Funkcje szycia w hafciarko-maszynie BERNINA B590

Zobacz jakie możliwości posiada Hafciarka B590 jako wielofunkcyjna maszyna do szycia

Po demontażu modułu haftującego z hafciarki BERNINA B590 dostajemy dyspozycji wielofunkcyjną, komputerową i w pełni profesjonalną, maszynę do szycia wyposażoną w 1774 programy szycia (!) Do dyspozycji mamy ściegi użytkowe, ściegi dekoracyjne, owerlokowe, elastyczne i ozdobne. Dodatkowo mamy także możliwość wyszywania 9 alfabetami oraz wykonania 18 różnych wzorów automatycznej dziurki na wymiar guzika.

 

Dzięki zastosowaniu nowoczesnego układu napędowego i wydajnego chwytacza 9-tej generacji, maksymalna prędkość z jaką możemy szyć wynosi aż 1000 ściegów na min !!

 

BERNINA B590 jako profesjonalna komputerowa maszyna do szycia

     
     

Wolne ramię w modelu B590 o długości 216 mm, ułatwia pracę z elementami cylindrycznymi (rękawy, nogawki) i jest również wspaniałym ułatwieniem, gdy szyjemy na dużych elementach. Patchworki, płaszcze, obrusy to wszystko i wiele innych rzeczy przeszyjemy bez trudu. Wiele rozwiązań technicznych w modelu B590 zostało zaczerpniętych z przemysłowych maszyn do szycia, np. dźwignia podnoszenia stopki kolanem, która pozwala pracować, nie odrywając rąk od materiału, czy też funkcja pozycjonowania igły umożliwiająca ustalenie czy po zatrzymaniu maszyny igła ma zostać całkowicie wbita w materiał czy też z niego wyciągnięta.

 

BERNINA B590 jako profesjonalna komputerowa maszyna do szycia

     
     
Kolejnym fantastycznym patentem zastosowanym w Multi-Hafciarce BERNINA B590 jest system podwójnego transportu BERNINA Dual-Feed, czyli stopki, która po opuszczeniu transportuje materiał od góry. Dzięki współpracy transportu dolnego i górnego możemy zszywać nawet bardzo grube materiały lub materiały, które marszczą się podczas transportu tylko dolnymi ząbkami lub przyklejają się do zwykłej stopki.  

BERNINA B590 jako profesjonalna komputerowa maszyna do szycia

     
     

Nasuwany stolik powiększający pole szycia, pozwala z łatwością szyć duże projekty. Gdy nie jest potrzebny, można go zsunąć uzyskując wolne ramię. Gdy zakończymy haft komputerowy, moduł haftujący również może służyć jako stolik do szycia.

 

BERNINA B590 jako profesjonalna komputerowa maszyna do szycia

     
     
Automatyczne mocowanie ściegu oraz wbudowane, automatyczne nożyczki, precyzyjnie zabezpieczają ścieg przed wypruwaniem i wykańczają nasze prace. Dodatkowo możliwość szycia za pomocą przycisku Start/stop oraz suwaka regulacji prędkości, sprawia że szycie staje się jeszcze bardziej precyzyjne i przyjemniejsze !! Oczywiście mamy także możliwość szycia z pomocą rozrusznika nożnego, który znajduje się zestawie.  

BERNINA B590 jako profesjonalna komputerowa maszyna do szycia

     
     
Centralnie umiejscowiony dotykowy ekran LCD pozwala precyzyjnie zarządzać praca maszyny. Ściegi są pogrupowane w specjalne kategorie: ściegi użytkowe, ściegi dekoracyjne, dziurki itd. Hafty krzyżykowe można wykonać podczas haftowania, a także manualnie podczas szycia, za pomocą wbudowanych ściegów krzyżykowych. Po wybraniu ściegu, jego parametry są widoczne na ekranie, łącznie z podpowiedzią jaką stopkę należy użyć.  

BERNINA B590 jako profesjonalna komputerowa maszyna do szycia

     
     
Maszyna posiada wbudowany moduł pamięci. Dzięki tej funkcji mamy możliwość zapisywania do pamięci trwałej i tymczasowej parametrów ściegu oraz zapisywania kombinacji ściegów. Maszyna będzie pamiętać nasze ustawienia po ponownym włączeniu. Dzięki temu możemy zachować w pamięci parametry danych ściegów i wykorzystywać je kiedykolwiek będziemy potrzebować.  

