Sterowanie w hafciarce komputerowej BERNINA 790

Sterowanie haftem i hafciarką w modelu BERNINA 790

Do sterowania haftem i hafciarką mamy do dyspozycji ogromny, kolorowy, dotykowy ekran o wysokiej rozdzielczości i przekątnej 7 cali Wszelkie parametry, zmiany i ustawienia są wprowadzane poprzez "dotyk" jak i poprzez wielofunkcyjne pokrętła. Dzięki tak ogromnemu ekranowi mamy wszystkie informacje i funkcje zawsze szybko dostępne. Hafciarka komunikuje się z nami poprzez ikony, animacje czy też grafiki. Wszystko odbywa się szybko, intuicyjnie i przyjemnie. Hafciarka komunikuje się z nami języku polskim dzięki wbudowanemu polskiemu menu obsługi.

 

BERNINA 790 - Panel sterowania

     
     

Hafty wczytujemy za pomocą ekranu po wybraniu ich z odpowiedniej kategorii. Mamy możliwość wczytywania haftów z pamięci hafciarki jak i PenDrive USB. Dodatkowo mamy możliwość zapisu do pamięci haftów z PenDrive. Do dyspozycji mamy 270 pięknych wzorów hafciarskich.

 

BERNINA B780 - Wczytywanie haftów

     
     

Dzięki centralnie umieszczonemu ogromnemu dotykowemu ekranowi o dużej rozdzielczości, sterowanie haftem jest maksymalnie uproszczone! Z poziomu ekranu możemy pozycjonować nasz haft na tamborku, zmieniać jego wielkość, obracać czy też odbijać lustrzenia. Zmiany te możemy wprowadzać zarówno za pomocą "dotyku" jak i bardziej precyzyjnie za pomocą wielofunkcyjnych pokręteł. Na ekranie znajdziemy też informację o parametrach jakie zmieniamy (wielkość, kąt, pozycja, itp)

 

B780 - Sterowanie haftem

     
     

Za pomocą specjalnej opcji w hafciarce B790 możemy także zmieniać tamborek na jakim chcemy wykonywać nasz haft oraz sprawdzać gdzie dany element haftu znajdzie się fizycznie na naszym tamborku (dotykając na dany element, tamborek przesunie się tak, aby wskazać pod igielnicą pozycję naszego "dotknięcia").

 

BERNINA 780 - Sterowanie hafciarką

     
     

Hafciarka pozwala nam także na łączenie wzorów, dodawaniu napisów do haftu czy też zmieniania kolejności w jakiej będą haftowane dane elementy. Funkcje haftu zostały rozbudowane do maksimum. Bez potrzeby korzystania z programu do haftów dokonany wszelkich zmian, modyfikacji czy też ustawień.

 

B780 - Sterowanie hafciarką

     
     
Na ekranie hafciarki B790 mamy także możliwość sprawdzenia w jakiej kolejności i jakie kolory będą haftowane w wybranym przez nas wzorze haftu. Dodatkowo po wskazaniu danej grupy kolorów, na ekranie zostanie zaznaczona ta część haftu jaka danym kolorem jest haftowana.  

B780 - Sterowanie haftem

     
     
Podczas samego haftowania na ekranie mamy wyświetlone informację odnośnie ilości ściegów które maszyna wykonała oraz ile ściegów ma cały haft. Informacje te widoczne są zarówno dla całego wzoru jak i dla danego koloru. Dodatkowo na ekranie hafciarki BERNINA 790 widzimy jakie miejsce naszego wzoru jest aktualnie haftowane. Mamy również możliwość haftowania całości wzoru w jednym kolorze, hafciarka nie będzie się wtedy zatrzymywać na zmianę koloru nici, a cały wzór zostanie wyhaftowany w kolorze jaki jest aktualnie nawleczony.  

BERNINA 780 - Ekran haftu

     
     
W przypadku zerwania nici górnej lub końca nitki w bębenku, zainstalowane czujniki zatrzymają proces haftowania. Za pomocą specjalnej opcji mamy możliwość cofania się o dowolną ilość ściegów jak i przesuwania się do przodu. Opcja ta przydatna jest w momencie gdy chcemy mieć pewność, że miejsce w którym została zerwana nić zostanie na pewno zahaftowane. Opcję tę możemy włączyć także w dowolnym momencie haftu, dlatego też możemy nanieść ewentualne poprawki i ponownie wykonać dany element naszego wzoru.  

B780 - Haftowanie

     
     
Na ekranie możemy tworzyć też napisy z 8 alfabetów jakie wbudowane są w pamięć hafciarki. Tekst możemy obracać i skalować tak jak inne wzory hafciarskie. Możemy także zmieniać jego kolor.  

B780 - Projektowanie haftów

     
     
Nowatorskim rozwiązaniem jest możliwość łączenia haftu oraz ściegów maszynowych, a wszystko na dotykowym ekranie. Do naszego haftu możemy dodawać nie tylko tekst z alfabetów hafciarskich, ale również dodawać ściegi maszynowe (użytkowe, ozdobne, dekoracyjne, do quiltingu, alfabety maszynowe itp).  

B780 - Łączenie haftów

     
     
W każdej chwili mamy możliwość korygowania naprężenia nici górnej, tak aby idealnie dostosować je do materiału na jakim haftujemy czy też do nici, którą aktualnie używamy. Precyzyjnie, elektronicznie sterowany naprężacz daje nam gwarancje dobrania idealnego ustawienia.  

B780 - Sterowanie haftem

     
     
Z poziomu ekranu możemy także sterować automatycznymi nożyczkami decydując czy hafciarka ma samoczynnie obcinać nić podczas długich przeskoków lub podczas zmiany koloru nici.  

