Funkcje szycia BERNINA Aurora 450

Zobacz jakie możliwości posiada Aurora 450 jako komputerowa maszyna do szycia

Kolejna maszyna tej klasy dedykowana do działalności gospodarczej!

 

Następca legendarnego, sprawdzonego już na polskim rynku modelu Aurora 435, hafciarka komputerowa Aurora 450, po odpięciu modułu haftującego staje się zaawansowaną, komputerową maszyną do szycia. Nowoczesne, posiadające mnóstwo przydatnych i ułatwiających szycie funkcji, maszyny do szycia BERNINA Aurora sprawdzają się w każdym krawieckim zadaniu ( i nie tylko). Mając do dyspozycji tak wszechstronną maszynę do szycia możemy podjąć się każdego, nawet najbardziej skomplikowanego projektu.

 

Aurora 450 wyposażona jest w 163 ściegi, w tym: użytkowe, elastyczne, dekoracyjne i do quiltingu oraz 4 kroje alfabetu pozwalające na wyszywanie napisów (w tym NOWOŚĆ - Cyrylica). Maszyna posiada także specjalny program do cerowania. Bardzo przydatnym ściegiem dostępnym w modelach Aurora jest ścieg fastrygujący. Jego długość wynosi ponad 10 mm, co gwarantuje szybkie wyprucie nitki po szyciu zasadniczym. Również doskonale zdaje egzamin elastyczny zygzak. Kolejnym istotnym rozwiązaniem jest możliwość stworzenia kombinacji aż 90 ściegów, które mogą zostać zapisane w pamięci maszyny przed jej wyłączeniem.

 

Aurora 450 + EMB

     
     
PRZEMYSŁOWY, METALOWY chwytacz rotacyjny III generacji zapewnia dużą żywotność urządzenia. Jego perfekcyjna praca zapewnia użytkownikowi idealny wygląd każdego ściegu przy jednoczesnej szybkiej, cichej i komfortowej pracy. Dzięki jego zastosowaniu maszyna jest w stanie osiągnąć 900 ściegów na minutę podczas szycia oraz szerokość zygzaka do 9 mm.  

Aurora 450 - Metalowy chwytacz rotacyjny III Generacji

     
     

Aby ułatwić rozpoczęcie szycia producent zastosował automat do nawlekania igły, dzięki któremu nawleczenie jest szybkie i łatwe dla każdego. Mamy tutaj również przełącznik do wyłączenia ząbków transportu. Funkcja ta jest przydatna podczas przyszywania guzików, cerowania lub haftowania. Dodatkowe możliwości uzyskujemy korzystając z wolnego ramienia. Jego użycie pozwala na obszywanie trudno dostępnych miejsc: takich jak rękawy bluzek czy nogawki spodni. Oprócz wcześniej wymienionych rozwiązań, znajdziemy tu również takie udogodnienia jak: obcinacze nici i regulację naprężenia górnej nitki.

 

Bernina Aurora 450

     
     
Model ten posiada automat do wykonywania dziurki na wymiar guzika oferujący 9 rodzajów dziurki oraz 2 oczka (dziurka z okrążkiem). Oprócz zwykłej dziurki bieliźniarskiej mamy do dyspozycji m. in. dziurkę elastyczną oraz płaszczową. W ciągu paru sekund uzyskamy doskonałą dziurkę bez konieczności mozolnego odmierzania konturów na obszywanym materiale. Ponadto maszyna została wyposażona w funkcję zabezpieczenia automatycznej dziurki, która zapewnia jej trwałość niezależnie od zastosowanego materiału.

 

Inżynierowie BERNINA wprowadzili również bardzo przydatną funkcję związaną z automatyczną dziurką. Maszyna zapamiętuje wymiary pierwszej ustawionej przez użytkownika dziurki, a każda następna jest wykonywana w identyczny sposób bez konieczności ponownego jego odmierzania. Jest to szczególnie przydatne podczas wykonywania serii dziurek na materiale. Ponadto istnieje możliwość zapisania długości dziurki w pamięci maszyny, dzięki czemu po wyłączeniu maszyny nie zostanie ona skasowana i będziemy mogli w przyszłości ponownie ją wykonać. Aurora 450 pozwala regulować gęstość obrzucania krawędzi dziurki, co ma duże znaczenie przy szyciu materiałów o różnych grubościach.

 

Maksymalna długość dziurki to aż 31mm. Regulacja długości ściegu odbywa się w zakresie od 0-5 mm, a szerokości w zakresie od 0-9 mm.

