FABLAB MAŁOPOLSKA KRAKÓW - Inteligentna i innowacyjna Pracownia Krawiecka ze sprzętem BERNINA

BERNINA Pracownia Krawiecka - FabLab Małopolska Kraków

 


 

ZAPRASZAMY DO NOWO OTWARTEJ INNOWACYJNEJ PRACOWNI KRAWIECKIEJ
W RAMACH PROGRAMU INTELIGENTNA MAŁOPOLSKA
w FABLAB MAŁOPOLSKA - KRAKÓW !

 

FabLab Małopolska - Kraków, ul. Królewska 65A

 

Kraków, ul. Królewska 65A

 

Szczegóły i harmonogram zajęć dostępny będzie
na stronach www i profilach facebookwych:

 

 

www.FabLabMalopolska.pl   Facebook: fablabmalopolska
     

www.HAFCIARKI.pl

  www.BMD.pl

 

Dołącz do GRUPY NA FACEBOOKU, aby być na bieżąco z wydarzeniami dotyczącymi Pracowni Krawieckiej w FABLAB Małopolska 

Pracownia powstała w ramach programu Inteligentna Małopolska
i została wyposażona w sprzęt marki BERNINA.

 

 

W Inteligentnej Pracowni Krawieckiej ogólnodostępne są:

 

 

 

Obok Inteligentnej Pracowni Krawieckiej w FabLabie działają:

 

 

 


 

 

W Pracowni organizowane są KURSY SZYCIA (w tym Kursy Szycia Patchworku)

 

Zawsze aktualny harmonogram zajęć dostępny jest pod linkiem:

https://www.fablabmalopolska.pl/kalendarz

 

 

KAŻDY będzie mógł korzystać z wyżej wymienionych urządzeń i będzie mógł brać udział w kursach i zajęciach!

 

FabLab Małopolska - Pracownia Krawiecka BERNINA

 


 

Czym jest FABLAB ?

 

FABLAB (z ang. Fabrication Laboratory) to rodzaj pracowni lub laboratorium, a także połączenie kilku pracowni w jedno miejsce, gdzie można w praktyce zrealizować każdy pomysł. To kreatywna przestrzeń dla hobbystów, majsterkowiczów, modelarzy, architektów, artystów i inżynierów, którzy wykorzystując dostępne urządzenia, materiały i narzędzia mogą tworzyć własne dzieła z każdej dziedziny. FabLaby wyróżnia to, że można w nich zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami i nowinkami technicznymi ze świata elektroniki i sprzętu komputerowego oraz hobbystycznego.

 

FABLAB to miejsce fabrykacji i kreatywnego tworzenia. FABLAB-y posiadają na wyposażeniu ogólnodostępne urządzenia, które mało kto posiada w swoim gospodarstwie domowym, a dzięki którym możliwe jest tworzenie, zabawa i rozwijanie pasji i hobby. Jest to idealne miejsce, w którym możesz realizować wszystko co „urodzi” się w naszej głowie. Założeniem FABLAB-ów jest to, że każdy może wnieść swoją wiedzę i poszerzyć ją dzięki pomocy kogoś innego.

 

W Krakowie powstał właśnie takie miejsce - FABLAB Małopolska

 

 

FabLab Małopolska - Kraków, Królewska 65A

 

 

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego SA powołała fundację Inteligentna Małopolska. Fundacja odpowiada jest za zarządzanie FABLABem Małopolska. Powołanie FABLAB-u Małopolska wzorowane jest na analogicznych instytucjach działających już na świecie. Obecnie w ponad 100 państwach działa ponad 1000 FABLABów.

 


 

Inteligentna Pracownia Krawiecka z urządzeniami marki BERNINA

 

Spośród wielu pracowni w FABLAB Małopolska zostanie uruchomiona Profesjonalna Innowacyjna i Inteligentna Pracownia Krawiecka wyposażona w najnowszy sprzęt marki BERNINA umożliwiającą szycie, haftowanie oraz pikowanie na najbardziej zaawansowanych technicznie urządzeniach, programach i akcesoriach szwajcarskiej marki.

 

 

BERNINA Q24 w FabLab Małopolska Kraków

 

 

Pracownia wyposażona została w najnowsze urządzenia marki BERNINA - potentata w świecie szycia, haftu, szycia patchworku i pikowania !

