Patchwork i quilting w maszyno-hafciarce BERNINA 570 QEE

Patchwork i Quilting przy użyciu hafciarki BERNINA 570 QEE

 

BERNINA 570 QEE to nie tylko hafciarka, ale także wielofunkcyjna komputerowa maszyna do szycia, idealna do szycia patchworku. Jako bogato wyposażona komputerowa maszyna do szycia posiada w standardzie stopkę BERNINA BSR którą z pewnością docenią Quilterzy oraz osoby szyjące Patchwork. Szycie projektu patchworkowego na maszynie do szycia BERNINA to czysta przyjemność.

 

Patchwork BERNINA 570 QEE

     
     

Patchwork został zapoczątkowany przez osadników na terenach obecnej Kanady oraz Stanów zjednoczonych, ale rozwijał się również w innych regionach Świata, np. w Rosji. Początkowo była to technika wykonywania koców, narzut oraz kołder, z resztek materiałów. Dziś Patchwork to dekoracyjna metoda szycia, w której zszywa się przygotowane wcześniej, małe kawałki materiału w większą całość, tworząc nowy wzór (wykonuje się podobne geometrycznie kształty w celach ozdobnych, np. patchwork z kawałków trójkątnych).

 

Patchwork BERNINA 570 QEE

     
     
Słowem Patchwork nazywa się również pracę wykonaną tą techniką. W dzisiejszych czasach Patchwork jest bardzo popularny na całym świecie, a liczba osób szyjących Patchworki wzrasta z roku na rok. Ogromną popularnością cieszą się wystawy, festiwale oraz kursy szycia Patchworku. BERNINA 570 QEE zarówno jako hafciarka komputerowa jak i jako maszyna do szycia z powodzeniem pozwala na wykonywanie i dodatkowe zdobienie patchworku.  

Patchwork BERNINA 570 QEE

     
     
BSR to skrót od BERNINA Stitch Regulator. Laserowa stopka BSR pozwala na pikowanie z wolnej ręki. Szyjąc sami przesuwamy materiał pod stopką kreśląc wymyślne ozdobne wzory. Zadaniem stopki BSR jest dobranie odpowiedniej prędkości do tempa z jakim przesuwamy materiał pod stopką. Nawet początkujący Quilterzy będą mogli osiągnąć rewelacyjne rezultaty!  

Patchwork BERNINA 570 QEE

     
     
Quilting, jest to technika ozdobnego pikowania, wykonywana przez ręczne przesuwanie materiału pod igłą maszyny, przy wyłączonych ząbkach transportu. Tradycyjne pikowanie tworzy zazwyczaj kwadraty z przecinających się pod kątem prostym linie ściegiem prostym. Quilting łączy ze sobą zarówno ścieg prosty jak i zygzak, tworząc fantastyczne dekoracje na materiale.  

Laserowa Stopka BERNINA BSR

     
     
BERNINA 570 QEE posiada funkcję wykonywania Quiltingu (pikowania) za pomocą stopki z laserowym czujnikiem – BSR. Quilting ten możliwy do wykonania jest zarówno ściegiem prostym jak również za pomocą ściegu zygzak. Stopka BSR sprawdza prędkość przesuwania materiału pod igłą i dopasowuje prędkość maszyny, aby zachować identyczną długość ściegu przy nawet najbardziej skomplikowanych wzorach.  

Laserowa stopka do Quiltingu - BERNINA BSR