BERNINA B590 jako profesjonalna komputerowa maszyna do szycia

     
     
Wbudowany Konsultant Szycia podpowie nam ustawić parametry ściegu oraz podpowie jaką stopkę użyć, aby uzyskać najlepszy efekt. Naszym zadaniem jest wybrać rodzaj materiału i interesujący nas typ ściegu, całą resztę zrobi za nas komputer !

 

Dodatkowo wbudowany przewodnik po funkcjach maszyny oraz moduł pomocy, na ekranie pokazują w formie opisowej i graficznej funkcje maszyny oraz opisują każdy dostępny przycisk czy opcję.

 

BERNINA B590 jako profesjonalna komputerowa maszyna do szycia

     
     
BERNINA B590 została wyposażona w automat do nawlekania igły, który znacznie skraca czas potrzebny do przygotowania maszyny do pracy. Jeżeli Twoja dotychczasowa maszyna czegoś nie potrafi BERNINA B590 z pewnością poradzi sobie z tym bez trudu.  

BERNINA B590 jako profesjonalna komputerowa maszyna do szycia

     
     
Kilkaset funkcji regulacji ustawień, wbudowanych informacji z podpowiedziami, zastosowanych czujników i zabezpieczeń – a wszystko to w czytelny sposób oddane do Twojej dyspozycji. Wszystko by szycie było jeszcze bardziej przyjemne, a nawet najbardziej skomplikowane projekty, nie stanowiły przeszkód dla nas i naszej maszyny !  

BERNINA B590 jako profesjonalna komputerowa maszyna do szycia

     
     
Dziurka na wymiar guzika wykonywana jest w pełnym automacie. Programując i zapisując do pamięci parametry dziurki możemy wykonać serię identycznych dziurek ! Wszystko z poziomy dotykowego ekranu naszej hafciarko-maszyny. Ilość różnych wzorów dziurki jakie są wbudowane w pamięć maszyny wynosi aż 18 pozycji !  

BERNINA B590 jako profesjonalna komputerowa maszyna do szycia

     
     
BERNINA B590 to kolejny model zarówno hafciarki jak i maszyny do szycia dedykowanej do profesjonalnego użytku w ramach własnej działalności gospodarczej. Jako maszyna do szycia B590 znajdzie zastosowanie w zakładach usługowych, produkcyjnych oraz np. punktach krawieckich jako maszyna wielofunkcyjna lub dziurkarka. Wolne ramię, przemysłowa prędkość szycia 1000 ściegów/min, mnogość specjalistycznych stopek, mnóstwo rozbudowanych funkcji oraz pełna kontrola nad ściegiem czynią tę maszynę rewelacyjnym rozwiązaniem dla każdej działalności wykorzystującej komputerowe maszyny do szycia.  

BERNINA B590 jako profesjonalna komputerowa maszyna do szycia

     
     

W modelu BERNINA B590 istnieje możliwość zastosowani laserowej stopki BERNINA Stitch Regulator (BSR). Jest to opatentowana innowacja firmy BERNINA w zakresie regulacji długości ściegu podczas swobodnego przesuwania materiału pod stopką podczas quiltingu i pikowania. Specjalna stopka z wbudowanym laserowym czujnikiem, informująca maszynę o tym, z jaką prędkością materiał jest przesuwany. Dzięki tej funkcji maszyna dostosowuje prędkość swojej pracy do szybkości przesuwania tkaniny. Jeśli wolno przesuwamy materiał, maszyna pracuje powoli, jeśli przyspieszymy przesuwanie, maszyna automatycznie przyspieszy. Jeśli maszyna uzna że ruch materiału pod stopką jest za szybki, informuje użytkownika sygnałem dźwiękowym, aby nieco zwolnił przesuwanie tkaniny.

 

Laserowa stopka do Quiltingu - BERNINA BSR

     
     

Wszystkie przedstawione funkcje i parametry maszyny do szycia BERNINA B590 sprawiają, że jej właściciel będzie przez długie lat mógł cieszyć się niezawodnością i precyzją każdego dostępnego ściegu !

 

Zobacz galerię ciekawych przykładów wykorzystania maszyny do szycia BERNINA B590 !