Funkcje szycia

Zobacz jakie funkcje znajdziesz w maszynie do szycia Chicago 7

Jako komputerowa, wielofunkcyjna maszyna do szycia Chicago 7 oferuje 200 ściegów wśród których znajdziemy ściegi użytkowe (14), dekoracyjne (153), do quiltingu (20), dwa alfabety (po 97 znaków każdy), dziurki na wymiar guzika (10), programy cerowania (2). Wszystko to zawarte w solidnej maszynie szycia z rozbudowanymi funkcjami oraz intuicyjną obsługą. Maszyna do szycia Chicago 7 sprawdzi się w każdej dziedzinie związanej z szyciem. Idealnie nadaje się do użytku domowego i kreatywnego, twórczego szycia na potrzeby hobby. Jako maszyna do szycia Chicago 7 oferuje wszystko co niezbędne do pracy rzemieślniczej jak i artystycznej. Atrakcyjna cena maszyno-hafciarki Chicago 7 sprawiają, że jest to bardzo popularny model oferujący najwyższą kulturę pracy i jakość uzyskanych efektów.

 

Dodatkowo jako Chicago 7 może służyć jako uzupełnienie warsztatu pracy w postaci wielofunkcyjnej maszyny do szycia na potrzeby punktów przeróbek krawieckich czy też zakładów usługowych gdzie potrzebna jest wysokiej klasy maszyna wielofunkcyjna potrafiąca szyć i haftować.

 

BERNINA Chicago 7 - Maszyna do szycia

     

BERNINA Chicago 7 - Komputerowa maszyna do szycia

  1. Przycisk START/STOP umożliwia nam pracę bez konieczności używania rozrusznika nożnego. Dzięki temu możemy precyzyjnie sterować pracą maszyny Dodatkowo pokrętło regulacji prędkości szycia pozwala na ustalenie optymalnej szybkości (max 800 ściegów na minutę).

 

2. Półautomatyczny nawlekacz igły pozwala na szybie przygotowanie maszyny do pracy. Nawlekacz pomaga przy przełożeniu nitki przez oczko igły, po prostu robi to za nas.

 

3. Specjalna konstrukcja chwytacza pozwala nam na uzyskanie 7mm szerokości wybranego ściegu. Specjalnie skonstruowane stopki umożliwiają przystosowanie maszyny do wybranej czynności. Zatrzaskowy system mocowanie stopek upraszcza ich wymianę.

 

4. Na pokrywie maszyny znajdziemy nadrukowane wzory ściegów wraz z ich numerami i podziałem na kategorię. Mamy dzięki temu możliwość szybkiego znalezienia odpowiadającego ściegu.

 

5. Wielofunkcyjne przyciski i klawiatura numeryczna ułatwiają nawigowanie po funkcjach maszyny. Obsługa poprzez przyciski wspomagana poprzez ekran LCD sprawiaj, że nawet początkujący użytkownicy nie będą mieć problemu z obsługą maszyny do szycia i hafciarki.

 

6. Specjalny przycisk nawigacyjny pozwala na bardzo szybie przemieszczanie się pomiędzy funkcjami, przewijanie ściegów, zmianę parametrów. Centralnie umiejscowiony przycisk "OK" zatwierdza wybrane przez nas funkcje i parametry.

 

7. Super jasne oświetlenie LEDowe pozwala na doświetlenie pola pracy przyjemnym dla oka światłem bez rzucania jakiegokolwiek cienia na materiał na, którym szyjemy czy haftujemy.

     

Maksymalna szerokość ściegu jaką możemy uzyskać wynosi aż 7 mm, natomiast maksymalna długość ściegu to 4.5 mm. Pozwala to na wszechstronne wykorzystanie maszyny. Wszystkie parametry ściegu są wprowadzane za pomocą przycisków, a ich wartości i podgląd widoczne są na wyświetlaczu maszyny.

 

Zmiana długości ściegu - BERNINA Chicago 7

Zmiana szerokości ściegu - BERNINA Chicago 7

 

Wybór ściegów jak i zmiana ich parametrów jest prosta i intuicyjna. Ściegi możemy wybierać z grupy ściegów dostępnych w pamięci maszyny. Posegregowane w grupy ściegi są łatwo dostępne za pomocą wielofunkcyjnych przycisków, a wzór danego ściegu widoczny jest na ekranie (graficzny podgląd) .

 

Wybór ściegów w modelu BERNINA Ccicago 7

Wybór ściegów w modelu BERNINA Ccicago 7

     
     
Funkcja pamięci pozwala zapisywać do komórek nasze ściegi dekoracyjne tworząc tym samym sekwencję ściegów, które możemy wyszyć. W ten sam sposób tworzymy napisy w trybie szycia. Dodawanie ściegów i liter do pamięci jest bardzo proste.

 

Funkcja pamięci - BERNINA Chicago 7

Pamięć - BERNINA Chicago 7

 

Maszyna pozwala także na mocowanie ściegu, pozycjonowanie igły (góra/dół), odbicie lustrzane ściegu czy też wydłużanie ściegów dekoracyjnych. Zaawansowane funkcje edycji pozwalają na indywidualne dostosowanie ściegu do własnych potrzeb.

 

Wydłużanie ściegów - BERNINA Chicago 7

Pozycjonowanie igły w BERNINA Chicago 7

     

Kliknij w obrazek obok, aby zobaczyć wszystkie ściegi jakie oferuje komputerowa maszyna do szycia Chicago 7 Do dyspozycji mamy 3 grupy ściegów. Wszystkie ściegi zobrazowane są na obudowie maszyny (górna pokrywa) jak i na ekranie LCD.

 

Ilość ściegów zadowoli potrzeby każdego szyjącego. Piękne ściegi dekoracyjne idealnie nadają się do zdobnictwa, a ściegi do quiltingu pozwalają na wykonywanie pięknych pikowań i przeszyć. Wszechstronność zastosowania maszyny do szycia Chicago 7 widoczna jest w każdym detalu maszyny.

 

Wzory ściegów w modelu BERNINA Chicago 7

 

(Kliknij i zobacz wszystkie ściegi)

     

 

Jako maszyna do szycia, hafciarka Chicago 7 potrafi zachwycić ilością ściegów i jakością wykonania.

 

Chicago 7 znajdzie zastosowanie wszędzie tam gdzie poszukujemy trwałej maszyny wielofunkcyjnej oferującej najnowsze rozwiązania. Maszyna jest trwała i solidna. Nowoczesne rozwiązania i funkcje idą w parze z tradycyjną szwajcarską jakością. Atrakcyjna cena sprawia, że Chicago 7 jest bardzo popularnym modelem mającym już wielu zadowolonych użytkowników.

 

 

Zobacz galerię inspiracji projektów uszytych przy użyciu hafciarki komputerowej i maszyny do szycia Chicago 7