BERNINA CrystalWork - Zdobienie kryształkami


BERNINA CrystalWork - Zdobienie krzyształkami

 

podrobneye o shveynoy mashine

 

Ponieważ BERNINA od zawsze stawia na innowacyjność i kreatywność, dlatego też stworzyła oprogramowanie i narzędzia służące do rozszerzenia możliwości hafciarek o dodatkowe funkcje.


System BERNINA DesignWorks posiada trzy innowacyjne narzędzia, które umożliwiają wycinanie otworków, malowanie pisakami oraz zdobienie kryształkami. Wszystkie narzędzia korzystają z programu komputerowego BERNINA DesignWorks, a każde z nich zawiera klucz aktywujący daną funkcję w programie.


Jednym z tych narzędzi jest BERNINA CrystalWork pozwala nam na wykonywanie efektywnych zdobień za pomocą kryształków w zasadzie na każdej tkaninie lub na dowolnym przedmiocie.

BERNINA CrystalWork umożliwia wykonywanie przepięknych zdobień w postaci ułożonych w dowolny wzór kryształków. Efektowne zdobienie nadaje wyjątkowy wygląd i pozwala na uzyskanie olśniewającego efektu. CrystalWork znajdzie zastosowanie przy zdobieniu dowolnej odzieży lub przedmiotu.

 

BERNINA DesignWorks


         
         

Opis BERNINA CrystalWork

CrystalWork to nowy system zaprojektowany przez firmę BERNINA służący do wykonywania zdobień za pomocą kolorowych kryształków (kryształki górskie, kryształy svarowskiego, itp.) Przy użyciu hafciarki BERNINA wykonujemy szablon dla wzoru z kryształków. Ułożone w szablonie kryształki przenosimy na dowolny element garderoby lub inny dowolny przedmiot za pomocą folii i żelazka. W ten sposób możemy ozdabiać nawet najbardziej finezyjnym wzorem praktycznie każdy przedmiot. Kryształki wyglądają elegancko i prezentują się olśniewająco, a każdy ozdobiony nimi przedmiot zyskuje blask.

 

BERNINA CrystalWork

     
     

BERNINA CrystalWork tak jak i inne zestawy rozszerzające możliwości hafciarek BERNINA oparte są na oprogramowaniu BERNINA DesignWorks. Poszczególne moduły/narzędzia zawierają klucz, który aktywuje daną funkcję w programie. Mając jedno narzędzie możemy po pewnym czasie dokupić kolejne i za pomocą jednego programu obsługiwać wszystkie narzędzia rozszerzające możliwości hafciarek BERNINA. Program został tak zaprojektowany, aby jego obsługa była maksymalnie intuicyjna. W programie projektujemy wzory, które następnie wykonujemy na hafciarce przy użyciu specjalnego narzędzia.

 

BERNINA DesignWorks

     
     
Narzędzie do wykonywania CrystalWorku montowane jest w miejsce igły i stopki do haftowania. Składa się ze specjalnej stopki, stempli oraz podkładki do wybijania. Zarówno stemple jak i podkładki są przeznaczone do różnego rodzaju kryształków, dlatego też mamy do wyboru mamy kilka rodzajów kryształków:

 • Crystal SS0 6: 2.0 –2.1 mm

 • Crystal SS10: 2.8 –2.9 mm

 • Crystal SS12 : 3.0–3.2 mm

 • Crystal SS16: 3.8 – 4.0 mm

 

BERNINA CrystalWork - Zdobienie kryształkami

     
     


Proces wykonywania zdobień składa się z kilku prostych kroków:

 1. Wykonujemy projekt szablonu w programie BERININA DesignWorks - CrystalWork.

 2. Za pomocą dołączonego narzędzia wytłaczamy (hafciarką BERNINA) szablon na specjalnym papierze.

 3. Otworki szablonu zasypujemy kryształkami przy użyciu specjalnej szczotki.

 4. Gotowy wzór z kryształków powstały w szablonie przenosimy na samoprzylepną termofolię.

 5. Za pomocą żelazka transferujemy gotowy wzór z kryształkami na tkaninę.

 

BERNINA CrystalWork - Inspiracje

     
     

Program umożliwia zaprojektowanie szablonu do wykonywania zdobień kryształkami. Następnie maszyna wytłacza szablon za pomocą specjalnego narzędzia. Oprogramowanie oferuje szereg narzędzi do tworzenia szablonów. Program umożliwia także edycję istniejących wzorów. Symulator wbudowany w program pokazuje w jakiej kolejności zostaną wytłoczone otworki w szablonie. W kliku prostych krokach możemy stworzyć niepowtarzalne efekty.

 

BERNINA CrystalWork - Projektowanie

     
     

Program pozwala na obracanie, odbicie, kopiowanie oraz dowolne rozmieszczanie motywów. Możesz na ekranie komputera dobierać rodzaj i kolor kryształku oraz jego wielkość. Nieograniczone możliwości edycji wzoru takie jak przekształcanie i klonowanie pozwalają na uzyskanie pożądanego efektu. Kolejne kroki edycji są wizualizowane za pomocą warstw, dzięki czemu masz pełen podgląd projektu.