 

Maszyna do pkowania BERNINA LongArm Q24

 

Firma BERNINA nieprzerwanie od 125 lat w swoich maszynach projektuje, tworzy i wykorzystuje najlepsze światowe rozwiązania i technologie w dziedzinie szycia, haftu i pikowania. Uznana na całym świecie marka posiada w swojej ofercie maszyny do szycia i akcesoria dedykowane specjalnie do szycia patchworku i pikowania.

 

 

BERNINA - Solidna konstrukcja

 

 

Jesteśmy dumni z tego, że to właśnie sprzęt marki BERNINA został wybrany do pracowni organizowanej przez Agencję Inteligentna Małopolska. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie i cieszymy się, że wybór innowacyjnych maszyn i programów BERNINA do urządzania inteligentnej pracowni krawieckiej miał miejsce podczas jubileuszowego roku w którym BERNINA obchodziła 125 urodziny !

 

 

https://szycie.info.pl/pic/FABLAB/125_lat_BERNINA.png

 

 


 

BERNINA - Szwajcarskie dziedzictwo nieprzerwanie od 1893 roku

 

BERNINA to gwarancja najwyższej precyzji mechanicznej i elektronicznej. Jakość, solidność, trwałość, niezawodność i bezawaryjność
to jedne z wielu atutów firmy. Szwajcarscy inżynierowie BERNINA to prawdziwi wirtuozi w świecie pikowania, haftu i szycia...

 

Każde urządzenie BERNINA posiada w sobie cząstkę szwajcarskiej tradycji i dziedzictwa, a jakość i solidność każdego z urządzenia opuszczającego fabrykę BERNINA jest NIEPODWAŻALNA I NIEPOWTARZALNA

 


 

BERNINA Best Swiss Quality

 

To właśnie urządzenia marki BERNINA zostały wybrane przez Państwową Organizację do wyposażenia pracowni krawieckiej w FABLAB Małopolska. Fundacja Inteligentna Małopolska postawiła na niezaprzeczalną innowacyjność, najnowocześniejsze technologie oraz legendarną solidność i niezawodność szwajcarskiej marki ! Nie trzeba chyba lepszej rekomendacji dla urządzeń BERNINA...

 

Najbardziej zaawansowane technicznie urządzenia do szycia na polskim i europejskim rynku będą w kolejnym miejscu udowadniać swoją doskonałość, o której będą mogli przekonać się kolejni hobbyści, entuzjaści i zawodowcy.

 


 

 

W pracowni krawieckiej FABLAB Małopolska będzie można korzystać z urządzeń BERNINA z każdego segmentu:

 

 

BERNINA LongArm Q24 z ramą do pikowania

 

BERNINA - Maszyny do szycia, hafciarki, programy, longarmy

 

BERNINA DesignWorks - Maluj, wycinaj, kryształkuj

 


 

FABLAB Małopolska to idealne miejsce dla osób szyjących Patchwork i nie tylko

 

Osoby szyjące patchwork i pikujące z pewnością najbardziej zainteresują maszyny dedykowane do szycia tych właśnie Dzieł Sztuki.

Na wyposażeniu pracowni krawieckiej w FABLAB-ie znajdować się będzie (ogólnie dostępna) najbardziej zaawansowana technicznie maszyna do pikowania typu Long Arm BERNINA Q24 wraz z ramą do pikowania o długości 3.6m !

 

 

Ten unikatowy model posiada ogromne 24 calowe ramię dając nam 61 cm przestrzeń pomiędzy igielnicą, a obudową maszyny. Tak ogromna przestrzeń pozwala na łatwe i przyjemne pikowanie nawet ogromnych patchworków.

 

Niesamowita i imponująca jest też prędkość z jaką maszyny do quiltingu lnii Q potrafią szyć - 2 200 (dwa tysiące dwieście) ściegów na minutę ! Maszyna posada wbudowany system BERNINA BSR pozwalający na zachowanie idealnej długości ściegu podczas pikowania "z wolnej ręki" - FreeMotion.

