Funkcje haftu modelu BERNINA 700

Zobacz jakie rozbudowane funkcje haftu oferuje BERNINA 700

BERNINA 700 pod swoją obudową kryje najnowsze rozwiązania i wszelkie zdobycze techniki w dziedzinie haftu komputerowego.

 

Jej ogromne pole haftu wynoszące 40x21 cm oraz przemysłowa prędkości haftu wynosząca aż 1000 (tysiąc) wkłuć na minutę, a także łatwe sterowanie za pomocą ogromnego wyświetlacza dotykowego o przekątnej 7 cali, sprawiają, że jest bezkonkurencyjna i wyjątkowa pod każdym względem.

 

Multi-hafciarka została także wyposażona w polskie menu obsługi, które sprawia, że prosta i intuicyjna obsługa jest jeszcze łatwiejsza. BERNINA 700 polecana jest zawodowcom stawiającym jakość i wydajność na pierwszym miejscu.

 

BERNNA B700 - Wyszywarka komputerowa dla firm

     
     
BERNINA 700 została wyposażona w całe mnóstwo innowacyjnych i unikatowych systemów. Pod obudową znajdziemy m.in.:

 

 • prędkości haftu 1000 ściegów na minutę !!
 • rozbudowane funkcje edycji i sterowania haftem
 • nowy, przemysłowy chwytacz rotacyjny 9 generacji
 • szpulka o zwiększonej, aż o 80% pojemności
 • wbudowane precyzyjne automatyczne nożyczki
 • dotykowy, kolorowy ekran sterujący
 • możliwość ustalenia długości odcinków obcinania nici
 • łatwe łączenie haftów na ekranie multi-hafciarki
 • elektronicznie sterowany naprężacz nici górnej zsynchronizowany z ruchem igielnicy i modułu hafującego, będący wynikiem wieloletnich badań szwajcarskich inżynierów BERNINA
 • precyzyjny czujnik zerwania nici górnej
 • czujnik końca nici w bębenku
 • współpraca z CutWork, PaintWork, CrystalWork

   

 

Wszystkie te rozwiązania zapewniają doskonałą jakość haftu i wydajność na najwyższym poziomie.

 

BERNINA 700 Po zdjęciu obudowy - Metalowe podzespoły

     
     
     
Wszystkie funkcje i ustawienia multi-hafciarki BERNINA 700 dostępne są z poziomu ogromnego 7-calowego wyświetlacza dotykowego.

Dodatkowo do sterowania pracą multi-hafciarki służą wielofunkcyjne pokrętła i przyciski. Ekran jest naprawdę wielki, dzięki temu na ekranie multi-hafciarki możemy dowolnie edytować i projektować nasze hafty korzystając z rozbudowanych możliwości programu do haftu wbudowanego w maszynę.
 

B700 - Ekran haftu

     
     
Z poziomu ekranu możemy edytować nasze hafty zmieniając ich rozmiar, obracając, odbijając lustrzanie czy tez pozycjonując je na tamborku. Na ekranie możemy też duplikować wzory, łączyć je, dodawać napis do naszego haftu czy też dostosowywać projekt haftu do materiału na jakim haftujemy.  

BERNINA 700 - Edycja haftu

     
     
     
Na ekranie możemy tworzyć także napisy korzystając z 18 czcionek alfabetu. Funkcja WordArt pozwala na "wyginanie" naszego napisu w dowolnych kierunkach.

Multi-hafciarka dzięki funkcji tworzenia napisów bezpośrednio na ekranie świetnie nadaje się do wykorzystania na stoisku gdzie usługowo możemy wykonywać napisy na ręcznikach, szlafrokach, kocykach czy innych przedmiotach, gdzie klient może zamówić haft "od ręki" i otrzymać w ciągu kilku minut przedmiot ozdobiony np. jego imieniem.
 

BERNINA 700 - Tworzenie napisów

     
     
     
W modelu multi-hafciarki dla firm BERNINA 700 mamy także możliwość łączenia haftów na materiale.

