Funkcje szycia BERNINA 570

Zobacz jakie możliwości posiada Hafciarka B570 QE jako komputerowa maszyna do szycia

BERNINA 570 QE po odpięciu modułu haftującego staje się komputerową, zaawansowaną maszyną do szycia wyposażoną w  642 programy szycia !! Użytkownik ma do dyspozycji ściegi użytkowe, ściegi dekoracyjne, owerlokowe, elastyczne i ozdobne. Dodatkowo mamy także możliwość wyszywania 5 alfabetami oraz wykonania aż 11 różnych wzorów w pełni automatycznej dziurki na wymiar guzika. Maszyna posiada także pamięć ściegów gdzie zapisywać możemy kombinacje ściegów ozdobnych lub liternictwa.

 

Dzięki zastosowaniu nowoczesnego układu napędowego i wydajnego chwytacza, maksymalna prędkość z jaką możemy szyć wynosi aż 900 ściegów na min !!

 

Hafciarka komputerowa i maszyna do szycia w jednym - B570

     
     

Ponieważ BERNINA B570 QE to Specjalna Edycja dedykowana dla quiltersów dlatego m.in. jej wolne ramię o długości 190 mm, ułatwia pracę z elementami cylindrycznymi (rękawy, nogawki) i jest również wspaniałym ułatwieniem, gdy szyjemy na dużych elementach. Patchworki, płaszcze, obrusy to wszystko i wiele innych rzeczy przeszyjemy bez trudu. Wiele rozwiązań technicznych w modelu B570 QE zostało zaczerpniętych z przemysłowych maszyn do szycia, np. dźwignia podnoszenia stopki kolanem, która pozwala pracować, nie odrywając rąk od materiału, czy też funkcja pozycjonowania igły umożliwiająca ustalenie czy po zatrzymaniu maszyny igła ma zostać całkowicie wbita w materiał czy też z niego wyciągnięta.

 

BERNINA 570 - Maszyna do szycia

     
     

Nasuwany stolik powiększający pole szycia, pozwala z łatwością szyć duże projekty. Gdy nie jest potrzebny, można go zsunąć uzyskując wolne ramię. Gdy zakończymy haft komputerowy, moduł haftujący również może służyć jako stolik do szycia.

 

Profesjonalna, komputerowa maszyna do szycia BERNINA 570

     
     

Możliwość szycia za pomocą przycisku Start/Stop oraz suwaka regulacji prędkości, sprawia że szycie staje się jeszcze bardziej przyjemniejsze! Oczywiście mamy także możliwość szycia z pomocą rozrusznika nożnego, który znajduje się zestawie.

 

Szycie bez rozrusznika BERNINA B570 QE

     
     
Centralnie umiejscowiony dotykowy ekran LCD pozwala precyzyjnie zarządzać pracą maszyny. Ściegi są pogrupowane w specjalne kategorie: ściegi użytkowe, ściegi dekoracyjne, dziurki itd. Hafty krzyżykowe można wykonać podczas haftowania, a także manualnie podczas szycia, za pomocą wbudowanych ściegów krzyżykowych. Po wybraniu ściegu, jego parametry są widoczne na ekranie, łącznie z podpowiedzią jaką stopkę należy użyć.  

Ekran w trybie szycia - BERNINA 570

     
     
Wbudowany Konsultant Szycia podpowie nam ustawić parametry ściegu oraz podpowie jaką stopkę użyć, aby uzyskać najlepszy efekt. Naszym zadaniem jest wybrać rodzaj materiału i interesujący nas typ ściegu, całą resztę zrobi za nas komputer !

 

Dodatkowo wbudowany przewodnik po funkcjach maszyny oraz moduł pomocy, na ekranie pokazują w formie opisowej i graficznej funkcje maszyny oraz opisują każdy dostępny przycisk czy opcję.

 

Konsultant szycia - BERNINA 570

     
     
BERNINA 570 QE została wyposażona w automat do nawlekania igły, który znacznie skraca czas potrzebny do przygotowania maszyny do pracy. Jeżeli Twoja dotychczasowa maszyna czegoś nie potrafi BERNINA 570 QE z pewnością poradzi sobie z tym bez trudu.  

Nawlekacz igły - BERNINA 570

     
     
Kilkaset funkcji regulacji ustawień, wbudowanych informacji z podpowiedziami, zastosowanych czujników i zabezpieczeń – a wszystko to w czytelny sposób oddane do Twojej dyspozycji. Wszystko by szycie było jeszcze bardziej przyjemne, a nawet najbardziej skomplikowane projekty, nie stanowiły przeszkód dla nas i naszej maszyny !  

Szycie - BERNINA 570

     
     
Dziurka na wymiar guzika wykonywana jest w pełni automatycznie. Programując i zapisując do pamięci parametry dziurki możemy wykonać serię identycznych dziurek ! Wszystko z poziomy dotykowego ekranu naszej hafciarko-maszyny. Ilość różnych wzorów dziurki jakie są wbudowane w pamięć maszyny wynosi aż 11 pozycji !  

Dziurka na guzik - B570

     
     

W modelu BERNINA 570 QE istnieje możliwość zastosowania opcjonalnej laserowej stopki BERNINA Stitch Regulator (BSR). Jest to opatentowana innowacja firmy BERNINA w zakresie regulacji długości ściegu podczas swobodnego przesuwania materiału pod stopką podczas quiltingu i pikowania. Specjalna stopka z wbudowanym laserowym czujnikiem, informująca maszynę o tym, z jaką prędkością materiał jest przesuwany. Dzięki tej funkcji maszyna dostosowuje prędkość swojej pracy do szybkości przesuwania tkaniny. Jeśli wolno przesuwamy materiał, maszyna pracuje powoli, jeśli przyspieszymy przesuwanie, maszyna automatycznie przyspieszy. Jeśli maszyna uzna że ruch materiału pod stopką jest za szybki, informuje użytkownika sygnałem dźwiękowym, aby nieco zwolnił przesuwanie tkaniny.

 

Laserowa stopka do Quiltingu - BERNINA BSR

     
     

Wszystkie przedstawione funkcje i parametry maszyny do szycia BERNINA 570 QE sprawiają, że jej właściciel będzie przez długie lat mógł cieszyć się niezawodnością i precyzją każdego dostępnego ściegu !

 

Zobacz galerię ciekawych przykładów wykorzystania maszyny do szycia BERNINA 570 QE !

 


 

 

Inspiracje - BERNINA 570