 

Wyświetlacz - Bernina Aurora 450

Automatyczne dziurki na guzik

     
     
Wbudowany wyświetlacz LCD informuje użytkownika o następujących ustawieniach lub parametrach ściegów:
- wybranym ściegu i jego numerze
- długości i szerokości ściegu (standardowe ustawienie miga i jest zawsze widoczne)
pozycji igły i jej regulacji (11 wariantów)
- stopce zalecanej do wykonania ściegu
- zastosowanych funkcjach (zakończenie sekwencji ściegów, ustawieniu igły w pozycji górnej lub dolnej, lustrzanym odbiciu wzoru, pozycji ząbków transportu, docisku stopki do materiału).
 

Wyświetlacz - Bernina Aurora 450

     
     
Ścieg wybierany jest za pomocą klawiatury numerycznej, co pozwala na błyskawiczny dostęp do żądanego programu szycia. Do regulacji długości i szerokości ściegu oraz regulacji pozycji igły służą odpowiednie przyciski na obudowie maszyny. Każda zmiana jego parametru jest pokazywana na wyświetlaczu.  

Klawiatura - A450

     
     
Użytkownik może pracować na maszynie bez konieczności używania rozrusznika nożnego. Uruchamianie i zatrzymywanie dokonuje się za pomocą przycisku START/STOP, natomiast prędkość szycia reguluje się suwakiem na obudowie. Funkcje te są szczególnie przydatne przy długim szyciu (odciążamy nogę z ciągłego naciskania na rozrusznik) lub gdy chcemy uzyskać dużą precyzję szycia.  

Przycisk Start-Stop - Aurora 450

     
     
Maszynę wyposażono w funkcję wolnej ręki (FHS), dzięki której możliwe jest podnoszenie i opuszczanie stopki za pomocą kolana. W ten sposób osoba szyjąca ma wolne obie ręce i może swobodnie sterować materiałem pod stopką.

 

Użytkownicy z pewnością docenią stół powiększający pole pracy, dzięki któremu szycie materiałów o większych gabarytach nie będzie sprawiać żadnych kłopotów.

 

Kolanówka - Bernina Aurora 450 Aurora 450 ze stolikiem

     
     
Na wyposażeniu standardowym znajduje się także dodatkowy pojemnik na akcesoria. Umożliwia on bezpieczne ich przechowywanie oraz ochronę przed ich zagubieniem w czasie transportu maszyny.

 

Maszyna posiada również funkcję TOP, dzięki której użytkownik po zakończeniu szycia decyduje o pozycji zatrzymania igły (czy ma zostać wbita w materiale, czy też ma być w pozycji górnej). Funkcję tę też można uzyskać także za pomocą rozrusznika nożnego.

 

Maszyna automatycznie zapamiętuje kombinację wykorzystywanych ściegów, co pozwala na szybki powrót do ostatnio używanych z takimi samymi parametrami jakie były ustawione przez użytkownika za pierwszym razem. Maszyna została wyposażona w elektroniczny rozrusznik nożny pozwalający na dobranie odpowiedniej prędkość szycia - wolną (przy precyzyjnym wykańczaniu projektu) lub szybką (przy prostych przeszyciach).

 

Szycie - Aurora 450

     
     

W modelu tym istnieje możliwość zastosowania opcjonalnej elektronicznej stopki, dzięki której Aurora 450 będzie mogła szyć wykorzystując laserowy system regulacji ściegu - BERNINA Stitch Regulator (BSR). Jest to opatentowana innowacja firmy BERNINA w zakresie regulacji długości ściegu podczas swobodnego przesuwania materiału pod stopką podczas quiltingu i pikowania.

 

Specjalna stopka z wbudowanym laserowym czujnikiem, informująca maszynę o tym, z jaką prędkością materiał jest przesuwany. Dzięki tej funkcji maszyna dostosowuje prędkość swojej pracy do szybkości przesuwania tkaniny. Jeśli wolno przesuwamy materiał, maszyna pracuje powoli, jeśli przyspieszymy przesuwanie, maszyna automatycznie przyspieszy. Jeśli maszyna uzna że ruch materiału pod stopką jest za szybki, informuje użytkownika sygnałem dźwiękowym, aby nieco zwolnił przesuwanie tkaniny.

 

Laserowa stopka do Quiltingu - BERNINA BSR

     
     

Wszystkie przedstawione funkcje maszyny Aurora 450 sprawiają, że jej właściciel będzie przez długie lat mógł cieszyć się niezawodnością
i precyzją każdego dostępnego ściegu !

 

Zobacz galerię ciekawych przykładów wykorzystania maszyny do szycia BERNINA Aurora 450 !


 

 

Wykaz ściegów dostępnych w maszynie BERNINA Aurora 450
(plus 10 ściegów użytkowych, m.in. ścieg prosty, zyg-zag, potrójny zyg-zag, itp)

 

 

Ściegi w modelu Aurora 450

 

     
     

 

Ściegi dekoracyjne o szerokości 9 mm stanowić mogą bardzo elegancką i dyskretną dekorację.

 

Aurora 450 - Szycie