Główne zalety hafciarki komputerowej BERNINA 790

HAFCIARKA BERNINA 790 – Co nas wyróżnia? Przedstawiamy najważniejsze zalety!

     
     

https://szycie.info.pl/pic/ozdobniki/Zaleta_1.jpg OGROMNA, SOLIDNA, WZMOCNIONA, CIĘŻKA

 

Hafciarka z Linii 7 BERNINA model B790 zachwyca gabarytami. Jest ogromna, ciężka, masywna i solidna. Jej metalowy korpus i podzespoły oraz wzmocniona konstrukcja "heavy duty" sprawiają, że ten "mały czołg" jest dedykowany do profesjonalnego użytku w ramach działalności gospodarczej dowolnie wykorzystującej haft komputerowy. Hafciarka wyposażona jest w najwyższej klasy elektronikę gwarantującą bezawaryjną pracę podczas długotrwałego użytkowania. BERNINA 790 zarówno jako hafciarka i maszyna do szycia jest przystosowana do zarobkowego użytkowania w studiach hafciarskich, punktach usługowych, firmach produkcyjnych czy innych działalności gdzie wykorzystywany jest haft komputerowy. Ekran dotykowy o przekątnej 7" też jest imponujący. Posiada polskie menu obsługi.

 

BERNINA 790 Po zdjęciu obudowy

     
     

https://szycie.info.pl/pic/ozdobniki/Zaleta_1.jpg NIE TYLKO HAFT I SZYCIE

 

BERNINA zawsze stawia na innowacyjność i kreatywność. Dlatego też wprowadza do swoich hafciarek funkcje, które wyprzedzają o kilka kroków inne hafciarki dostępne na rynku. W modelu hafciarki BERNINA 790 mamy możliwość rozszerzenia rozbudowanych funkcji haftu i szycia o trzy nowe rozwiązania:

 

BERNINA CutWork - wycinanie w tkaninie zaprojektowanych wzorów

BERNINA PaintWork - malowanie pisakami na dowolnym materiale

BERNINA CrystalWork - wykonywanie zdobień z kryształków o różnej wielkości

 

BERNINA 790 - CutWork, PaintWork, CrystalWork

     
     

https://szycie.info.pl/pic/ozdobniki/Zaleta_1.jpg PRZEMYSŁOWE 1000 WKŁUĆ NA MINUTĘ !

 

Zastosowanie nowoczesnego chwytacza rotacyjnego 9 generacji BERNINA 9 Hook pozwoliło inżynierom BERNINA uzyskać imponującą maksymalną prędkość haftowania - 1000 ściegów na minutę! Dodatkowo mocny silnik pozwoli na przekłuwanie się nawet przez najgrubsze tkaniny. Dlatego też BERNINA 790 jest idealna na potrzeby zakładów produkcyjnych i usługowych przyjmujących duże zlecenia, dla których ważna jest wydajność hafciarki komputerowej. Dodatkowo pojemność szpulki nowego chwytacza jest aż o 80% większa od tradycyjnych szpulek!

 

BERNINA - Chwytacz rotacyjny 9 generacji

     
     
https://szycie.info.pl/pic/ozdobniki/Zaleta_1.jpg UDOGODNIENIA W UŻYTKOWANIU

 

BERNINA projektując swoje urządzenia stawia także ogromny nacisk na maksymalną prostotę obsługi. Dlatego też hafciarki BERNINA posiadają mnóstwo ułatwiających obsługę rozwiązań. Na szczególną uwagę zasługują automatyczne nożyczki, które precyzyjnie tną nitkę, zabezpieczając również ścieg przed pruciem. Docenianym rozwiązaniem jest także nawlekacz igły, który skraca czas potrzebny na zmianę koloru nici podczas haftu, przewlekając nitkę przez oczko igły. Kolejnym ciekawym ułatwieniem jest niezwykle prosty system prowadzenia nici, hafciarkę nawleka się tak jak każdą maszynę do szycia! Dodatkowym atutem jest jasne oświetlenie LED, które idealnie doświetla nam pole pracy. Na obudowie znajdziemy także dodatkowe obcinacze nici, przeznaczone do obcinania nadmiaru nitki podczas nawlekania igły i bębenka. Kolejnym nowatorskim rozwiązaniem jest podwójny transport materiału BERNINA Dual Feed, czyli specjalna krocząca stopka umożliwiająca przesuwanie materiału zarówno z dołu jak i z góry.