 

Long Arm BERNINA Q24 w połączeniu z zaawansowaną konstrukcyjnie ramą do pikowania BERNINA o długości 3.6m dedykowaną do maszyn z linii Q, tworzą prawdziwe ARCYDZIEŁO Inżynierii ! Więcej informacji o maszynach Long Arm i ramach do pikowania BERNINA znajdą Państwo na stronie: www.BERNINA.Quilting.pl

 

 

Rama do pikowania BERNINA

 

 

Dodatkowo do szycia patchworku dostępne będą maszyny do szycia wraz z laserowymi stopkami do pikowania BERNINA BSR. Dzięki tej stopce mamy możliwość swobodnego, ręcznego przesuwania materiału pod igłą, a laserowy czujnik dobierze odpowiednią prędkość szycia do tempa z jakim przesuwamy materiał. Możemy tym samym wykonywać pikowanie z wolnej ręki zachowując jednakową długość ściegu zarówno szyjąc ściegiem prostym jak i ściegiem zyg-zag. W rozwinięcie tej funkcji wyposażona jest także maszyny typu LongArm BERNINA Q24

 

 

BERNINA BSR Laserowa stopka do pikowania

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Kursy szycia patchworku i nie tylko....

 

W pracowni prowadzone będą kursy szycia (w tym kurs szycia patchworku), haftu i pikowania. FABLAB Małopolska to miejsce, w którym będzie można szyć i pikować patchworki, ozdabiać i upiększać haftem gotową odzież, a także szyć od podstaw elementy garderoby i przedmioty codziennego użytku.

 

 

BERNINA - Pracownia Krawiecka FABLAB Małopolska

 

 

FABLAB Małopolska to także idealne miejsce dla hafciarzy, quilterów, patchworkowców, projektantów mody, osób szyjących hobbystycznie i każdego pasjonata oraz entuzjasty szycia niezależnie od stopnia jego wiedzy, umiejętności i doświadczenia. Każdy będzie mógł skorzystać z maszyny do szycia, multi-hafciarki komputerowej, maszyny do pikowania, owerloka czy podszywarki.

 

 

BERNINA - Pracownia Krawiecka FABLAB Małopolska

 

FABLAB Małopolska to także społeczność ludzi, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem oraz służą pomocą podczas pracy z maszynami. Pomogą, pokażą, wytłumaczą, zademonstrują i poinstruują.

 

BERNINA - Pracownia Krawiecka FABLAB Małopolska

 

 

Pracownia będzie także wyposażona w stół krojczy oraz profesjonalną prasowalnicę przemysłową marki COMEL, a także akcesoria do cięcia i krojenia OLFA oraz nożyczki krawieckie PREMAX.

 


Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach
i warsztatach oraz do kreatywnej zabawy !

 

FabLab Małopolska Logo

KRAKÓW

ul. Królewska 65A

www.FabLabMalopolska.pl

Facebook: fablabmalopolska


 

Poniżej znajdziesz aktualny harmonogram zajęć prowadzonych w FABLAB Małopolska

 


 

FabLab Małopolska - Pracownia Krawiecka BERNINA

 

FabLab Małopolska - Pracownia Krawiecka BERNINA

     
     

FabLab Małopolska - Pracownia Krawiecka BERNINA

 

FabLab Małopolska - Pracownia Krawiecka BERNINA

     

FabLab Małopolska - Pracownia Krawiecka BERNINA

 

FabLab Małopolska - Pracownia Krawiecka BERNINA

     
     

FabLab Małopolska - Pracownia Krawiecka BERNINA

 

FabLab Małopolska - Pracownia Krawiecka BERNINA

     
     
     

FabLab Małopolska - Pracownia Krawiecka BERNINA

 

FabLab Małopolska - Pracownia Krawiecka BERNINA

     

FabLab Małopolska - Pracownia Krawiecka BERNINA

 

FabLab Małopolska - Pracownia Krawiecka BERNINA

     

FabLab Małopolska - Pracownia Krawiecka BERNINA

     

FabLab Małopolska - Pracownia Krawiecka BERNINA

     

FabLab Małopolska - Pracownia Krawiecka BERNINA

     

FabLab Małopolska - Pracownia Krawiecka BERNINA

     

FabLab Małopolska - Pracownia Krawiecka BERNINA

     

FabLab Małopolska - Pracownia Krawiecka BERNINA

     

FabLab Małopolska - Pracownia Krawiecka BERNINA

     

FabLab Małopolska - Pracownia Krawiecka BERNINA

     
FabLab Małopolska - Pracownia Krawiecka BERNINA   FabLab Małopolska - Pracownia Krawiecka BERNINA
     
FabLab Małopolska - Pracownia Krawiecka BERNINA   FabLab Małopolska - Pracownia Krawiecka BERNINA