Funkcje haftu modelu BERNINA 500

Zobacz jakie rozbudowane funkcje haftu oferuje BERNINA B500

BERNINA 500 pod swoją obudową kryje najnowsze rozwiązania i wszelkie zdobycze techniki w dziedzinie haftu komputerowego. Nie posiada funkcji szycia, które dla wielu osób są zbędne i wykorzystują tylko funkcje haftu w swoich urządzeniach.

 

Jej ogromne pole haftu wynoszące 40x15 cm oraz przemysłowa prędkości haftu wynosząca aż 1000 (tysiąc) wkłuć na minutę, a także łatwe sterowanie za pomocą wyświetlacza dotykowego o przekątnej 4,3 cali, sprawiają, że jest bezkonkurencyjna, niesamowita i wyjątkowa pod każdym względem.

 

Hafciarka została także wyposażona w polskie menu obsługi, które sprawia, że prosta i intuicyjna obsługa jest jeszcze łatwiejsza. BERNINA 500 polecana jest zawodowcom stawiającym jakość i wydajność na pierwszym miejscu.

 

BERNINA B500 - Multi-Hafciarka komputerowa podczas pracy

     
     
     
BERNINA 500 została wyposażona w całe mnóstwo innowacyjnych i unikatowych systemów pod obudową znajdziemy m.in.:

 

 • prędkości haftu 1000 ściegów na minutę !!
 • rozbudowane funkcje edycji i sterowania haftem
 • nowy, przemysłowy chwytacz rotacyjny 9 generacji
 • szpulka o zwiększonej, aż o 80% pojemności
 • wbudowane precyzyjne automatyczne nożyczki
 • wbudowane wolne ramię
 • dotykowy, kolorowy ekran sterujący
 • możliwość ustalenia długości odcinków obcinania nici
 • łatwe łączenie haftów na ekranie hafciarki
 • naprężacz górnej nici połączony z inteligentnym systemem będącym wynikiem wieloletnich badań szwajcarskich inżynierów BERNINA
 • precyzyjny czujnik zerwania nici górnej
 • czujnik końca nici w bębenku
 • współpraca z CutWork, PaintWork, CrystalWork

   

 

Wszystkie te rozwiązania zapewniają doskonałą jakość haftu i wydajność na najwyższym poziomie.

 

Multi-Hafciarka komputerowa BERNINA B500

     
     
     
     
Wszystkie funkcje i ustawienia hafciarki BERNINA 500 dostępne są z poziomu 4,3 calowego wyświetlacza dotykowego. Dodatkowo do sterowania pracą hafciarki służą wielofunkcyjne pokrętła i przyciski.

Dzięki temu na ekranie hafciarki możemy dowolnie edytować i projektować nasze hafty korzystając z rozbudowanych możliwości programu do haftu wbudowanego w maszynę.
 

Multi-Hafciarka komputerowa BERNINA B500

     
     
     
     
Z poziomu ekranu możemy edytować nasze hafty zmieniając ich rozmiar, obracając, odbijając lustrzanie czy tez pozycjonując je na tamborku.

Na ekranie możemy też duplikować wzory, łączyć je, dodawać napis do naszego haftu czy też dostosowywać projekt haftu do materiału na jakim haftujemy.
 

Multi-Hafciarka komputerowa BERNINA B500

     
     
     
     
Na ekranie możemy tworzyć także napisy korzystając z 8 czcionek alfabetu. Funkcja WordArt pozwala na "wyginanie" naszego napisu w dowolnych kierunkach.

Hafciarka dzięki funkcji tworzenia napisów bezpośrednio na ekranie świetnie nadaje się do wykorzystania na stoisku gdzie usługowo możemy wykonywać napisy na ręcznikach, szlafrokach, kocykach czy innych przedmiotach gdzie klient może zamówić haft "od ręki" i otrzymać w ciągu kilku minut przedmiot ozdobiony np. jego imieniem.
 

Multi-Hafciarka komputerowa BERNINA B500

     
     
     
     
W modelu hafciarki dla firm BERNINA 500 mamy także możliwość łączenia haftów na ekranie maszyny.

