Funkcje szycia BERNINA 570

Zobacz jakie możliwości posiada Multi-Hafciarka B570 QE jako komputerowa maszyna do szycia

BERNINA 570 QE po odpięciu modułu haftującego staje się komputerową, zaawansowaną maszyną do szycia wyposażoną w  642 programy szycia !! Użytkownik ma do dyspozycji ściegi użytkowe, ściegi dekoracyjne, owerlokowe, elastyczne i ozdobne.

 

Dodatkowo mamy także możliwość wyszywania 5 alfabetami oraz wykonania aż 11 różnych wzorów w pełni automatycznej dziurki na wymiar guzika. Maszyna posiada także pamięć ściegów, gdzie zapisywać możemy kombinacje ściegów ozdobnych lub liternictwa.

 

Dzięki zastosowaniu nowoczesnego układu napędowego i wydajnego chwytacza, maksymalna prędkość z jaką możemy szyć wynosi aż 900 ściegów na min !!

 

Hafciarka komputerowa i maszyna do szycia w jednym - B570

     
     

BERNINA B570 QE to Specjalna Edycja dedykowana dla quiltersów dlatego m.in. jej wolne ramię o długości 190 mm, ułatwia pracę z elementami cylindrycznymi (rękawy, nogawki) i jest również wspaniałym ułatwieniem, gdy szyjemy na dużych elementach. Patchworki, płaszcze, obrusy to wszystko i wiele innych rzeczy przeszyjemy bez trudu.

 

Wiele rozwiązań technicznych w modelu B570 QE zostało zaczerpniętych z przemysłowych maszyn do szycia, np. dźwignia podnoszenia stopki kolanem, która pozwala pracować, nie odrywając rąk od materiału, czy też funkcja pozycjonowania igły umożliwiająca ustalenie czy po zatrzymaniu maszyny igła ma zostać całkowicie wbita w materiał czy też z niego wyciągnięta.

 

BERNINA 570 - Maszyna do szycia

     
     

Nasuwany stolik powiększający pole szycia, pozwala z łatwością szyć duże projekty. Gdy nie jest potrzebny, można go zsunąć uzyskując wolne ramię.

 

Gdy zakończymy haft komputerowy, moduł haftujący również może służyć jako stolik do szycia.

 

Profesjonalna, komputerowa maszyna do szycia BERNINA 570

     
     

Możliwość szycia za pomocą przycisku Start/Stop oraz suwaka regulacji prędkości, sprawia że szycie staje się jeszcze bardziej przyjemne!

 

Oczywiście mamy także możliwość szycia z pomocą rozrusznika nożnego, który znajduje się zestawie.

 

Szycie bez rozrusznika BERNINA B570 QE

     
     

Centralnie umiejscowiony dotykowy ekran LCD pozwala precyzyjnie zarządzać pracą maszyny. Ściegi są pogrupowane w specjalne kategorie: ściegi użytkowe, ściegi dekoracyjne, dziurki itd.

 

Dekoracje krzyżykami można wykonać podczas haftowania, a także manualnie podczas szycia, za pomocą wbudowanych ściegów krzyżykowych.

 

Po wybraniu ściegu, jego parametry są widoczne na ekranie, łącznie z podpowiedzią jaką stopkę należy użyć.

 

Ekran w trybie szycia - BERNINA 570

     
     
Wbudowany Konsultant Szycia podpowie nam jak ustawić parametry ściegu oraz jaką stopkę użyć, aby uzyskać najlepszy efekt. Naszym zadaniem jest wybrać rodzaj materiału i interesujący nas typ ściegu, całą resztę zrobi za nas komputer !

 

Dodatkowo wbudowany przewodnik po funkcjach maszyny oraz moduł pomocy, pokazują na ekranie w formie opisowej i graficznej funkcje maszyny oraz opisują każdy dostępny przycisk czy opcję.

 

Konsultant szycia - BERNINA 570

     
     
BERNINA 570 QE została wyposażona w automat do nawlekania igły, który znacznie skraca czas potrzebny do przygotowania maszyny do pracy.

Jeżeli Twoja dotychczasowa maszyna czegoś nie potrafi BERNINA 570 QE z pewnością poradzi sobie z tym bez trudu.
 

Nawlekacz igły - BERNINA 570

     
     
Kilkaset funkcji regulacji ustawień, wbudowanych informacji z podpowiedziami, zastosowanych czujników i zabezpieczeń – a wszystko to w czytelny sposób oddane do Twojej dyspozycji.

Wszystko by szycie było jeszcze bardziej przyjemne, a nawet najbardziej skomplikowane projekty, nie stanowiły przeszkód dla nas i naszej maszyny !
 

Szycie - BERNINA 570

     
     
Dziurka na wymiar guzika wykonywana jest w pełni automatycznie. Programując i zapisując do pamięci parametry dziurki możemy wykonać serię identycznych dziurek ! Wszystko z poziomu dotykowego ekranu naszej Multi-Hafciarki.

