Patchwork i quilting w modelu hafciarki BERNINA 570

Patchwork i Quilting przy użyciu hafciarki BERNINA B 570 QE

 

BERNINA 570 QE to nie tylko hafciarka, ale także komputerowa maszyna do szycia, idealna do Patchworku. Jako komputerowa maszyna do szycia posiada możliwość współpracy z innowacyjnym systemem BERNINA BSR, który z pewnością docenią Quilterzy oraz osoby szyjące Patchwork. Szycie projektu patchworkowego na maszynie do szycia BERNINA to czysta przyjemność.

 

BERNINA 570 - Patchwork

     
     

Patchwork został zapoczątkowany przez osadników na terenach obecnej Kanady oraz Stanów zjednoczonych, ale rozwijał się również w innych regionach Świata, np. w Rosji. Początkowo była to technika wykonywania koców, narzut oraz kołder, z resztek materiałów. Dziś Patchwork to dekoracyjna metoda szycia, w której zszywa się przygotowane wcześniej, małe kawałki materiału w większą całość, tworząc nowy wzór (wykonuje się podobne geometrycznie kształty w celach ozdobnych, np. patchwork z kawałków trójkątnych).

 

B570 - Patchwork

     
     
Słowem Patchwork nazywa się również pracę wykonaną tą techniką. W dzisiejszych czasach Patchwork jest bardzo popularny na całym świecie, a liczba osób szyjących Patchworki wzrasta z roku na rok. Ogromną popularnością cieszą się wystawy, festiwale oraz kursy szycia Patchworku. BERNINA 570 QE zarówno jako hafciarka komputerowa jak i jako maszyna do szycia z powodzeniem pozwala na wykonywanie i dodatkowe zdobienie patchworku.  

BERNINA 570 - Patchwork

     
     
BSR to skrót od BERNINA Stitch Regulator. Laserowa stopka BSR pozwala na pikowanie z wolnej ręki. Szyjąc sami przesuwamy materiał pod stopką kreśląc wymyślne ozdobne wzory. Zadaniem stopki BSR jest dobranie odpowiedniej prędkości do tempa z jakim przesuwamy materiał pod stopką. Nawet początkujący Quilterzy będą mogli osiągnąć rewelacyjne rezultaty!  

Quilting - BERNINA Funkcja BSR

     
     
Quilting, jest to technika ozdobnego pikowania, wykonywana przez ręczne przesuwanie materiału pod igłą maszyny, przy wyłączonych ząbkach transportu. Tradycyjne pikowanie tworzy zazwyczaj kwadraty z przecinających się pod kątem prostym linie ściegiem prostym. Quilting łączy ze sobą zarówno ścieg prosty jak i zygzak, tworząc fantastyczne dekoracje na materiale.  

Laserowa Stopka BERNINA BSR

     
     
BERNINA 570 QE posiada funkcję wykonywania Quiltingu (pikowania) za pomocą stopki z laserowym czujnikiem – BSR (jako dodatkowe akcesorium). Quilting ten możliwy do wykonania jest zarówno ściegiem prostym jak również za pomocą ściegu zygzak. Stopka BSR sprawdza prędkość przesuwania materiału pod igłą i dopasowuje prędkość maszyny, aby zachować identyczną długość ściegu.  

Laserowa stopka do Quiltingu - BERNINA BSR