BERNINA PaintWork - Malowanie na tkaninie


BERNINA PaintWork - Malowanie na tkaninie

 

podrobneye o shveynoy mashine

 

Ponieważ BERNINA od zawsze stawia na innowacyjność i kreatywność, dlatego też stworzyła oprogramowanie i narzędzia służące do rozszerzenia możliwości hafciarek o dodatkowe funkcje.


System BERNINA DesignWorks posiada trzy innowacyjne narzędzia, które umożliwiają wycinanie otworków, malowanie pisakami oraz zdobienie kryształkami. Wszystkie narzędzia korzystają z programu komputerowego BERNINA DesignWork, a każde z nich zawiera klucz aktywujący daną funkcję w programie.


Jednym z tych narzędzi jest BERNINA PaintWork to zestaw do malowania pisakami przy użyciu hafciarki BERNINA. PaintWork pozwala na malowanie na każdej tkaninie przy użyciu dowolnych pisaków. Możemy malować także na wszystkim co tylko uda nam się upiąć/założyć do tamborka.


BERNINA PainWork to innowacyjne narzędzie pozwalające na wykonywanie np napisów na koszulkach, odzieży roboczej, bielizny niemowlęcej czy też innych bawełnianych ubraniach o gładziej strukturze. Świetnie nadaje się również do malowania na dyplomach, zaproszeniach, kartkach okolicznościowych itp. Szeroki wachlarz możliwości pozwala na poszerzenie ofert haftu komputerowego o inne, kreatywne formy zdobnictwa.

 

BERNINA DesignWorks


         
         

Opis BERNINA PaintWork

PaintWork to nowy system firmy BERNINA służący do malowania pisakami przy użyciu hafciarki BERNINA. Zaprojektowane wzory są malowane przez urządzenie za pomocą narzędzia z uchwytem na pisaki. Narzędzie montujemy w miejsce stopki do haftu. Możemy zastosować dowolne pisaki ponieważ narzędzie posiada 4 adaptery. Malować możemy na wszystkim co tylko uda nam się upiąć w tamborku. Wykonanie projektu jest szybkie i proste, a efekt jest zdumiewający! Malować możemy na wszystkim co tylko uda nam się upiąć w tamborku!

 

BERNINA PaintWork - Malowanie pisakami za pomocą hafciarki

     
     

BERNINA PaintWork tak jak i inne zestawy rozszerzające możliwości hafciarek BERNINA oparte są na oprogramowaniu BERNINA DesignWorks. Poszczególne moduły/narzędzia zawierają klucz, który aktywuje daną funkcję w programie. Mając jedno narzędzie możemy po pewnym czasie dokupić kolejne i za pomocą jednego programu obsługiwać wszystkie narzędzia rozszerzające możliwości hafciarek BERNINA. Program został tak zaprojektowany, aby jego obsługa była maksymalnie intuicyjna. W programie projektujemy wzory, które następnie wykonujemy na hafciarce przy użyciu specjalnego narzędzia.

 

BERNINA DesignWorks

     
     

Narzędzie PaintWork to specjalna stopka montowana w miejsce igły i stopki do haftu. Stopka zawiera również 4 adaptery o różnej średnicy umożliwiające zastosowanie dowolnego pisaka. Rozwiązanie to sprawia, że nie musimy korzystać z dedykowanych pisaków, ale możemy zastosować dowolny pisak o dowolnej średnicy.

 

BERNINA PaintWork - Narzędzie do malowania

     
     

Oprogramowanie oferuje szereg narzędzi do tworzenia wzorów, ich edycji oraz uzyskiwania indywidualnych efektów. Symulator wbudowany w program pokazuje w jakiej kolejności linie lub całe motywy będą malowane. W kliku prostych krokach możemy stworzyć niepowtarzalne efekty.

 

BERNINA PaintWork - Projektowanie

     
     

Program pozwala na obracanie, odbicie, kopiowanie oraz rozmieszczanie motywów. Możesz tworzyć obrysy i wypełnia oraz określać gęstość i kierunek malowania. Nieograniczone możliwości edycji wzoru takie jak przekształcanie i klonowanie pozwalają na uzyskanie pożądanego efektu. Kolejne kroki edycji są wizualizowane za pomocą warstw, dzięki czemu masz pełen podgląd projektu.

 

BERNINA PaintWork - Program do projektowania

     
     

Proces projektowania jest łatwy i przyjemny dzięki przejrzystemu widokowi jaki zapewnia program. Pogrupowane i dobrze widoczne narzędzia, przejrzyste okno projektu, pomocne wizualizacje, wszystko to sprawia, że wzory tworzone są intuicyjnie i zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Program daje nam nieograniczone możliwości!

