Co to jest Multi-Hafciarka komputerowa ?

Czym różni się Multi-Hafciarka od zwykłej maszyny do haftu ?

 

Czym różni się Multi-Hafciarka od hafciarki komputerowej? - Sprawdź co potrafią Multi-Hafciarki BERNINA

Wstęp

Każda Multi-Hafciarka to hafciarka komputerowa, ale nie każda hafciarka jest Multi-Hafciarką... W tym artykule postaramy się pokazać jaka jest różnica pomiędzy zwykłą hafciarką, a maszyną typu Multi-Hafciarka.

Jakie są różnice w funkcjach hafciarki, a Multi-Hafciarki ?

Hafciarka komputerowa jest urządzeniem potrafiącym automatycznie "wyszywać" - haftować. Wprowadzony do hafciarki wzór jest haftowany na materiale upiętym w tamborku umieszczonym w hafciarce. Hafciarka wyszywa ten wzór poruszając tamborkiem pod igielnicą. Zasada działania każdej hafciarki jest taka sama. Nie jest istotne czy hafciarka posiada jedną igłę, czy też kilkanaście igieł lub kilka głowic. Każda z nich haftuje w ten sam sposób.

 

Mutli-Hafciarka to urządzenie haftujące, które oprócz możliwości haftu potrafi znacznie więcej. Zobacz jakie możliwości oferują Multi-Hafciarki:

Multi-Hafciarki: Haftowanie

Haftowanie za pomocą Multi - Hafciarki komputerowej BERNINA

Haftowanie to podstawowa funkcja każdej Multi - Hafciarki BERNINA. Perfekcyjny haft wykonywany jest przy użyciu nowoczesnych modułów haftujących, które w zależności od modelu oferują pole haftu wynoszące 40x15 cm lub 40x21cm. Multi-Hafciarki BERNINA potrafią haftować na każdym rodzaju materiału. Wyszywane wzory wczytywane są do hafciarki poprzez PenDrive USB. Multi-Hafciarki BERNINA to prawdziwy majstersztyk inżynierii wśród hafciarek komputerowych. Metalowe podzespoły i stabilna konstrukcja gwarantują niezrównaną jakość haftu nawet przy pełnej prędkości wynoszącej przemysłowe 1000 wkłuć na minutę. Wzory jakie Multi-Hafciarka wykonuje projektowane są w programach do haftu. BERNINA oferuje trzy poziomy oprogramowania hafciarskiego różniące się stopniem zaawansowania i możliwości.


Multi-Hafciarki: Wycinanie (CutWork)

BERNINA - CutWork - Wycinaj Multi-Hafciarką BERNINA

Wycinanie w materiale i z materiału jest możliwe dzięki narzędziu BERNINA CutWork. Narzędzie to, jest chronionym patentem rozwiązaniu BERNINA. Jest to specjalny nożyk, pracujący w czterech zakresach i umożliwiający precyzyjne cięcie dowolnych kształtów. Możemy wycinać wymyślne figury z materiału (np. filcu) lub też wycinać ozdobne otworki w materiale.

Narzędzie BERNINA CutWork BERNINA CutWork - Wycinaj w materiale i z materiału przy użyciu Multi-Hafciarki komputerowej

Po lewej narzędzie do wycinania BERNINA CutWork. Po prawej przykład zastosowania narzędzia.

Ta funkcja pozwala na wprowadzanie nowych rodzajów zdobień do projektów hafciarskich, ponieważ w dowolny sposób możemy łączyć ze sobą haft komputerowy i funkcje wycinania. Zaletą i przewagą narzędzia CutWork nad innymi rozwiązaniami tego typu jest to, że za pomocą CutWorka możemy wycinać w materiale o grubości ponad 4 mm ! Dzięki temu rozwiązaniu Multi-Hafciarka BERNINA staje się ploterem tnącym. Wzory CutWork można projektować w programie do haftu BERNINA-WILCOM Designer Plus 8 lub w dedykowanym programie BERNINA Design Works.


Multi-Hafciarki: Malowanie (PaintWork)

BERNINA PaintWork - Maluj pisakami przy użyciu Multi - Hafciarki BERNINA

Dzięki narzędziu PaintWork masz możliwość malowania pisakami za pomocą Multi-Hafciarki komputerowej BERNINA. Malować możesz na dowolnym materiale jak i dowolnym przedmiocie umieszczonym w tamborku Multi-Hafciarki. Malować można przy wykorzystaniu praktycznie dowolnych pisaków dostępnych na rynku. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom obsługa narzędzie BERNINA PaintWork jest intuicyjna i nie stwarza żadnych problemów nawet początkującym użytkownikom.

BERNINA PaintWork - Malowanie pisakami przy pomocy Multi-Hafciarki BERNINA PaintWork - Malowanie pisakami przy pomocy Multi-Hafciarki

Po lewej narzędzie do malowania pisakami BERNINA PaintWork. Po prawej przykład zastosowania narzędzia.

