FABLAB MAŁOPOLSKA KRAKÓW - Inteligentna i innowacyjna Pracownia Krawiecka ze sprzętem BERNINA

BERNINA Pracownia Krawiecka - FabLab Małopolska Kraków

 


 

ZAPRASZAMY DO NOWO OTWARTEJ INNOWACYJNEJ PRACOWNI KRAWIECKIEJ
W RAMACH PROGRAMU INTELIGENTNA MAŁOPOLSKA
w FABLAB MAŁOPOLSKA - KRAKÓW !

 

FabLab Małopolska - Kraków, ul. Królewska 65A

 

Kraków, ul. Królewska 65A

 

Szczegóły i harmonogram zajęć dostępny będzie
na stronach www i profilach facebookwych:

 

 

www.FabLabMalopolska.pl   Facebook: fablabmalopolska
     

www.BERNINA.pl

  Facebook: BerninaPolska

 

Dołącz do naszej GRUPY NA FACEBOOKU, aby być na bieżąco z wydarzeniami dotyczącymi Pracowni Krawieckiej w FABLAB Małopolska

 

 

 

Śledź także profil FABLAB Małpolska na Facebooku.

 


 

Pracownia powstała w ramach programu Inteligentna Małopolska
i została wyposażona w sprzęt marki BERNINA.

 

 

W Inteligentnej Pracowni Krawieckiej ogólnodostępne są:

 

 

 

Obok Inteligentnej Pracowni Krawieckiej w FabLabie działają:

 

 

 


 

 

W Pracowni organizowane są KURSY SZYCIA (w tym Kursy Szycia Patchworku)

 

Zawsze aktualny harmonogram zajęć dostępny jest pod linkiem:

https://www.fablabmalopolska.pl/kalendarz

 

 

KAŻDY będzie mógł korzystać z wyżej wymienionych urządzeń i będzie mógł brać udział w kursach i zajęciach !

 

FabLab Małopolska - Pracownia Krawiecka BERNINA

 


 

Czym jest FABLAB ?

 

FABLAB (z ang. Fabrication Laboratory) to rodzaj pracowni lub laboratorium, a także połączenie kilku pracowni w jedno miejsce, gdzie można w praktyce zrealizować każdy pomysł. To kreatywna przestrzeń dla hobbystów, majsterkowiczów, modelarzy, architektów, artystów i inżynierów, którzy wykorzystując dostępne urządzenia, materiały i narzędzia mogą tworzyć własne dzieła z każdej dziedziny. FabLaby wyróżnia to, że można w nich zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami i nowinkami technicznymi ze świata elektroniki i sprzętu komputerowego oraz hobbystycznego.

 

FABLAB to miejsce fabrykacji i kreatywnego tworzenia. FABLAB-y posiadają na wyposażeniu ogólnodostępne urządzenia, które mało kto posiada w swoim gospodarstwie domowym, a dzięki którym możliwe jest tworzenie, zabawa i rozwijanie pasji i hobby. Jest to idealne miejsce, w którym możesz realizować wszystko co „urodzi” się w naszej głowie. Założeniem FABLAB-ów jest to, że każdy może wnieść swoją wiedzę i poszerzyć ją dzięki pomocy kogoś innego.

 

W Krakowie powstał właśnie takie miejsce - FABLAB Małopolska

 

 

FabLab Małopolska - Kraków, Królewska 65A

 

 

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego SA powołała fundację Inteligentna Małopolska. Fundacja odpowiada jest za zarządzanie FABLABem Małopolska. Powołanie FABLAB-u Małopolska wzorowane jest na analogicznych instytucjach działających już na świecie. Obecnie w ponad 100 państwach działa ponad 1000 FABLABów.

 


 

Inteligentna Pracownia Krawiecka z urządzeniami marki BERNINA

 

Spośród wielu pracowni w FABLAB Małopolska zostanie uruchomiona Profesjonalna Innowacyjna i Inteligentna Pracownia Krawiecka wyposażona w najnowszy sprzęt marki BERNINA umożliwiającą szycie, haftowanie oraz pikowanie na najbardziej zaawansowanych technicznie urządzeniach, programach i akcesoriach szwajcarskiej marki.

 

 

BERNINA Q24 w FabLab Małopolska Kraków

 

 

Pracownia wyposażona została w najnowsze urządzenia marki BERNINA - potentata w świecie szycia, haftu, szycia patchworku i pikowania !

 

http://bmd.com.pl/uploads/images/Gallery/fablab/BERNINA_FABLAB_G01.jpg

 

Firma BERNINA nieprzerwanie od 125 lat w swoich maszynach projektuje, tworzy i wykorzystuje najlepsze światowe rozwiązania i technologie w dziedzinie szycia, haftu i pikowania. Uznana na całym świecie marka posiada w swojej ofercie maszyny do szycia i akcesoria dedykowane specjalnie do szycia patchworku i pikowania.

