Sterowanie w multi-hafciarce komputerowej BERNINA 700

Sterowanie haftem i Multi-Hafciarką w modelu BERNINA B-700

Do sterowania haftem i Multi-Hafciarką mamy do dyspozycji ogromny, kolorowy, dotykowy ekran o wysokiej rozdzielczości i przekątnej 7 cali.

 

Wszelkie parametry, zmiany i ustawienia są wprowadzane poprzez "dotyk" jak i poprzez wielofunkcyjne pokrętła. Dzięki tak ogromnemu ekranowi mamy wszystkie informacje i funkcje zawsze szybko dostępne.

 

Multi-Hafciarka komunikuje się z nami poprzez ikony, animacje czy też grafiki. Wszystko odbywa się szybko, intuicyjnie i przyjemnie. Multi--Hafciarka komunikuje się z nami języku polskim dzięki wbudowanemu polskiemu menu obsługi.

 

BERNINA 700 - Panel sterowania

     
     

Hafty wczytujemy za pomocą ekranu po wybraniu ich z odpowiedniej kategorii. Mamy możliwość wczytywania haftów z pamięci hafciarki jak i PenDrive USB.

 

Dodatkowo mamy możliwość zapisu do pamięci haftów z PenDrive. Do dyspozycji mamy 320 pięknych wzorów hafciarskich.

 

BERNINA B700 - Wczytywanie haftów

     
     

Dzięki centralnie umieszczonemu ogromnemu dotykowemu ekranowi o dużej rozdzielczości, sterowanie haftem jest maksymalnie uproszczone!

 

Z poziomu ekranu możemy pozycjonować nasz haft na tamborku, zmieniać jego wielkość, obracać czy też odbijać lustrzenia. Zmiany te możemy wprowadzać zarówno za pomocą "dotyku" jak i bardziej precyzyjnie za pomocą wielofunkcyjnych pokręteł.

 

Na ekranie znajdziemy też informację o parametrach jakie zmieniamy (wielkość, kąt, pozycja, itp)

 

B700 - Sterowanie haftem

     
     

W menu wyboru tamborków możemy wybrać lub zmieniać tamborek na jakim chcemy wykonywać nasz haft oraz sprawdzać gdzie dany element haftu znajdzie się fizycznie na naszym tamborku (dotykając na dany element, tamborek przesunie się tak, aby wskazać pod igielnicą pozycję naszego "dotknięcia").

 

BERNINA 700 - Sterowanie hafciarką

     
     

Multi-hafciarka pozwala nam także na łączenie wzorów, dodawanie napisów do haftu czy też zmienianie kolejności w jakiej będą haftowane dane elementy. Funkcje haftu zostały rozbudowane do maksimum.

 

Bez potrzeby korzystania z programu do haftów dokonany wszelkich zmian, modyfikacji czy też ustawień.

 

B700 - Sterowanie hafciarką

     
     
Na ekranie multi-hafciarki B700 mamy także możliwość sprawdzenia jakie kolory i w jakiej kolejności będą haftowane w wybranym przez nas wzorze haftu.

Dodatkowo po wskazaniu danej grupy kolorów, na ekranie zostanie zaznaczona ta część haftu jaka danym kolorem jest haftowana.
 

B700 - Sterowanie haftem

     
     
Podczas samego haftowania na ekranie mamy wyświetlone informację odnośnie ilości ściegów które maszyna wykonała oraz ile ściegów ma cały haft. Informacje te widoczne są zarówno dla całego wzoru jak i dla danego koloru.

Dodatkowo na ekranie multi-hafciarki BERNINA 700 widzimy jakie miejsce naszego wzoru jest aktualnie haftowane. Mamy również możliwość haftowania całości wzoru w jednym kolorze, hafciarka nie będzie się wtedy zatrzymywać na zmianę koloru nici, a cały wzór zostanie wyhaftowany w kolorze jaki jest aktualnie nawleczony.
 

BERNINA 700 - Ekran haftu

     
     
W przypadku zerwania nici górnej lub końca nitki w bębenku, zainstalowane czujniki zatrzymają proces haftowania. Za pomocą specjalnej opcji mamy możliwość cofania się o dowolną ilość ściegów jak i przesuwania się do przodu.

Opcja ta przydatna jest w momencie gdy chcemy mieć pewność, że miejsce w którym została zerwana nić zostanie na pewno zahaftowane.

Opcję tę możemy włączyć także w dowolnym momencie haftu, dlatego też możemy nanieść ewentualne poprawki i ponownie wykonać dany element naszego wzoru.
 

B700 - Haftowanie

     
     
Na ekranie możemy tworzyć też napisy z 18 alfabetów jakie wbudowane są w pamięć multi-hafciarki. Tekst możemy obracać i skalować tak jak inne wzory hafciarskie. Możemy także zmieniać jego kolor.  

BERNINA 700 - Tworzenie napisów

     
     
Nowatorskim rozwiązaniem jest możliwość łączenia haftu, a wszystko na dotykowym ekranie. Do naszego haftu możemy dodawać nie tylko tekst z alfabetów hafciarskich, ale również dodawać ściegi maszynowe (użytkowe, ozdobne, dekoracyjne, do quiltingu, alfabety maszynowe itp).  

B700 - Łączenie haftów

     
     
W każdej chwili mamy możliwość korygowania naprężenia nici górnej, tak aby idealnie dostosować je do materiału na jakim haftujemy czy też do nici, którą aktualnie używamy.

Precyzyjnie, elektronicznie sterowany naprężacz daje nam gwarancje dobrania idealnego ustawienia.
 

B700 - Sterowanie haftem

     
     
Z poziomu ekranu możemy także sterować automatycznymi nożyczkami decydując czy multi-hafciarka ma samoczynnie obcinać nić podczas długich przeskoków lub podczas zmiany koloru nici.  

B700 - Ekran haftu

     
     

Na obudowie znajdziemy też przycisk STAR/STOP rozpoczynający i zatrzymujący haftowanie oraz przyciski cięcia nici czy też automatycznego podnoszenia/opuszczania stopki. Nad przyciskiem START/STOP znajduje się także suwak regulacji prędkości służący do precyzyjnego sterowania prędkością haftu.

 

Wszystkie przyciski umiejscowione są tuż nad igielnicą, dzięki czemu możemy sterować multi-hafciarką bez spuszczania z oka wykonywanego przez nas haftu. Nad igielnicą znajduje się też jasne oświetlenie LED idealnie oświetlające nasze pole pracy. Oświetlenie zamontowane jest także nad wolnym ramieniem maszyny. 30 jasnych diod LED idealnie oświetla nam pole pracy.

 

Przyciski sterujące - BERNINA B700

     
     

WYPRÓBUJ MULTI-HAFCIARKĘ BERNINA B700 NA SWOIM KOMPUTERZE

 

Zapraszamy do pobrania i zapoznania się z multimedialną prezentacją-symulatorem Multi-Hafciarki BERNINA 700:

     
     


https://szycie.info.pl/pic/B700/B700_Symulator.jpg

 

 

Prezentacja zawiera multimedialne i interaktywne funkcje. Klikając przyciski na animowanej maszynie można zapoznać się z ich funkcjami oraz wirtualnie przeprowadzić proces szycia, haftu i zabawy z maszyną. Serdecznie zapraszamy do pobrania prezentacji klikając na poniższy link

 

--> Kliknij i pobierz prezentację Multi-Hafciarki BERNINA B-700 <--