Dzięki specjalnej stopce mamy możliwość regulacji z jaką siłą pisak będzie dotykał materiału, a tym samym możemy wpływać na ilość tuszu jaka "wypłynie" z pisaka. Dodatkowo w zestawie znajduje się komplet adapterów, który umożliwia stosowanie pisaków o różnej grubości. Wzory, które są malowane projektujemy w specjalnym programie na komputerze. Wzory mogą powstać na podstawie wzorów haftu, grafik, skanów, zdjęć jak i mogą być dowolnie "rysowane". Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby łączyć ze sobą malowanie z haftem komputerowym. Daje to nowe techniki zdobnictwa i artystycznego wyrazu. Wzory PaintWork projektowane są w dedykowanym programie do hafciarki - BERNINA Design Works.


Multi-Hafciarki: Kryształkowanie (CrystalWork)

BERNINA CrystalWork - Ozdabiaj kryształkami Multi-Hafciarką BERNINA

Wykonywanie zdobień za pomocą kryształków to kolejna funkcja Multi-Hafciarek BERNINA. Narzędzie CrystalWork służy do ozdabiania za pomocą specjalnych termoprzylepnych kryształków. Kryształki te mają kształt kamyków o różnych rozmiarach. Daje nam to możliwość wykonywania ciekawych i niepowtarzalnych ozdób. Korzystać możemy z dowolnych termodżetów dostępnych na rynku. Obecnie istnieje mnóstwo rodzajów kamyków o różnych kształtach, kolorach i rozmiarach.

BERNINA CrystalWork - Ozdabiaj kryształkami przy użyciu Multi-Hafciarki BERNINA Ozdabianie krzystzłkami i kamykami z BERNINA CrystalWork - Multi-Hafciarki komputerowe BERNINA

Po lewej narzędzie do wykonywania szablonów BERNINA CrystalWork. Po prawej przykład zastosowania narzędzia.

Narzędzie CrystalWork pozwala na tworzenie szablonów, które następnie mogą być wielokrotnie wykorzystywane. Szablony "wybijane" są przez Multi-Hafciarkę na specjalnym podkładzie. Wybijanie szablonów odbywa się przy użyciu narzędzia - specjalnego stempla o różnych rozmiarach. Następnie szablon zasypywany jest kryształkami, które układają się w zaprojektowany kształt. Następnie za pomocą dedykowanej folii transferowej, wzór z kryształkami przenoszony jest na materiał. Ostatnim krokiem jest utrwalenie wzoru na materiale za pomocą żelazka. Wzory do wykonywania szablonów projektuje się w specjalnym programie komputerowym dedykowanym do Multi-Hafciarek BERNINA.


Multi-Hafciarki: Couching

Multi-Hafciarki BERNINA - COuching - Haftowanie sznurkiem

Jest to kolejna funkcja Multi-Hafciarek BERNINA. Umożliwia ona przyszywanie sznurka według zaprojektowanego wzoru. Jest to możliwe dzięki specjalnej stopce oraz dodatkowym prowadnikom sznurka. Oczywiście przyszywać możemy nie tylko sznurek, ale także włóczkę, kordonek, taśmę, itp. Ozdobny element jest prowadzony przez specjalną stopkę i przyszywany nitką w tym samym kolorze. Ponieważ Multi-Hafciarka przyszywa go na materiale upiętym w tamborku, sznurek układa się w zaprojektowany wcześniej wzór. Taka forma zdobnictwa w połączeniu z haftem komputerowym daje niesamowite efekty i pozwala na uzyskanie zaskakujących form zdobnictwa. Wzory, które Multi-Hafciarka wykona przy użyciu sznurka projektujemy w programie do haftu BERNINA-WILCOM Designer Plus.


Multi-Hafciarki: Punching

Multi-Hafciarki BERNINA - Filcowanie - Punching Tool

Narzędzie do Punchingu umożliwia nam filcowanie. Jest to technika polegająca na wbijaniu wełny czesanej w filc. Przy użyciu Mutli-Hafciarki mamy możliwość "wbijać" wełnę we ściśle zaprogramowanym kształcie. Taką możliwość oferuje narzędzie do Punchingu. Ta popularna forma zdobnictwa daje zaskakujące efekty w połączeniu z haftem komputerowym. Za pomocą filcowania możemy np. wykonać futerko haftowanego kotka, czy też zrobić "dym" wokół motocykla czy parostatku. Dzięki funkcji PunchWork możemy urealistycznić nasze hafty i nadać im niespotykaną formę. Filcowane wzory możemy zaprojektować w najbardziej rozbudowanym programie do projektowania haftów BERNINA-WILCOM Designer Plus. Sprawdź jakie to proste !


Dlaczego warto mieć Multi-Hafciarkę, a nie tylko zwykłą hafciarkę?