Specjalna funkcja Pinpoint Placement idealnie sprawdza się przy łączeniu haftów i tworzeniu bardzo długich wzorów np. haftowanie obrusu lub tworzenie wzoru haftowanego po "okręgu". Wystarczy wybrać dwa punkty a następnie za pomocą pokrętła dopasować ich ułożenie do reszty naszego wzoru.
 

BERNINA B700 - Funkcja PinPoint Placement

     
     
     
Z poziomu ekranu możemy także wykonywać nieskończone hafty!!

Funkcja ta pozwala nam tworzyć długie wzory hafciarskie, które możemy wykonywać w nieskończoność, tzn. haftować je przepinając materiał w tamborku, tym samym powtarzać wzór na "kilometrach" tkaniny.

Specjalne znaczniki, które ustawiamy, pozwalają na upięcie materiału w jednej linii tak, aby nasz haft wyglądał jakby cały wyszedł z hafciarki w jednym cyklu haftu.
 

B700 - Hafty na wielu tamborkach

     
     
Na ekranie multi-hafciarki możemy także ustawić długość przeskoku igły (między elementami haftu) po jakim maszyna ma obcinać nici. Długość możemy dowolnie zwiększać lub zmniejszać, nawet do 0 mm.

Takie ustawienie na pewno zaoszczędzi nasz cenny czas ponieważ nie będziemy musieli już obcinać nici po zakończonym hafcie.

Na zdjęciu nr.1 widzimy haft z nitkami do wycięcia po skończeniu haftowania, natomiast druga część przedstawia ten sam haft jednak z włączoną funkcją obcinania nici po przeskoku między elementami.
 

B700 - Funkcja cięcie nici i regulacji długości odcinak

     
     
Multi-hafciarka ma możliwość korzystania aż z wielu rozmiarów tamborków płaskich i tamborka do czapek.

Urządzenie posiada wbudowane tzw. wolne ramię, dlatego też możemy haftować na rękawkach, nogawkach czy też wąskiej odzieży niemowlęcej.

Do dyspozycji mamy następujące pola haftu (tamborki):
 • 40x21cm
 • 40x15cm
 • 26,5x16,5cm
 • 21,5x21,5cm (tamborek z klipsami)
 • 25,5x14,5cm (do wyrobów gotowych)
 • 25.5x14.5cm - na wyposażeniu
 • 13x10cm - na wyposażeniu
 • 7.2x5cm - na wyposażeniu

 

Mamy także możliwość sprawdzenia obrysu naszego haftu tak, by widzieć gdzie fizycznie znajdzie się na materiale upiętym w tamborku.

Dodatkowo multi-hafciarka obrazuje nam podgląd naszego haftu na wybranym tamborku, a w przypadku gdy wzór jest zbyt duży na wybrany tamborek, urządzenie nam to komunikuje.

 

B700 - Pole haftu, tamborki

     
     
Podgląd pozwala na przygotowanie odpowiednich nici lub wizualizację, który element będzie haftowany w danym kolorze.

Na ekranie widzimy także sekwencję kolorów w jakiej wykonywany będzie haft. Mamy możliwość zmiany tej kolejności.
Kolory możemy dowolnie zmieniać.
 

B700 - Podgląd kolorów

     
     
     
Elektronicznie sterowany, precyzyjny naprężacz nici górnej pozwala na dostosowanie naprężenia nici do materiału na jakim haftujemy czy też do rodzaju nici jakiej używamy.

Regulacja odbywa się poprzez dotykowy ekran i wielofunkcyjne pokrętło.
 

Naprężenie nici - B700

     
Wbudowane automatyczne nożyczki umożliwiają precyzyjne cięcie nici zarówno przy zmianie koloru jak i podczas długich przeskoków pomiędzy ściegami w tym samym kolorze.

Cięcie możemy włączyć i wyłączyć za pomocą przycisku na ekranie.
 

Automatyczne nożyczki - B700

     
     
Czujnik zerwania nici górnej oraz czujnik końca nici w bębenku pozwalają na bezpieczną pracę, zatrzymując haftowanie w przypadku braku nici.

Dodatkowo mamy możliwość cofnięcia się o dowolną ilość ściegów, aby mieć pewność, że zahaftujemy miejsce gdzie doszło do zatrzymania hafciarki.