B780 - Ekran haftu

     
     

Na obudowie znajdziemy też przycisk STAR/STOP rozpoczynający i zatrzymujący haftowanie oraz przyciski cięcia nici czy też automatycznego podnoszenia/opuszczania stopki. Nad przyciskiem START/STOP znajduje się także suwak regulacji prędkości służący do precyzyjnego sterowania prędkością haftu. Wszystkie przyciski umiejscowione są tuż nad igielnicą, dzięki czemu możemy sterować hafciarką bez spuszczania z oka wykonywanego przez nas haftu. Nad igielnicą znajduje się też jasne oświetlenie LED idealnie oświetlające nasze pole pracy. Oświetlenie zamontowane jest także nad wolnym ramieniem maszyny. 30 jasnych diod LED idealnie oświetla nam pole pracy.

 

Przyciski sterujące - BERNINA B790

     
     
     
     

Sterowanie funkcjami szycia w hafciarce B790

Jako komputerowa, profesjonalna wielofunkcyjna maszyna do szycia BERNINA 790 sterowana jest za pomocą ekranu dotykowego oraz wielofunkcyjnych pokręteł, a także kilku przycisków funkcyjnych. Wszystkie elementy systemu sterowania znajdują się zawsze pod ręką i są w intuicyjny sposób opisane. Na obudowie znajdziemy także przyciski ustalenia pozycji igły oraz przyciski końca i początku wzoru, zabezpieczenia ściegu czy też pozycjonowania igły (góra/dół).

 

BERNINA 790 - Ekran sterowania szyciem

     
     

Wybór ściegów dokonywany jest za pomocą "kliknięcia-dotknięcia" w dany ścieg na ekranie dotykowym. Ściegi posegregowane są w grupy. Znajdziemy tam ściegi użytkowe, ozdobne, dziurki na guzik, itp. Istnieje również możliwość wybrania numeru ściegu z ekranowej klawiatury.

 

BERNINA 780 - Ekran sterujący

     
     
Parametry ściegu, jego długość, szerokość, pozycja igły itp są w pełni regulowane i ustawiane za pomocą dotykowego ekranu jak i pokręteł. Pełna kontrola nad ściegiem to gwarancja uzyskania zadowalającego rezultatu podczas szycia każdego projektu. Nasze ustawienia mogą być na trwałe zapisane do pamięci maszyny, aby swój ulubiony ścieg był zawsze dostępny.  

B780 - Ekran szycia

     
     
Ściegi możemy dowolnie edytować także za pomocą "kliknięcia" w daną funkcję. Możemy odbijać lustrzenie, wydłużać ściegi dekoracyjne, zmieniać pozycję igły, ustawiać balans ściegu itp. Wszystkie wprowadzone zmiany widoczne są w formie graficznej na podglądzie naszego ściegu. Maszyna podpowiada także jaką stopką użyć, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Przycisk "clr" pozwala na powrócenie do ustawień fabrycznych naszego ściegu.  

B780 - Sterowanie szyciem

     
     
Dziurkę na wymiar guzika w modelu BERNINA 790 wykonamy bardzo szybko i precyzyjnie, ponieważ wystarczy tylko wybrać rodzaj dziurki, jej długość i gotowe. Maszyna automatycznie wykona dziurkę lub serię identycznych dziurek. Dodatkowo możemy regulować szerokość naszej dziurki lub dostosować jej balans do nawet najbardziej wymagającego materiału.  

BERNINA 780 - Dziurka na wymiar guzika

     
     
Wbudowane automatyczne nożyczki są świetny rozwiązaniem umożliwiającym precyzyjne przycięcie nici podczas szycia jak i haftu. Nożyczki uruchamiane są za pomocą przycisku nad igielnicą. Dodatkowo maszyna przed obcięciem nici samoczynnie zabezpiecza ścieg. W przypadku haftu mamy możliwość korzystania z automatycznego cięcia nici podczas zmiany koloru czy też podczas długich "przeskoków" pomiędzy ściegami. Szycie wstecz także obsługiwane jest za pomocą przycisku na obudowie. W modelu BERNINA 790 mamy także możliwość automatycznego opuszczania i podnoszenia stopki !!  

Przyciski sterujące - BERNINA B790

     
     
W maszynie do szycia BERNINA 790 zastosowane nowoczesną, zintegrowaną stopkę z górnym transportem BERNINA Dual Feed. Stopka ułatwia nam szycie grubych materiałów czy też kilkukrotnie złożonych kawałków tkaniny. Stopkę opuszczamy jednym ruchem ręki i chowamy w ten sam sposób. Dzięki temu mamy zawsze pod ręką możliwość włączenia podwójnego transportu (ząbki + krocząca stopka).  

BERNINA Dual Feed

     
     
BERNINA 790 została wyposażona także w inne ciekawe rozwiązania i patenty. Między innymi na zwrócenie uwagi zasługuje jasne LEDowe oświetlenie, które znajduje się centralnie nad igielnicą nie zostawiając żadnego cienia pod stopką. Świetnym rozwiązaniem jest także niezależny silnik służący do nawijania nici na szpulkę umożliwiający nieprzerwaną pracę podczas szycia i haftu. Wygodnym patentem jest także zastosowanie nawlekacza igły, który zdecydowanie skraca czas potrzebny na przygotowanie hafciarki czy maszyny do szycia do pracy.  

BERNINA BSR - B780

     
     
Opcjonalnie podczas szycia możemy oczywiście korzystać z elektronicznego rozrusznika nożnego wyposażonego w funkcję pozycjonowania igły po naciśnięciu piętą. Elektroniczny rozrusznik nożny pozwala na dobranie odpowiedniej prędkość szycia - wolną (przy precyzyjnym wykańczaniu projektu) lub szybką (przy prostych przeszyciach).  

Rozrusznik nożny