To przecież jasne, że lepiej mieć urządzenie, które potrafi więcej niż mniej ! W przypadku Multi-Hafciarek BERNINA mamy pewność, że tak jak multi-scyzoryki szwajcarskiej armii, tak też Multi-Hafciarki szwajcarskiej BERNINA są niezawodne i solidne. Każda funkcja Multi-Hafciarki została dopracowana w najdrobniejszym szczególe. BERNINA to jakość, innowacja, niezawodność podparta ponad 125 latami doświadczenia. Decydując się na wykorzystanie Multi-Hafciarek BERNINA w swoim biznesie, masz pewność, że otrzymasz do rąk narzędzie, które zapewni Ci nieograniczoną kreatywność połączoną z łatwością obsługi.

Multi-Hafciarki BERNINA niczym szwajcarskie scyzoryki.


 

BERNINA oferuje nie tylko Multi-Hafciarki i narzędzia dodatkowe, ale również pełen pakiet oprogramowania służącego do projektowania wzorów. Programy różnią się między sobą możliwościami i funkcjami jakie oferują. Mają jedną, wspólną cechę- są intuicyjne w obsłudze i nie wymagają więcej od użytkownika niż podstawowa znajomość obsługi komputera.

BERNINA - Projektowanie wzorów dla Multi-Hafciarki


 

W projektowaniu wzorów i wykorzystywaniu funkcji Multi-Hafciarek BERNINA mamy pewną dowolność. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby łączyć ze sobą kilka lub nawet wszystkie funkcje Multi-Hafciarek BERNINA i cieszyć się zdumiewającym efektem. Łączyć możemy ze sobą każdą funkcję jaką oferują Multi-Hafciarki. Połączenie unikalnych technik zdobnictwa pozwala na stworzenie zdumiewających efektów, a wszystko za pomocą jednej maszyny !

Multi-Hafciarki BERNINA - Wielofunkcyjne kombajny

Przykład zastosowania różnych form zdobnictwa jakie oferują Multi-Hafciarki BERNINA

Co potrafią Multi-Hafciarki BERNINA ? - DesingWorks

Co potrafią Multi-Hafciarki BERNINA ? - DesignWorks

Połączenie technik CutWork, PaintWork i CrystalWork na sukience

Co potrafią Multi-Hafciarki BERNINA ? - CrystalWork - Kryształki

Dziewczęca bluzka z motywem wykonanym techniką CrystalWork

Co potrafią Multi-Hafciarki BERNINA ? -PaintWork - Malowanie pisakami

Bluzka ozdobiona motywem wymalowanym pisakami przez Multi-Hafciarkę dzięki funkcji BERNINA PaintWork

Co potrafią Multi-Hafciarki BERNINA ? - CrystalWork - Kryształki

Spódnica z haftami i motywem sowy wykonanym Multi-Hafciarką BERNINA z narzędziem CrystalWork


 

Zapraszamy do zapoznania się z tabelarycznym porównaniem możliwości programów do projektowania haftów
BERNINA-WILCOM Embroidery Software oraz Multi-Hafciarek komputerowych BERNINA

 

             
  Hafciarki komputerowe dla firm - co wybrać?   Domowe i hobbystyczne hafciarki BERNINA - Jaką kupić?   Programy do haftu BERNINA-WILCOM - Który program wybrać i kupić  
 

hafciarki dla firm

 

hafciarki domowe

 

programy do haftu

 
             

 

https://szycie.info.pl/pic/promocje/golf_ikonka_prezentacje_2.png

 

Zobacz kiedy w Twoim mieście będziesz mógł na żywo zobaczyć Multi-Hafciarki BERNINA
oraz unikatowe narzędzia i programy rozszerzające ich możliwości !

 

--> Kliknij i sprawdź harmonogram prezentacji <--

 


 

Jak pwstała hafciarka komputerowa - Historia powstania automatycznej maszyny haftującej

 

Kliknij i poznaj historię powstania Hafciarki Komputerowej. Zobacz jaką ewolucję przeszła ręczna maszyna do haftu

stając się z czasem automatyczną hafciarką komputerową jaką znamy obecnie.

 

Narodziny Hafciarki Komputerowej - Historia wynalazku

 


 

Jeśli chcesz poznać całą historię szwajcarskiego producenta maszyn do szycia BERNINA
zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem dostępnym pod tym linkiem:

 

Historia szwajcarskiego producenta maszyn firmy BERNINA

 

Historia Szwajcarskiej firmy BERNINA - Jak narodziła się legenda

 


 

Jeśli natomiast chcesz poznać historię powstania maszyny do szycia
i wynalazców którzy się do tego przyczynili zapraszamy do naszego artykułu:

 

Historia maszyny do szycia by BERNINA

 

"Historia maszyny do szycia - Jak narodziła się współczesna maszyna do szycia"