Funkcje szycia w modelu bernette b79
Funkcje szycia w maszyno-hafciarce bernette b79
Maszyno-hafciarka bernette b79 to nie tylko rozbudowana hafciarka komputerowa, ale również zaawansowana komputerowa maszyna do szycia. Została zaprojektowana i stworzona do szeroko pojętego szycia i pikowania. Idealna zarówno na potrzeby czysto hobbystycznego szycia jak i szycia w ramach rzemiosła czy chałupnictwa. Jedno jest pewne - maszyna nie będzie stawiała żadnych ograniczeń kreatywności szyjącego ! Dzięki ogromnemu ramieniu maszyna idealnie nadaje się jako maszyna do szycia patchworku i pikowania.
Odległość pomiędzy obudową, a igielnicą w maszynie bernette b79 jest imponująca i wynosi aż 23 cm co zdecydowanie ułatwia pracę z dużymi projektami. Tak duża przestrzeń pomiędzy igłą, a obudową iest nieoceniona podczas szycia patchworku czy pikowania. Jest to idealna maszyna do szycia patchworku.
Jakość ściegów w maszynie do szycia bernette b79 jest wręcz WZORCOWA. Każdy z 500 programów szycia jest precyzyjny i idealny pod każdym względem.
Nowe maszyny do szycia z serii bernette b7x posiadają mnóstwo rozwiązań i systemów zaczerpniętych od swoich "starszych sióstr" czyli profesjonalnych maszyn i Multi-Hafciarek BERNINA. Podobieństwem najbardziej rzucającym się w oczy jest przede wszystkim ekran z interfejsem sterującym, który jest wręcz identyczny jak w modelach maszyn i multi-hafciarek BERNINA.
Interfejs sterujący jest intuicyjny i bardzo przyjazny dla każdego użytkownika niezależnie od jego "stopnia wtajemniczenia". Całe sterowanie opiera się na zasadzie "dotykania" odpowiednich ikonki na dużym dotykowym ekranie. Do sterowania służą też wielofunkcyjne pokrętła i przyciski na obudowie maszyny.
Komputerowa maszyna do szycia bernette b79 posiada także wbudowane systemy i rozwiązania, które dotychczas były zarezerwowane tylko dla profesjonalnych maszyn i Multi-Hafciarek BERNINA. Są to systemy przetestowane przez lata w profesjonalnych maszynach BERNINA. Ułatwiają one szycie i przyspieszają pracę z maszyną. Do tych systemów należą m.in.:
Projektant ściegów
Spotykany dotychczas w najwyższych modelach profesjonalnych maszyn do szycia BERNINA. Teraz dostępny w najwyższym modelu serii bernette. Dzięki tej funkcji mamy możliwość tworzenia własnych ściegów, a tym samym mamy nieograniczoną ilość programów szycia.
System automatycznego obcinania nici
(elektroniczne nożyczki) - pozwala zaoszczędzić czas przy szycia. Automatycznie obcinają nić. Tę funkcję wyzwalamy przyciskiem na obudowie lub mamy możliwość wyzwalania jej za pomocą naciśnięcia piętą na rozrusznik nożny. Maszyna zabezpieczy ścieg o obetnie nić.
System automatycznego podnoszenia stopki
Oprócz możliwości podnoszenia stopki kolanem, maszyno-hafciarka b79 pozwala na automatyczne podnoszenie stopki za pomocą przycisku. Ta opcja zdecydowanie poprawia komfort pracy nie tyko przy hafcie, ale także przy szyciu.
Dźwignia podnoszenia stopki kolanem
Zwana potocznie "kolanówką" specjalna dźwignia umożliwia podnoszenie stopki za pomocą kolana. Pozwala na kontrolowanie prowadzenia materiału pod stopką obiema rękami
System górnego transportu materiału BERNINA DUAL FEED
System BERNINA Dual Feed był znany dotychczas tylko użytkownikom maszyn do szycia i Multi-Hafciarek BERNINA z linii 7. Jest to specjalny opuszczany element, który odpowiada za przesuwanie materiału od góry we współpracy z dolnymi ząbkami transportu. Jest to nieoceniona funkcja przy zszywaniu kilku warstw materiału lub np. przy pracy z materiałami grubymi czy też śliskimi.
elektroniczny rozrusznik nożny z programowalnym przyciskiem
Możemy zaprogramować jaka funkcja będzie wyzwalana po naciśnięciu piętą na rozrusznik, np. obcinanie nici, podnoszenie stopki itp. Nasza ulubiona konfiguracja to dwie funkcje: automatyczne ryglowanie + obcięcie nici.