Ilość różnych wzorów dziurki jakie są wbudowane w pamięć maszyny to aż 11 pozycji !
 

Dziurka na guzik - B570

     
     

W modelu BERNINA 570 QE istnieje możliwość zastosowania opcjonalnej, laserowej stopki BERNINA Stitch Regulator (BSR). Jest to opatentowana innowacja firmy BERNINA w zakresie regulacji długości ściegu podczas swobodnego przesuwania materiału pod stopką, podczas quiltingu i pikowania.

 

Specjalna stopka z wbudowanym laserowym czujnikiem, informuje maszynę o tym, z jaką prędkością materiał jest przesuwany. Dzięki tej funkcji maszyna dostosowuje prędkość swojej pracy do szybkości przesuwania tkaniny. Jeśli wolno przesuwamy materiał, maszyna pracuje powoli, jeśli przyspieszymy przesuwanie, maszyna automatycznie przyspieszy. Jeśli maszyna uzna że ruch materiału pod stopką jest za szybki, informuje użytkownika sygnałem dźwiękowym, aby nieco zwolnił przesuwanie tkaniny.

 

Laserowa stopka do Quiltingu - BERNINA BSR

     
     

Wszystkie przedstawione funkcje i parametry maszyny do szycia BERNINA 570 QE sprawiają, że jej właściciel będzie przez długie lat mógł cieszyć się niezawodnością i precyzją każdego dostępnego ściegu !

 

Zobacz galerię ciekawych przykładów wykorzystania maszyny do szycia BERNINA 570 QE !

 


Patchwork i Quilting przy użyciu Multi-Hafciarki BERNINA B 570 QE

 

BERNINA 570 QE to Multi-Hafciarka ze specjanymi funkcjami dla pasjonatów Patchworku. Jako komputerowa maszyna do szycia posiada możliwość współpracy z innowacyjnym systemem BERNINA BSR, który z pewnością docenią Quilterzy oraz osoby szyjące Patchwork. Szycie projektu patchworkowego na maszynie do szycia BERNINA to czysta przyjemność.

 

BERNINA 570 - Patchwork

     
     

Patchwork został zapoczątkowany przez osadników na terenach obecnej Kanady oraz Stanów zjednoczonych, ale rozwijał się również w innych regionach Świata, np. w Rosji. Początkowo była to technika wykonywania koców, narzut oraz kołder, z resztek materiałów.

 

Dziś Patchwork to dekoracyjna metoda szycia, w której zszywa się przygotowane wcześniej, małe kawałki materiału w większą całość, tworząc nowy wzór (wykonuje się podobne geometrycznie kształty w celach ozdobnych, np. patchwork z kawałków trójkątnych).

 

B570 - Patchwork

     
     
Słowem Patchwork nazywa się również pracę wykonaną tą techniką. W dzisiejszych czasach Patchwork jest bardzo popularny na całym świecie, a liczba osób szyjących Patchworki wzrasta z roku na rok.


Ogromną popularnością cieszą się wystawy, festiwale oraz kursy szycia Patchworku. BERNINA 570 QE zarówno jako Multi-Hafciarka komputerowa jak i jako maszyna do szycia z powodzeniem pozwala na wykonywanie i dodatkowe zdobienie patchworku.
 

BERNINA 570 - Patchwork

     
     
BSR to skrót od BERNINA Stitch Regulator. Laserowa stopka BSR pozwala na pikowanie z wolnej ręki. Szyjąc sami przesuwamy materiał pod stopką, kreśląc wymyślne ozdobne wzory.

Zadaniem stopki BSR jest dobranie odpowiedniej prędkości do tempa z jakim przesuwamy materiał pod stopką. Nawet początkujący Quilterzy będą mogli osiągnąć rewelacyjne rezultaty!
 

Quilting - BERNINA Funkcja BSR

     
     
Quilting, jest to technika ozdobnego pikowania, wykonywana przez ręczne przesuwanie materiału pod igłą maszyny, przy wyłączonych ząbkach transportu.

Tradycyjne pikowanie tworzy zazwyczaj kwadraty z przecinających się pod kątem prostym linie ściegiem prostym. Quilting łączy ze sobą zarówno ścieg prosty jak i zygzak, tworząc fantastyczne dekoracje na materiale.
 

Laserowa Stopka BERNINA BSR

     
     
BERNINA 570 QE posiada funkcję wykonywania Quiltingu (pikowania) za pomocą stopki z laserowym czujnikiem – BSR (jako dodatkowe akcesorium). Quilting ten możliwy do wykonania jest zarówno ściegiem prostym jak również za pomocą ściegu zygzak.


Stopka BSR sprawdza prędkość przesuwania materiału pod igłą i dopasowuje prędkość maszyny, aby zachować identyczną długość ściegu.
 

Laserowa stopka do Quiltingu - BERNINA BSR

     

 

 

Inspiracje - BERNINA 570