 

 

BERNINA - Solidna konstrukcja

 

 

Jesteśmy dumni z tego, że to właśnie sprzęt marki BERNINA został wybrany do pracowni organizowanej przez Agencję Inteligentna Małopolska. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie i cieszymy się, że wybór innowacyjnych maszyn i programów BERNINA do urządzania inteligentnej pracowni krawieckiej miał miejsce podczas jubileuszowego roku w którym BERNINA obchodzi 125 urodziny !

 

 

https://szycie.info.pl/pic/FABLAB/125_lat_BERNINA.png

 

 


 

BERNINA - Szwajcarskie dziedzictwo nieprzerwanie od 1893 roku

 

BERNINA to gwarancja najwyższej precyzji mechanicznej i elektronicznej. Jakość, solidność, trwałość, niezawodność i bezawaryjność
to jedne z wielu atutów firmy. Szwajcarscy inżynierowie BERNINA to prawdziwi wirtuozi w świecie pikowania, haftu i szycia...

 

Każde urządzenie BERNINA posiada w sobie cząstkę szwajcarskiej tradycji i dziedzictwa, a jakość i solidność każdego z urządzenia opuszczającego fabrykę BERNINA jest NIEPODWAŻALNA I NIEPOWTARZALNA

 


 

BERNINA Best Swiss Quality

 

To właśnie urządzenia marki BERNINA zostały wybrane przez Państwową Organizację do wyposażenia pracowni krawieckiej w FABLAB Małopolska. Fundacja Inteligentna Małopolska postawiła na niezaprzeczalną innowacyjność, najnowocześniejsze technologie oraz legendarną solidność i niezawodność szwajcarskiej marki ! Nie trzeba chyba lepszej rekomendacji dla urządzeń BERNINA...

 

Najbardziej zaawansowane technicznie urządzenia do szycia na polskim i europejskim rynku będą w kolejnym miejscu udowadniać swoją doskonałość, o której będą mogli przekonać się kolejni hobbyści, entuzjaści i zawodowcy.

 


 

 

W pracowni krawieckiej FABLAB Małopolska będzie można korzystać z urządzeń BERNINA z każdego segmentu:

 

 

BERNINA LongArm Q24 z ramą do pikowania

 

BERNINA - Maszyny do szycia, hafciarki, programy, longarmy

 

BERNINA DesignWorks - Maluj, wycinaj, kryształkuj

 


 

FABLAB Małopolska to idealne miejsce dla osób szyjących Patchwork i nie tylko

 

Osoby szyjące patchwork i pikujące z pewnością najbardziej zainteresują maszyny dedykowane do szycia tych właśnie Dzieł Sztuki.

Na wyposażeniu pracowni krawieckiej w FABLAB-ie znajdować się będzie (ogólnie dostępna) najbardziej zaawansowana technicznie maszyna do pikowania typu Long Arm BERNINA Q24 wraz z ramą do pikowania o długości 3.6m !

 

 

Ten unikatowy model posiada ogromne 24 calowe ramię dając nam 61 cm przestrzeń pomiędzy igielnicą, a obudową maszyny. Tak ogromna przestrzeń pozwala na łatwe i przyjemne pikowanie nawet ogromnych patchworków.

 

Niesamowita i imponująca jest też prędkość z jaką maszyny do quiltingu lnii Q potrafią szyć - 2 200 (dwa tysiące dwieście) ściegów na minutę ! Maszyna posada wbudowany system BERNINA BSR pozwalający na zachowanie idealnej długości ściegu podczas pikowania "z wolnej ręki" - FreeMotion.

 

Long Arm BERNINA Q24 w połączeniu z zaawansowaną konstrukcyjnie ramą do pikowania BERNINA o długości 3.6m dedykowaną do maszyn z linii Q, tworzą prawdziwe ARCYDZIEŁO Inżynierii ! Więcej informacji o maszynach Long Arm i ramach do pikowania BERNINA znajdą Państwo na stronie: www.BERNINA.Quilting.pl

 

 

Rama do pikowania BERNINA

 

 

Dodatkowo do szycia patchworku dostępne będą maszyny do szycia BERNINA 540 wraz z laserowymi stopkami do pikowania BERNINA BSR. Dzięki tej stopce mamy możliwość swobodnego, ręcznego przesuwania materiału pod igłą, a laserowy czujnik dobierze odpowiednią prędkość szycia do tempa z jakim przesuwamy materiał. Możemy tym samym wykonywać pikowanie z wolnej ręki zachowując jednakową długość ściegu zarówno szyjąc ściegiem prostym jak i ściegiem zyg-zag. W rozwinięcie tej funkcji wyposażona jest także maszyny typu LongArm BERNINA Q24

