Funkcje haftu modelu BERNINA Chicago 7

Zobacz jakie funkcje haftu oferuje hafciarko-maszyna Chicago 7

Chicago 7 posiada możliwość wykonania haftu na dowolnym materiale. Hafty możemy wybierać spośród wbudowanych w hafciarkę 100 pięknych wzorów, jak i przesyłać nowe wzory za pomocą PenDrive USB. Umożliwia również wykonywanie napisów z alfabetu wbudowanego hafciarkę. Hafciarka współpracuje z programami do haftu. Sterowanie jest łatwe, intuicyjne i przyjemne. Jest to hafciarka przeznaczona dla każdego. Niezależnie czy będzie używana jako maszyna do szycia czy jako hafciarka, zawsze spełni swoją rolę i zachwyci jakością efektu. Hafciarki BERNINA słyną z jakości i solidności. Tak też jest w przypadku hafciarko-maszyny Chicago 7

 

BERNINA Chicago 7 - Hafciarka komputerowa


 
     
     
BERNINA Chhicago 7 - Funkcje haftu   1. Złącze USB umożliwia nam wczytywanie wzorów hafciarskich zaprojektowanych w programie do projektowania haftów. Dzięki temu rozwiązaniu mamy nieograniczoną ilość haftów jakie możemy wykonywać za pomocą hafciarki Chicago 7

 

 

2. Wbudowane 100 pięknych wzorów haftów (kliknij i zobacz). Wbudowane wzory można wykonywać na dowolnym materiale. Dodatkowo do dyspozycji mamy alfabet umożliwiający tworzenie napisów bezpośrednio z poziomu hafciarki.

 

 

3. Na obudowie znajdziemy miejsce z nożyczkami do obcinania nitek. Nożyczki znajdują się na wyposażeniu hafciarki i są zawsze pod ręką. Dodatkowo na obudowie znajdują się także obcinacze nitek przydatne zwłaszcza podczas nawlekania igły czy szpulki.

 

 

4. Nowoczesny chwytacz rotacyjny sprawia, że obsługa hafciarki i maszyny do szycia jest bajecznie prosta, a sam chwytacz jest praktycznie bezobsługowy. Rotacyjny chwytacz zapewnia wysoką wydajność i kulturę pracy oraz łatwe nawlekanie szpulki.

 

 

5. Moduł haftujący wykorzystany w hafciarce Chicago 7 to prawdziwy "majstersztyk" wśród hafciarek tej klasy. Cichy, precyzyjny, wydajny i szybki. Zapewnia najwyższą kulturę pracy i uproszczone do maksimum zakładanie tamborka z upiętym materiałem.

 

 

6. Zastosowany system sterowania za pomocą klawiatury z przyciskami pozwolił na uproszczenie obsługi hafciarki do niebywałego poziomu. Wszystkie przyciski zostały opisane, a ich funkcje przedstawione są za pomocą rysunków na obudowie.

     

     
Hafciarka oferuje 3 tryby haftu: Korzystanie z wbudowanych wzorów, Tworzenie napisów oraz Odczyt haftów z PenDrive USB

 

BERNINA Chicago 7 - Wybór haftu

 

 

Wybór haftu oraz ustawianie jego parametrów odbywa się poprzez wielofunkcyjne pokrętła i ekran na, którym znajdziemy wszystkie informacje dotyczące naszego haftu.

 

BERNINA Chicago 7 - Wybór haftu

 

 

Po ekranie poruszamy się za pomocą wielofunkcyjnych przycisków i klawiatury. Przy użyciu kursora wybieramy interesującą nas opcję i zatwierdzamy przyciskiem OK.

 

Przyciski sterujące - BERNINA CHicago 7 Klawiatura sterująca - BERNINA Chicago 7

 

 

Tworzenie napisów także odbywa się poprzez wybór odpowiednich liter alfabetu. Do wyboru mamy duże i małe litery oraz cyfry i znaki specjalne.

 

BERNINA Chicago 7 -Tworzenie napisów

 

Wykonanie haftu składa się dosłownie z kilku czynności. W ciągu jednej chwili jesteśmy wstanie wybrać interesujący nas wzór, wysłać go do hafciarki i wyhaftować. Haftowanie jeszcze nigdy nie było tak proste i szybkie ! Hafciarka prowadzi nas krok po kroku przez cały proces haftowania. To rozwiązanie sprawia, że nawet początkujący użytkownik bez problemu wykona haft, który zachwyci precyzją i jakością.