Mamy także możliwość przesunięcia się o dowolną ilość ściegów do przodu, a wszystko jak zawsze na ekranie dotykowym lub poprzez wielofunkcyjne pokrętła.
 

B700 - Zerwanie nici

     
     
     
BERNINA 700 wyposażona jest w pamięć gdzie znajduje się wbudowane 320 pięknych wzorów hafciarskich oraz 18 alfabetów hafciarskich. Dzięki gniazdku USB mamy możliwość wczytywania dodatkowych wzorów hafciarskich z PenDrive lub bezpośrednio z komputera poprzez kabel USB.

Wczytane wzory możemy zapisać do trwałej pamięci multi-hafciarki. Uzyskujemy więc nieograniczoną bibliotekę wzorów hafciarskich !!

BERNINA 700 - port przez USB

 

Wybór ściegów - BERNINA 700

     
Dostępny opcjonalnie ogromny tamborek JUMBO to prawdziwy "olbrzym". Jego pole haftu wynoszące 40x21cm jest imponujące. Za jego pomocą bez trudu wyhaftujemy ozdobne wzory na obrusach, serwetach, zasłonach itp.

Dodatkowo na tak ogromnej ramce tamborka możemy wykonać serię kilku lub kilkunastu naszywek podczas jednej sesji haftu. Pozawala to zaoszczędzić czas kilkukrotnego upięcia materiału w mniejszych tamborkach.

Dodatkowo tamborek JUMBO posiada bardzo precyzyjną i skuteczną regulację napięcia materiału w tamborku za pomocą dużej śruby - pokrętła.
 

Tamborek JUMBO 40x21cm

     
     
     
Dostępny opcjonalnie tamborek do czapek, pozwala bez trudu przygotować czapkę do haftu.

Wystarczy jedynie przymocować do flizeliny tę część czapki, na której ma się znaleźć wybrany haft. Pomoże nam w tym flizelina z klejem lub specjalny, tymczasowy klej w spreju.
 

Haft na czapkach - B700 Haft na czapkach - BERNINA

     
     
     
Oferujące mnogość zaawansowanych funkcji i zachowując przy tym prosty, intuicyjny interfejs, posiadające polską instrukcję obsługi programy do projektowania haftu BERNINA-WILCOM Editor Plus lub Designer Plus są niezastąpionym narzędziem każdego hafciarza i niezbędnym elementem wyposażenia profesjonalnego studia hafciarskiego.  

Bernina-Wilcom Embroidery Software

     
     
     

Do Multi-Hafciarek i Hafciarek BERNINA stosuje się Standardowe Nici Hafciarske o grubości 40nM (inaczej Tex 27).


Szczególnie polecane są Nici marki PREMIUM, ze względu na ich Wysoką Jakość i odporność na zrywanie, a także Idealne układanie się na materiale oraz  Bogatą Paletę kolorów.

 

W naszym Sklepie Internetowym www.BMD.pl znajdą Państwo pełną paletę barw i to w Bardzo Atrakcyjnych Cenach.

Dodatkowo w Sklepie znajdą Państwo także Flizeliny, Hydrofolie, materiał naszywkowy, Termofolie oraz inne Dodatki niezbędne do Haftu.
 


 

     
     

 

Multi-hafciarka BERNINA 700 to zaawansowana technicznie, wyposażona we wszystkie najnowsze nowinki haftu komputerowego, uniwersalna i wszechstronna multi-hafciarka komputerowa dla firm.

 

Szeroki wachlarz możliwości oraz rozbudowane funkcje haftu połączone z niesamowitą precyzją oraz imponującą prędkością haftu 1000 wkłuć na minutę sprawiają, że multi-hafciarka idealnie sprawdzi się w każdej branży gdzie profesjonalnie wykorzystuje się haft komputerowy.

 

Multi-hafciarka przeznaczona jest w głównej mierze dla agencji reklamowych, studiów hafciarskich, punktów usługowych i krawiecki, pracowni artystycznych związanych z projektowaniem i szyciem odzieży, czy też każdej innej działalności gdzie wykorzystujemy haft komputerowy w dowolnej formie.

 

Zobacz galerię inspiracji hafciarskich projektów wykonywanych przy użyciu multi-hafciarki BERNINA 700