Dostępna w tym modelu specjalna funkcja Pinpoint Placement idealnie sprawdza się przy łączeniu haftów i tworzeniu bardzo długich wzorów np. haftowanie obrusu lub tworzenie wzoru haftowanego po "okręgu". Wystarczy wybrać dwa punkty a następnie za pomocą pokrętła dopasować ich ułożenie do reszty naszego wzoru.
 

Multi-Hafciarka komputerowa BERNINA B500

     
     
     
     
Z poziomu ekranu możemy także wykonywać nieskończone hafty!! Specjalna funkcja umożliwia nam tworzyć wzory hafciarskie, które możemy wykonywać w nieskończoność, tzn. haftować je przepinając materiał w tamborku, tym samym haftować jeden wzór na "kilometrach" tkaniny.

Specjalne znaczniki, które ustawiamy, pozwalają na upięcie materiału w jednej linii tak, aby nasz haft wyglądał jakby cały wyszedł z hafciarki w jednym cyklu haftu.
 

Multi-Hafciarka komputerowa BERNINA B500

     
     
     
     
Na ekranie hafciarki możemy także ustawić długość przeskoku igły (między elementami haftu) po jakim maszyna ma obcinać nici. Długość możemy dowolnie zwiększać lub zmniejszać, nawet do 0 mm. Takie ustawienie na pewno zaoszczędzi nasz cenny czas ponieważ nie będziemy musieli już obcinać nici po zakończonym hafcie.

Na zdjęciu nr.1 widzimy haft z nitkami do wycięcia po skończeniu haftowania, natomiast druga część przedstawia ten sam haft jednak z włączoną funkcją obcinania nici po przeskoku między elementami.
 

Multi-Hafciarka komputerowa BERNINA B500

     
     
     
     
Hafciarka ma możliwość korzystania aż z 5 tamborków płaskich i 1 tamborka do czapek. Hafciarka posiada wbudowane tzw. wolne ramię, dlatego też możemy haftować na rękawkach, nogawkach czy też wąskiej odzieży niemowlęcej.

 

Do dyspozycji mamy następujące pola haftu (tamborki):

 

 • 40x15cm
 • 26.5x16.5 cm
 • 25.5x14.5cm - na wyposażeniu
 • 13x10cm - na wyposażeniu
 • 7.2x5cm -

 

Mamy także możliwość sprawdzenia obrysu naszego haftu tak by widzieć gdzie fizycznie znajduje się na materiale upiętym w tamborku. Dodatkowo hafciarka obrazuje nam podgląd naszego haftu na wybranym tamborku, a w przypadku gdy wzór jest zbyt duży na wybrany tamborek, hafciarka odpowiednio nam to komunikuje.

 

Multi-Hafciarka komputerowa BERNINA B500

     
     
     
Na ekranie widzimy także sekwencję kolorów w jakiej wykonywany będzie haft. Mamy możliwość zmiany kolorów.

Podgląd pozwala na przygotowanie odpowiednich nici lub wizualizację, który element będzie haftowany w danym kolorze. Kolory możemy dowolnie zmieniać.
 

Multi-Hafciarka komputerowa BERNINA B500

     
     
     
     
Elektronicznie sterowany, precyzyjny naprężacz nici górnej pozwala na dostosowanie naprężenia nici do materiału na jakim haftujemy czy też do rodzaju nici jakiej używamy.

Regulacja także odbywa się poprzez dotykowy ekran i wielofunkcyjne pokrętło.
 

Multi-Hafciarka komputerowa BERNINA B500

     
     
     
     
Wbudowane automatyczne nożyczki umożliwiają precyzyjne cięcie nici zarówno przy zmianie koloru jak i podczas długich przeskoków pomiędzy ściegami w tym samym kolorze.

Cięcie możemy włączyć i wyłączyć za pomocą przycisku na ekranie.
 

Multi-Hafciarka komputerowa BERNINA B500

     
     
     
     
Czujnik zerwania nici górnej oraz czujnik końca nici w bębenku pozwalają na bezpieczną pracę, zatrzymując haftowanie w przypadku braku nici. Dodatkowo mamy możliwość cofnięcia się o dowolną ilość ściegów, aby mieć pewność, że zahaftujemy miejsce gdzie doszło do zatrzymania hafciarki.