 

BERNINA B790 - nawlekacz

     
     
https://szycie.info.pl/pic/ozdobniki/Zaleta_1.jpg STEROWANA ZA POMOCĄ DOTYKOWEGO EKRANU

 

Ekran w modelu B790 to największy dotykowy ekran jaki kiedykolwiek został użyty w hafciarkach BERNINA. Jego ogromne gabaryty przekładają się na ogrom możliwości jakie oferuje. Z poziomu hafciarki możemy w rozbudowany sposób edytować nasze hafty jak i sterować samą hafciarką oraz maszyną do szycia. Wszystko łatwo, szybko i przyjemnie, a co najważniejsze zawsze pod ręką. Hafciarka BERNINA 790 posiada rozbudowane funkcje projektowania haftu dostępne z poziomu dotykowego ekranu !

 

BERNINA 790 - Panel sterowania

     
     
https://szycie.info.pl/pic/ozdobniki/Zaleta_1.jpg NIESKOŃCZONA ILOŚĆ WZORÓW I POLE HAFTU

 

Profesjonalne hafciarki BERNINA 790 posiadają w swojej pamięci wbudowane 130 pięknych wzorów hafciarskich oraz aż 8 alfabetów, a dzięki złączu USB możemy przesłać do hafciarki dodatkowe wzory. Hafciarka potrafi czytać wzory zarówno z PenDrive USB jak i wzory przesłane bezpośrednio z komputera poprzez kabel USB. Dzięki temu mamy tak naprawdę nieskończoną ilość wzorów hafciarskich do wykorzystania w maszynie! Także największe pole haftu 40x21cm może zostać powiększone do dowolnego rozmiaru, ponieważ w modelu B790 zastosowano możliwość łączenia wzorów na kilku tamborkach. Tą samą funkcję mamy do dyspozycji w opcjonalnym programie do projektowania haftów BERNINA-WILCOM Designer Plus. Dzięki temu rozwiązaniu zyskujemy nieograniczone pole haftu ! Sztandary dla szkół czy też inne ogromne projekty nie stanowią już problemu.

 

Odczyt haftów z PenDrive USB

     
     
https://szycie.info.pl/pic/ozdobniki/Zaleta_1.jpg WSPÓŁPRACA Z LASEROWĄ STOPKĄ BSR

 

Jako maszyna do szycia BERNINA 790 współpracuje z systemem BERNINA BSR. Czyli posiada możliwość pracy z laserową stopką do Quiltingu. Dzięki stopce mamy możliwość swobodnego, ręcznego przesuwania materiału pod igłą, a laserowy czujnik dobierze odpowiednią prędkość szycia do tempa z jakim przesuwamy materiał. Możemy tym samym wykonywać pikowanie z wolnej ręki zachowując jednakową długość ściegu zarówno szyjąc ściegiem prostym jak i ściegiem zyg-zag. Stopka znajduje się w standardowym wyposażeniu hafciarki.

 

BERNINA - Laserowa stopka do pikowania BSR

     
     
https://szycie.info.pl/pic/ozdobniki/Zaleta_1.jpg ZAAWANSOWANE FUNKCJE SZYJĄCE

 

BERNINA 790 jest nie tylko zaawansowaną hafciarką komputerową dedykowaną do działalności gospodarczej, ale także w pełni profesjonalną wielofunkcyjną maszyną do szycia przeznaczoną do pracy w ramach produkcji, usług i rzemiosła. Maszyna została wyposażona w 1 352 programy szycia, wśród, których znajdziemy ściegi użytkowe, ściegi dekoracyjne, 15 typów dziurek na wymiar guzika oraz 8 alfabetów i 33 ściegi dla quilterów. Dodatkowo mamy możliwość skorzystania z 119 ściegów dekoracyjnych, które dowolnie możemy obracać i wyszywać w dowolnym kierunku (prawdziwe 360o). Mamy także możliwość projektowania własnych ściegów za pomocą wbudowanego projektanta. Dzięki zastosowaniu długiego, ponad 25cm ramienia, maszyna jest idealna do szycia dużych projektów. Świetnie nadaje się jako maszyna do szycia patchworku oraz pikowania. Jest bardzo dobrym wyborem jako maszyna komputerowa do współpracy z ramą do pikowania BERNINA.

 

BERNINA 790 - Komputerowa maszyna do szycia