 

BERNINA PaintWork - Projektowanie wzorów

     
     

Narzędzie do wykonywania PaintWork’u pozwala na czyste i precyzyjne malowanie wzorów za pomocą dowolnych pisaków. Twoja wyobraźnia nie będzie niczym ograniczona. Możesz tworzyć malowane wzory, a także łączyć swoje hafty z malunkami. Narzędzie montowane w miejsce stopki do haftu posiada adaptery umożliwiające stosowanie różnego rodzaju flamastrów o różnej grubości.

 

Malowanie na tkaninie - BERNINA PaintWork

     
     

Możesz malować zarówno na tkaninach jak i innego rodzaju materiałach. Uniwersalny uchwyt na pisaki pozwala na montowanie flamastrów tekstylnych, pisaków do papieru, plastiku, a nawet porcelany. Możesz malować na wszystkim co uda się umieścić w tamborku. Twoje wzory będą malowane przez hafciarkę BERNINA jak przez najlepszego artystę!

 

Bernina PaintWork - Inspiracje

     
     

Możliwość zastosowania dowolnych pisaków w nieograniczonej palecie kolorów w połączeniu z łatwością wykonania sprawiają, że dzięki PaintWorkowi Twoje pomysły szybko przerodzą się w gotowy projekt, a zwykłe i "masowo produkowane" przedmioty nabiorą nowego i niepowtarzalnego wyglądu.

 

BERNINA PaintWork - pisaki

     
     

PaintWork pozwoli Ci na niczym nieograniczone tworzenie nowych i niepowtarzalnych wzorów, zdobień i unikalnych projektów! To w jaki sposób zastosujesz PaintWork zależy tylko i wyłącznie od Twojej wyobraźni i kreatywności. PaintWork nie będzie w niczym nas ograniczać!

 

 

Bernina PaintWork - Inspiracje

     
     
Dzięki BERNINA PaintWork możemy wykonywać malunki na odzieży, elementach ozdobnych, dekoracji i innych przedmiotach. W prosty sposób możemy rozszerzyć nasze usługi o nowe rozwiązanie. Szybko i łatwo wykonamy napisy na koszulkach, logotypy czy też ozdobne wzory graficzne.  

 

Bernina PaintWork - Inspiracje

     
     

Dzięki PaintWorkowi możemy nadać niepowtarzalny wygląd przedmiotom codziennego użytku. Zestaw do PaintWorku znajdzie też zastosowanie w branży usługowej gdzie będziemy mogli konkurować na rynku nową, rozszerzoną ofertą. Malować możemy nie tylko na materiałach czy tkaninach, ale na każdym przedmiocie umieszczonym w tamborku np za pomocą samoprzylepnej flizeliny. Możemy zatem malować na porcelanie, płaskich przedmiotach z plastiku jak wizytówki, bony, karty oraz na papierze np na zaproszeniach, dyplomach, kartkach okolicznościowych. Zastosowań jest naprawdę mnóstwo, a ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia.

 

 

Bernina PaintWork DesignWorks

     
     

Ponieważ możemy malować za pomocą dowolnych pisaków, dlatego też możemy dobrać odpowiedni pisak do naszych potrzeb. Może to być pisak do tekstyliów, porcelany, papieru czy też do czegokolwiek innego.

 

PaintWork - Inspiracje

     
     

BERNINA PaintWork współpracuje z następującymi hafciarkami:

 

  • BERNINA B500, B570QE

  • BERNINA B700

 

BERNINA PaintWork - Malowanie na tkaninie

     
     
Zestaw BERNINA PaintWork zawiera:

 

  • program do projektowania BERNINA DesignWorks
  • klucz zabezpieczający do portu USB
  • narzędzie do PaintWorku montowane w miejscu stopki do haftu
  • 4 adaptery do pisaków o różnych grubościach
  • zestaw 10 pisaków do tkanin
 

BERNINA - Zestaw PaintWork

     

BERNINA oferuje także dwa inne zestawy do rozszerzenia możliwości Twojej hafciarki:

 

Bernina PaintWork, CrystalWork, CutWork

     
     

Mając do dyspozycji kilka narzędzi możesz dowolnie łączyć wszystkie lub kilka technik zdobienia. Łączenie Haftu, PaintWorku, CutWorku i CrystalWorku pozwoli na stworzenie niepowtarzalnych i niezwykłych wzorów. Nieograniczona kreatywność w nowych wymiarach!

 

BERNINA DesignWorks

     

PaintWork - Inspiracje

 

Zapraszamy do galerii z inspiracjami projektów wykonanych przy zastosowaniu BERNINA PAINTWORK

 

PaintWork - Isnpiracje