Patchwork i quilting przy użyciu hafciarki i maszyny do szycia BERNINA 790

Patchwork i Quilting przy użyciu hafciarki i maszyny do szycia BERNINA 790

 

BERNINA 790 jako maszyna do szycia jest idealna i wręcz stworzona do patchworku i quiltingu. Na swoim wyposażeniu posiada laserową stopkę BSR. Jest to więc hafciarka komputerowa oraz maszyna do szycia dedykowana nie tylko do działalności gospodarczej w dziedzinie haftu i szycia, ale również w specjalny sposób jest polecana osobom szyjącym Patchwork oraz Quilterom. Dzięki ogromnemu wolnemu ramieniu o długości ponad 25 cm oraz specjalnej laserowej stopce do pikowania - BERNINA BSR będącej na wyposażeniu jest idealna dla potrzeb pikowania ogromnych projektów Patchworkowych i Quilterskich.

 

BERNINA B790 - Patchwork i Quilting

     
     

Patchwork został zapoczątkowany przez osadników na terenach obecnej Kanady oraz Stanów zjednoczonych, ale rozwijał się również w innych regionach Świata, np. w Rosji. Początkowo była to technika wykonywania koców, narzut oraz kołder, z resztek materiałów. Dziś Patchwork to dekoracyjna metoda szycia, w której zszywa się przygotowane wcześniej, małe kawałki materiału w większą całość, tworząc nowy wzór (wykonuje się podobne geometrycznie kształty w celach ozdobnych, np. patchwork z kawałków trójkątnych).

 

BERNINA Quilting

     
     
Słowem Patchwork nazywa się również pracę wykonaną tą techniką. W dzisiejszych czasach Patchwork jest bardzo popularny na całym świecie, a liczba osób szyjących Patchworki wzrasta z roku na rok. Ogromną popularnością cieszą się wystawy, festiwale oraz kursy szycia Patchworku. BERNINA 790 zarówno jako hafciarka komputerowa jak i jako maszyna do szycia z powodzeniem pozwala na wykonywanie i dodatkowe zdobienie patchworku.  

BERNINA BSR

     
     
BSR to skrót od BERNINA Stitch Regulator. Laserowa stopka BSR pozwala na pikowanie z wolnej ręki. Szyjąc sami przesuwamy materiał pod stopką kreśląc wymyślne ozdobne wzory. Zadaniem stopki BSR jest dobranie odpowiedniej prędkości do tempa z jakim przesuwamy materiał pod stopką. Nawet początkujący Quilterzy będą mogli osiągnąć rewelacyjne rezultaty!  

B790 - BSR

     
     
Quilting, jest to technika ozdobnego pikowania, wykonywana przez ręczne przesuwanie materiału pod igłą maszyny, przy wyłączonych ząbkach transportu. Tradycyjne pikowanie tworzy zazwyczaj kwadraty z przecinających się pod kątem prostym linie ściegiem prostym. Quilting łączy ze sobą zarówno ścieg prosty jak i zygzak, tworząc fantastyczne dekoracje na materiale.  

BERNINA BSR - B790

     
     
BERNINA 790 posiada funkcję wykonywania Quiltingu (pikowania) za pomocą stopki z laserowym czujnikiem – BSR. Quilting ten możliwy do wykonania jest zarówno ściegiem prostym jak również za pomocą ściegu zygzak. Stopka BSR sprawdza prędkość przesuwania materiału pod igłą i dopasowuje prędkość maszyny, aby zachować identyczną długość ściegu przy nawet najbardziej skomplikowanych wzorach. Stopka znajduje się na wyposażeniu hafciarki BERNINA 790 !!  

Laserowa stopka do Quiltingu - BERNINA BSR

     
     
Maszyna jest idealna do współpracy z ramą do pikowania BERNINA umożliwiającą pikowanie nawet największych patchworkowych projektów. Dzięki stopce BSR oraz ogromnej ramie do pikowania BERNINA możemy podjąć się wykonania patchworku, który będzie zachwycał gabarytami i jakością oraz wręcz idealnie równym quiltem.  

BERNINA - Rama do pikowania