich lat. Filcowe torebki z haftem Góralskim czy Łowickim robią furorę wśród turystek i nie tylko.

     
     
Usługi fotograficzne

 

Prowadząc usługi foto lub będąc fotografem możemy za pomocą haftu komputerowego uatrakcyjniać albumy fotograficzne i Foto-Książki. Zszywane tradycyjne albumy ozdobione haftem to w ostatnim czasie hit wśród ślubnych fotografii i bardzo częsty wybór nowożeńców. Haft wykonany na podstawie zdjęcia w programie komputerowym do haftów, także robi furorę!

 

Sprzedaż gadżetów ślubnych

 

Jeśli wykonujemy zaproszenia ślubne lub sprzedajemy gadżety przeznaczone na wesela i śluby za pomocą Hafciarki możemy ozdabiać nasze wyroby i personalizować gadżety. Haftowane zaproszenia ślubne to prawdziwy hit (!) i niesamowita pamiątka dla gości. Haftowane księgi pamiątkowe, to także bardzo popularny i nietuzinkowy gadżet.

     
     
Produkcja odzieży

 

Produkujemy odzież autorską i krótkie serie naszych wyrobów. Multi-Hafciarka komputerowa z pewnością pomoże nam w wykonywaniu niepowtarzalnych ubiorów. Nie będzie to tylko haft! Również malowanie czy kryształkowanie (dżetowanie) tkanin UNIKALNYMI wzorami!

  Stroje regionalne

 

Haft jest tutaj niezbędny i własna Hafciarka Komputerowa, a najlepiej Multi-Hafciarka pozwoli na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy jakie przeznaczać musimy na zlecenia haftowania zewnętrznym firmom.

     
     
Sklep sportowy

 

Za pomocą haftu komputerowego możemy personalizować odzież dla zawodników oraz haftować logo.herb drużyny czy też inne znaki. Jeśli prowadzimy sprzedaż np. artykułów specjalistycznych np. jeździeckich, za pomocą haftu możemy łatwo zwiększać wartość oferowanych produktów. Posiadając Hafciarkę Komputerowa możemy oferować spersonalizowaną odzież sportową dla całych drużyn i grup sportowych.

  Sklep hobbystyczny

 

Jeśli prowadzimy sklep hobbystyczny w dowolnej, specjalistycznej branży to mając do dyspozycji Hafciarkę Komputerową możemy w łatwy sposób personalizować oferowane produkty lub wręcz tworzyć coś zupełnie nowego. Sklep wędkarski może np. sprzedawać pokrowce na wędki z imieniem i nazwiskiem wędkarza. Sklep motocyklowy może sprzedawać kurtki czy kombinezony z oryginalnym haftem dla pasjonatów motocykli ... itp.

     
     
Sklep typu "Śmieszek"

 

Prowadząc sklep ze śmiesznymi artykułami możemy rozszerzyć ofertę o dodatkowe gadżety ozdabiane i personalizowane haftem. Świetnie sprzedają się akcesoria na wieczory panieńskie i kawalerskie czy też na 18tkę. Haftowane prezenty na dzień Mamy, Babci, chłopaka itp także są super pomysłem. Znakomicie sprzedają się także wszelkiego rodzaju haftowane dyplomy, kartki okolicznościowe czy listy gratulacyjne.

  Hotelarstwo, gastronomia, SPA

 

Jeśli prowadzisz hotel, pensjonat, gabinet SPA czy też restaurację, powinno rozważyć się Hafciarkę Komputerową jako urządzenie do ozdabiania swoim logiem czy napisami wielu elementów wyposażenia. Ręczniki hotelowe, obrusy, pościel, akcesoria w gabinecie kosmetycznym czy też ozdobienie ubioru dla obsługi hotelu czy restauracji. Twoje logo na tego typu przedmiotach, Z PEWNOŚCIĄ podniesie PRESTIŻ Twojej działalności!


Zobacz przykładowe realizacje!

 

haft na koszulce

 BERNINA

Inspiracje hafciarskie BERNINA

Inspiracje hafciarskie BERNINA

haft koń

Inspiracje hafciarskie BERNINA

Inspiracje hafciarskie BERNINA

Inspiracje hafciarskie BERNINA

Inspiracje hafciarskie BERNINA

Inspiracje hafciarskie BERNINA

Inspiracje hafciarskie BERNINA

Inspiracje hafciarskie BERNINA

haft - wzory ludowe

Inspiracje hafciarskie BERNINA

Inspiracje hafciarskie BERNINA

Inspiracje hafciarskie BERNINA

Inspiracje hafciarskie BERNINA

Inspiracje hafciarskie BERNINA

Inspiracje hafciarskie BERNINA

wzory ludowe

Inspiracje hafciarskie BERNINA

Inspiracje hafciarskie BERNINA

Inspiracje hafciarskie BERNINA

Inspiracje hafciarskie BERNINA

Inspiracje hafciarskie BERNINA

Inspiracje hafciarskie BERNINA

Inspiracje hafciarskie BERNINA

Inspiracje hafciarskie BERNINA

Inspiracje hafciarskie BERNINA

Inspiracje hafciarskie BERNINA

Inspiracje hafciarskie BERNINA

Inspiracje hafciarskie BERNINA

Inspiracje hafciarskie BERNINA

Inspiracje hafciarskie BERNINA

Inspiracje hafciarskie BERNINA

Inspiracje hafciarskie BERNINA

Inspiracje hafciarskie BERNINA

Inspiracje hafciarskie BERNINA

Inspiracje hafciarskie BERNINA

Inspiracje hafciarskie BERNINA

Inspiracje hafciarskie BERNINA

Inspiracje hafciarskie BERNINA

Inspiracje hafciarskie BERNINA

haft Orlik

Inspiracje hafciarskie BERNINA

Inspiracje hafciarskie BERNINA

Inspiracje hafciarskie BERNINA

Inspiracje hafciarskie BERNINA