Na szczególną uwagę zasługują także ponadprzeciętne możliwości szycia. Maszyna bernette b79 potrafi szyć z prędkością 1000 ściegów na minutę. Pozwala na szycie przy użyciu 500 programów szycia. Do dyspozycji mamy ściegi użytkowe, elastyczne, dekoracyjne, do quiltingu i szycia patchworku. Dziurkę na wymiar guzika zrobimy oczywiście automatycznie i to w 17 różnych wzorach ! Mamy także możliwość "wyszywania" literek i cyferek za pomocą wbudowanych 3 krojów alfabetów. Maksymalna szerokość ściegów jaką możemy uzyskać wynosi 7mm, a długość 5mm.
Maszyna do szycia bernette b79 posiada także funkcje występujące praktycznie we wszystkich elektronicznych maszynach do szycia bernette. Są to np. funkcje takie jak: pozycjonowanie igły (góra/dół), możliwość szycia bez rozrusznika nożnego za pomocą przycisku START/STOP i suwaka regulacji prędkości czy też zmianę pozycji igły od lewej do prawej strony (15 różnych ustawień).
Maszyna do szycia bernette b79 jest maszyną uniwersalną i świetnie sprawdzi się w szyciu każdego rodzaju materiału. Zakres grubości materiału jaki możemy szyć na maszynie bernette b79 jest praktycznie nieskończony. Maszyna poradzi sobie zarówno z lekkimi tkaninami jak i grubszymi materiałami.
Na wyposażeniu maszyny bernette b79 znajduje się także stolik powiększający pole pracy, który ułatwia szycie dużych projektów. Przydatny np. podczas pikowania z wolnej ręki czy też podczas szycia patchworku.
Maszyna posiada zintegrowany pojemnik na akcesoria, który jednocześnie jest pojemnikiem na akcesoria. Dzięki niemu wszystkie potrzebne stopki i dodatki są zawsze pod ręką.
Po demontażu pojemnika na akcesoria uzyskujemy dostęp do wolnego ramienia maszyny. Służy ono do szycia elementów cylindrycznie zszytych takich jak nogawki spodni, rękawy, mankiety czy też wąska odzież niemowlęca.
Maszyna w swoim standardowym wyposażeniu posiada trwały i solidny futerał, który chroni maszynę gdy nie jest używana i pozwala na jej bezpieczne przechowywanie. Futerał jest wykonany z trwałego, solidnego i sztywnego materiału. Posiada dwie kieszonki na akcesoria.
Kliknij poniższe obrazki i zobacz inne filmy prezentujące
maszyny do szycia, maszyno-hafciarki i hafciarki komputerowe z serii bernette b7x
Nawlekanie |
Zaczynamy szycie |
Rodzaje i zastosowanie stopek |
Wybór i edycja ściegów |
|||
Zaawansowane ustawienia ściegów |
Dziurka na wymiar guzika |
Przygotowanie do haftowania |
||||
Haftowanie |
Edycja wzorów haftu |
CutWork - Wycinaj w materiale |
Szyjemy i haftujemy torebkę ! |
|||
Szyjemy i haftujemy sukienkę ! |
Z serii bernette b7x dostępne są jeszcze dwa modele:
Maszyna do szycia bernette b79
Ilość programów szycia - 500 |
Hafciarka bernette b70 "DECO"
Pole haftu 26x16cm |
Potrzebujesz pomocy w wyborze hafciarki komputerowej?
Sprawdź porównania naszych Multi-Hafciarek, Hafciarek i Programów do haftu:
(kliknij w obrazek)
Masz pytanie dotyczące tej maszyny?
jaka cena maszyny do szycia, dostępność, gdzie kupić, itp...
Skontaktuj się z nami
napisz lub zadzwoń do nas:
tel. +48 12 / 260 71 30
info@hafciarki.pl