 

 

BERNINA BSR Laserowa stopka do pikowania

 

 

 

 

Kolejnym udogodnieniem dla osób szyjących patchwork będą Multi-Hafciarki komputerowe BERNINA B700 oraz BERNINA B770 QE (Quilter Edition), które pozwolą nie tylko na szycie patchworku, ale także na upiększenie patchworku haftem komputerowym oraz narzędziami dodatkowymi innowacyjnego chronionego patentem systemu BERNINA DesignWorks takimi jak: PaintWork (malowanie), CutWork (wycinanie) i CrystalWork (kryształkowanie).

 

FabLab Małopolska - Pracownia Krawiecka BERNINA

 

 

 

 


 

Kursy szycia patchworku i nie tylko....

 

W pracowni prowadzone będą kursy szycia (w tym kurs szycia patchworku), haftu i pikowania. FABLAB Małopolska to miejsce, w którym będzie można szyć i pikować patchworki, ozdabiać i upiększać haftem gotową odzież, a także szyć od podstaw elementy garderoby i przedmioty codziennego użytku.

 

 

BERNINA - Pracownia Krawiecka FABLAB Małopolska

 

 

FABLAB Małopolska to także idealne miejsce dla hafciarzy, quilterów, patchworkowców, projektantów mody, osób szyjących hobbystycznie i każdego pasjonata oraz entuzjasty szycia niezależnie od stopnia jego wiedzy, umiejętności i doświadczenia. Każdy będzie mógł skorzystać z maszyny do szycia, multi-hafciarki komputerowej, maszyny do pikowania, owerloka czy podszywarki.

 

 

BERNINA - Pracownia Krawiecka FABLAB Małopolska

 

FABLAB Małopolska to także społeczność ludzi, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem oraz służą pomocą podczas pracy z maszynami. Pomogą, pokażą, wytłumaczą, zademonstrują i poinstruują.

 

BERNINA - Pracownia Krawiecka FABLAB Małopolska

 

 

Pracownia będzie także wyposażona w stół krojczy oraz profesjonalną prasowalnicę przemysłową marki COMEL, a także akcesoria do cięcia i krojenia OLFA oraz nożyczki krawieckie PREMAX.

 


Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach
i warsztatach oraz do kreatywnej zabawy !

 

FabLab Małopolska Logo

KRAKÓW

ul. Królewska 65A

 

 

Szczegóły na:

www.BERNINA.pl

Facebook: BerninaPolska

 

oraz na:

www.FabLabMalopolska.pl

Facebook: fablabmalopolska

 


 

Poniżej znajdziesz aktualny harmonogram zajęć prowadzonych w FABLAB Małopolska

 


 

FabLab Małopolska - Pracownia Krawiecka BERNINA

 

FabLab Małopolska - Pracownia Krawiecka BERNINA

     
     

FabLab Małopolska - Pracownia Krawiecka BERNINA

 

FabLab Małopolska - Pracownia Krawiecka BERNINA

     

FabLab Małopolska - Pracownia Krawiecka BERNINA

 

FabLab Małopolska - Pracownia Krawiecka BERNINA

     
     

FabLab Małopolska - Pracownia Krawiecka BERNINA

 

FabLab Małopolska - Pracownia Krawiecka BERNINA

     
     
     

FabLab Małopolska - Pracownia Krawiecka BERNINA

 

FabLab Małopolska - Pracownia Krawiecka BERNINA

     

FabLab Małopolska - Pracownia Krawiecka BERNINA

 

FabLab Małopolska - Pracownia Krawiecka BERNINA

     

FabLab Małopolska - Pracownia Krawiecka BERNINA

     

FabLab Małopolska - Pracownia Krawiecka BERNINA

     

FabLab Małopolska - Pracownia Krawiecka BERNINA

     

FabLab Małopolska - Pracownia Krawiecka BERNINA

     

FabLab Małopolska - Pracownia Krawiecka BERNINA

     

FabLab Małopolska - Pracownia Krawiecka BERNINA

     

FabLab Małopolska - Pracownia Krawiecka BERNINA

     

FabLab Małopolska - Pracownia Krawiecka BERNINA

     
FabLab Małopolska - Pracownia Krawiecka BERNINA   FabLab Małopolska - Pracownia Krawiecka BERNINA
     
FabLab Małopolska - Pracownia Krawiecka BERNINA   FabLab Małopolska - Pracownia Krawiecka BERNINA