 

BERNINA CrystalWork - Projektowanie wzorów

     
     

Proces projektowania jest łatwy i przyjemny dzięki przejrzystemu widokowi jaki zapewnia program. Pogrupowane i dobrze widoczne narzędzia, przejrzyste okno projektu, pomocne wizualizacje, wszystko to sprawia, że wzory tworzone są intuicyjnie i zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Program daje nam nieograniczone możliwości!

 

BERNINA CrystalWork - Projektowanie szablonu

     
     

Narzędzie do wykonywania CrystalWork’u pozwala na idealne i precyzyjne wytłaczanie otworów w szablonie przeznaczonych dla kryształków. Twoja wyobraźnia nie będzie niczym ograniczona. Możesz tworzyć skomplikowane szablony ze złożonych wzorów. Narzędzie montowane w miejsce igły i stopki do haftu posiada różnej wielkości stemple wybijające otworki.

 

BERNINA CrystalWork - Wykonywanie szablonu

     
     

Wykonany przez maszynę szablon służy do precyzyjnego ułożenia kryształków na specjalnej termofolii, którą następnie naprasowujemy na materiał. Całość prac - od przygotowania projektu po gotowe zdobienie - przebiega sprawnie, szybko i przyjemnie.

 

BERNINA CrystalWork - Szablon

     
     

Do łatwego umiejscowienia kryształków otworkach szablonu służy specjalna szczotka, która sprawia, że kryształki ustawiają się właściwą stroną w otworach szablonu. Dzięki niej bardzo szybko i łatwo zasypiemy nawet ogromny szablon naszymi kryształkami.

 

BERNINA CrystalWork - Kryształki

     
     

Szablon wykonany przez hafciarkę jest wielorazowego użytku i możemy powielać nasze zdobienie w nieograniczonych ilościach. Szablon gwarantuje powtarzalność wzoru, mamy pewność, że przy długich seriach zdobienie będzie wyglądało tak samo na każdym egzemplarzu.

 

BERNINA CrystalWork - Szablon

     
     

Zdobienia kryształkami są trwałe i efektowne. Ich wykonanie jest proste i nie będzie sprawiało problemów nawet początkującym. W łatwy sposób możemy nadać olśniewający wygląd przedmiotom codziennego użytku lub garderobie.

 

BERNINA CrystalWork - Gotowy wzór

     
     

Wszystkie potrzebne akcesoria (papier do szablonu, kryształki, szczotkę i termofolię) znajdą Państwo w zestawie BERNINA CrystalWork Starter Kit

 

BERNINA CrystalWork - Starter Kit

     
     

Twoje projekty mogą zyskać blask dzięki zdobieniom wykonanym w technice CrystalWork. Błyszczące kryształki nakładane w precyzyjny i finezyjny sposób sprawią, że Twoje przedmioty nabiorą niecodziennego i wyjątkowego wyglądu!

 

 

BERNINA CrystalWork - Inspiracja

     
     

Zdobienia wykonane za pomocą kryształków robią ogromne wrażenie. Z pewnością technika ta znajdzie zastosowanie w zdobnictwie torebek, kosmetyczek, eleganckiej odzieży jak sukienki, bluzki czy też innych elementach garderoby lub przedmiotach codziennego użytku. Możliwości są naprawdę nieograniczone i zależą tylko od naszej wyobraźni i kreatywności.

 

 

BERNINA CrystalWork - Inspiracja

     
     

BERNINA CrystalWork współpracuje z następującymi hafciarkami:

 

 • BERNINA B500, B570QE

 • BERNINA B700

 

BERNINA CrystalWork

     
     
Zestaw BERNINA CrystalWork zawiera:


 

 • program do projektowania BERNINA DesignWorks
 • klucz zabezpieczający do portu USB
 • 1 stopki dociskowej
 • 1 pojemnika na odpadki z wytłaczania
 • 4 różnego rodzaju stempli do wybijania otworków
 • 4 matryc o różnych wymiarach otworków
 

CrystalWork - BOX

     
     
BERNINA CrystalWork Starter Kit zawiera:

 

 • 2 x termofolia o wymiarach 41.5cm x 31.5cm
 • 2 x papier/karton do wykonania szablonu o wymiarach 41.5cm x 31.7cm
 • szczotka do kryształków
 • 1440 szt. kryształków typu SS10: 2.8 –2.9 mm
 

BERNINA CrystalWork - Starter Kit

     
     

BERNINA oferuje także dwa inne zestawy do rozszerzenia możliwości Twojej hafciarki:

 

 

Bernina PaintWork, CrystalWork, CutWork

     
     

Mając do dyspozycji kilka narzędzi możesz dowolnie łączyć wszystkie lub kilka technik zdobienia. Łączenie Haftu, PaintWorku, CutWorku i CrystalWorku pozwoli na stworzenie niepowtarzalnych i niezwykłych wzorów. Nieograniczona kreatywność w nowych wymiarach!

 

BERNINA DesignWorks

     

BERNINA CrystalWork - Inspiracja

 

Zapraszamy do galerii z inspiracjami projektów wykonanych przy zastosowaniu BERNINA CRYSTALWORK

 

BERNINA CrystalWork - Inspiracja