Mamy także możliwość przesunięcia się o dowolną ilość ściegów do przodu, a wszystko jak zawsze na ekranie dotykowym lub poprzez wielofunkcyjne pokrętła.
 

Multi-Hafciarka komputerowa BERNINA B500

     
     
     
     
BERNINA 500 wyposażona jest w pamięć gdzie znajduje się wbudowane 275 pięknych wzorów hafciarskich oraz 8 alfabetów hafciarskich. Dzięki gniazdku USB mamy możliwość wczytywania dodatkowych wzorów hafciarskich z PenDrive lub bezpośrednio z komputera poprzez kabel USB. Wczytane wzory możemy zapisać do trwałej pamięci hafciarki. Uzyskujemy więc nieograniczoną bibliotekę wzorów hafciarskich !!

BERNINA B500 - port przez USB

 

Multi-Hafciarka komputerowa BERNINA B500

     
     
     
Dostępny opcjonalnie ogromny tamborek MEGA zyskał duże uznanie wśród klientów.

Jego pole haftu 40x15 cm sprawia, że za jego pomocą możemy ozdabiać nie tylko obrusy, ale także jeansy, suknie, żakiety, zasłony i wiele innych dużych przedmiotów.
 

BERNINA - MEGA Tamborek 400x150mm

     
     
     
     
Dostępny opcjonalny tamborek do czapek, pozwala bez trudu przygotować czapkę do haftu.

Wystarczy jedynie przymocować do flizeliny tę część czapki, na której ma się znaleźć wybrany haft. Pomoże nam w tym flizelina z klejem lub specjalny tymczasowy klej w spreju.
 

Haft na czapkach - B500 Haft na czapkach - BERNINA

     
     
     
     
Oferujące mnogość zaawansowanych funkcji i zachowując przy tym prosty, intuicyjny interfejs, posiadające polską instrukcję obsługi programy do projektowania haftu BERNINA-WILCOM Editor Plus lub Designer Plus są niezastąpionym narzędziem każdego hafciarza i niezbędnym elementem wyposażenia profesjonalnego studia hafciarskiego.  

Bernina-Wilcom Embroidery Software

     
     
     
     

Do Multi-Hafciarek i Hafciarek BERNINA stosuje się Standardowe Nici Hafciarske o grubości 40nM (inaczej Tex 27).


Szczególnie polecane są Nici marki PREMIUM, ze względu na ich Wysoką Jakość i odporność na zrywanie, a także Idealne układanie się na materiale oraz  Bogatą Paletę kolorów.

 

W naszym Sklepie Internetowym www.BMD.pl znajdą Państwo pełną paletę barw i to w Bardzo Atrakcyjnych Cenach.

Dodatkowo w Sklepie znajdą Państwo także Flizeliny, Hydrofolie, materiał naszywkowy, Termofolie oraz inne Dodatki niezbędne do Haftu. 
   
     
     
     

 

BERNINA 500 to zaawansowana technicznie, wyposażona we wszystkie najnowsze nowinki haftu komputerowego, uniwersalna i wszechstronna multi-hafciarka komputerowa dla firm.

 

Szeroki wachlarz możliwości oraz rozbudowane funkcje haftu połączone z niesamowitą precyzją oraz imponującą prędkością haftu 1000 wkłuć na minutę sprawiają, że hafciarka idealnie sprawdzi się w każdej branży gdzie profesjonalnie wykorzystuje się haft komputerowy.

Multi-hafciarka przeznaczona jest w głównej mierze dla agencji reklamowych, studiów hafciarskich, punktów usługowych i krawiecki, pracowni artystycznych związanych z projektowaniem i szyciem odzieży, czy też każdej innej działalności gdzie wykorzystujemy haft komputerowy w dowolnej formie.

 

 

 

Zobacz galerię inspiracji hafciarskich projektów wykonywanych przy użyciu multi-hafciarki BERNINA 500