 

Haftowanie - BERNINA Chicago 7

 

 

Nawet wielokolorowe hafty wykonywane są szybko i sprawnie ponieważ hafciarka zatrzymuje się na każdą zmianę koloru nici podpowiadając jaki kolor nawlec. Zmiana nici trwa ok 5-7 sekund.

 

Hafciarka BERNINA Chicago 7 - Zmiana koloru

     

Na ekranie możemy zmieniać rozmiar naszego haftu, obracać go, odbijać lustrzanie. Mamy także podgląd naszego wzoru oraz wymiary i podstawowe parametry

 

Hafciarka BERNINA Chicago 7 - Zmiana wielkości haftu

 

Możliwość edycji naszego haftu sprawiają, że możemy idealnie dostosować nasz wzór do materiału czy też miejsca gdzie dany haft ma się znaleźć.

 

BERNINA Chicago 7 - Obrót haftu

  Wzory haftu możemy także odbijać lustrzanie tworząc zaskakujące efekty zwłaszcza z haftami ozdobnymi i ornamentami.

 

BERNINA Chihcago 7 - Odbicie lustrzane haftu

 

Hafciarka pokazuje nam również za pomocą animacji jaką czynność powinniśmy wykonać w danym momencie. Komunikaty są czytelne i jasne.

 

BERNINA Chicago 7 - Komunikaty na ekranie

     

Hafciarka posiada w swojej w pamięci wbudowane 100 przepięknych wzorów hafciarskich zaprojektowanych w bardzo staranny sposób i robiących imponujące wrażenie. Kliknij i zobacz jakie wzory znajdziesz w hafciarce.  

Wbudwoane wzory haftu - BERNINA Chicago 7

     
     
Dzięki gniazdku USB mamy możliwość wczytywania dodatkowych wzorów hafciarskich z PenDrive lub bezpośrednio z komputera poprzez kabel USB. Wczytane wzory możemy zapisać do trwałej pamięci hafciarki. Uzyskujemy więc nieograniczoną bibliotekę wzorów hafciarskich !!  

BERNINA Deco 340 PL - Odczyt haftów z USB

     
     
Oferujące mnogość zaawansowanych funkcji i zachowując przy tym prosty, intuicyjny interfejs, posiadające polską instrukcję obsługi programy do projektowania haftu BERNINA-WILCOM Editor Plus lub Designer Plus są niezastąpionym narzędziem każdego hafciarza i niezbędnym elementem wyposażenia profesjonalnego studia hafciarskiego. Hafciarka Chicago 7 ma możliwość odczytu haftów zaprojektowanych w programie do projektowania haftów.  

Bernina-Wilcom Embroidery Software 7

     
     
Do Multi-Hafciarek i Hafciarek BERNETTE stosuje się Standardowe Nici Hafciarske o grubości 40nM (inaczej Tex 27).


Szczególnie polecane są Nici marki PREMIUM, ze względu na ich Wysoką Jakość i odporność na zrywanie, a także Idealne układanie się na materiale oraz  Bogatą Paletę kolorów.

 

W naszym Sklepie Internetowym www.BMD.pl znajdą Państwo pełną paletę barw i to w Bardzo Atrakcyjnych Cenach.

Dodatkowo w Sklepie znajdą Państwo także Flizeliny, Hydrofolie, materiał naszywkowy, Termofolie oraz inne Dodatki niezbędne do Haftu.
 

Nici do haftu marki PREMIUM

     

 

Hafciarka Chicago 7 to rewelacyjna hafciarka na użytek domowy i hobbystyczny! Wspaniałe rozwiązanie dla osób lubiących kreatywne szycie!

 

Ten model doskonale sprawdza się w każdym domu i warsztacie pracy. Wspaniale nadaje się do codziennego szycia i ozdabiania dowolnych przedmiotów i odzieży. Hafciarka Chicago 7 znajdzie zastosowanie w każdym domu!

 

 

Zobacz galerię inspiracji hafciarskich projektów wykonywanych przy użyciu hafciarki komputerowej Chicago 7