Funkcje szycia BERNINA 790

Zobacz jakie możliwości posiadają Hafciarki B790 jako wielofunkcyjne maszyny do szycia

Hafciarka komputerowa BERNINA 790 to także zaawansowana maszyna do szycia wyposażona w funkcje i narzędzia sprawiające, że przekracza swoimi możliwościami potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników. Maszyna do szycia B790 daje nam do dyspozycji aż 1 352 programy szycia. Znajdziemy wśród nich 32 ściegi użytkowe, 506 ściegów dekoracyjnych, 117 ściegów "wielostronnych" (sideways motion), 34 ściegi dla quiltingu, 15 dziurek na wymiar guzika oraz 8 alfabetów, a także możliwość projektowania własnych dowolnych ściegów za pomocą wbudowanego kreatora. Ogromne wolne ramię o długości 25.4cm sprawia, że możemy wykonywać projekty o dowolnych rozmiarach. Z łatwością będziemy mogli pikować duże patchworkowe projekty czy też quiltingowe "arcydzieła". Zaawansowane i rozbudowane funkcje szycia czynią hafciarkę BERNINA 790 prawdziwym wielofunkcyjnym "kombajnem" do profesjonalnego użytku w ramach działalności gospodarczej.

 

BERNINA 790 - Hafciarka komputerowa + maszyna do szycia

     
     

BERNINA 790 swoimi gabarytami robi wrażenie, a pod solidną obudową kryje najnowsze zdobycze techniki w dziedzinie nie tylko haftu komputerowego, ale również w dziedzinie maszyn do szycia. Wieloletnie doświadczenie inżynierów BERNINA oraz ciągłe doskonalenie produktów sprawiają, że zarówno hafciarki komputerowe jak i maszyny do szycia BERNINA są zawsze wyposażone we wszystko co w maszynach do szycia aktualnie jest dostępne, a dodatkowo BERNINA zawsze stara się być jeden krok do przodu wyznaczając nowe standardy wśród hafciarek i maszyn do szycia. Na pokładzie maszyny znajdziemy ogromny ekran do sterowania wszystkimi funkcjami maszyny. Wielofunkcyjne pokrętła ułatwiają precyzyjną regulację parametrów ściegów oraz pozwalają na pełną kontrolę nad aktualnym projektem.

 

BERNINA 790 - Maszyna do szycia

     
     

Nasuwany stolik powiększający pole pracy, ułatwia nam szycie dużych projektów. Gdy stolik nie jest nam potrzebny, można go zdemontować uzyskując wolne ramię. Solik zwiększa nam komfort pracy podczas szycia dużych elementów. Jego łatwy montaż/demontaż sprawiają, że w każdej chwili możemy dostosować maszynę do aktualnych potrzeb.

 

BERNINA 790 - Stolik powiększajacy pole pracy

     
     

Wolne ramię maszyny B790 pozwala na szycie takich elementów jak rękawy, nogawki, wąska odzież niemowlęca, elementy cylindryczne itp. Jego ogromna długość ponad 25cm sprawia, że możemy bez trudu pikować duże patchworki, czy też inne projekty, których gabaryty sprawiają, że trudno jest je przeszywać na maszynach o mniejszych gabarytach. Maszyna jest idealna do wykonywania nawet ogromnych quiltów. Nowością i niespotykaną funkcją jest kreator ściegów, dzięki któremu możemy zaprojektować własne ściegi ozdobne !

 

BERNINA 790 - Komputerowa maszyna do szycia

     
     
Dzięki przyciskowi START/STOP możliwe jest na maszynie szycie bez konieczności użycia rozrusznika nożnego. Dzięki temu możemy łatwo i szybko rozpocząć szycie jak i równie szybko zatrzymać je w dowolnym momencie. Funkcja automatycznego cięcia nici pozawala na szybkie obcięcie nitki nie tylko na zakończenie szycia, ale również w trakcie pracy gdy zachodzi taka konieczność. Maszyna automatycznie zabezpieczy ścieg przed uszkodzeniem. Również stopka podnoszona i opuszczana jest automatycznie po naciśnięciu guzika. Szycie wstecz także obsługiwane jest poprzez przycisk. Przyciski umieszczone są nad igielnicą, dzięki czemu są dostępne zawsze pod ręką, a także mamy możliwość pełnej kontroli podczas szycia i haftu.  

Przyciski sterujące - BERNINA B790

     
     
Centralnie umiejscowiony, ogromny dotykowy ekran LCD pozwala precyzyjnie sterować pracą maszyny. Dostępne ściegi pogrupowane są w kategorię, znajdziemy tam ściegi użytkowe, ściegi dekoracyjne, liternictwo oraz dziurki na guzik. Dodatkowo w każdej z kategorii znajdziemy podkategorie z danym rodzajem ściegów.  

BERNINA 790 - Ekran sterujący

     
     
Każdy ścieg może być w dowolny sposób modyfikowany. Możemy zmieniać jego długość (do 6mm) oraz szerokość (do 9mm). Maszyna posiada też funkcję przedłużania ściegu, odbicia lustrzanego czy też wydłużania ściegów dekoracyjnych. Rozbudowane funkcje regulacji i kontroli ściegów sprawiają, że jesteśmy w stanie dopasować każdy ścieg do indywidualnych potrzeb.  

B790 - Ekran szycia

     
     
Ogrom funkcji dostępnych dla ściegów i programów szycia sprawia, że na maszynie możemy wykonać wszystko o czym tylko pomyślimy. Rozszerzone do maksimum funkcje szycia sprawiają, że maszyna jest wspaniałym rozwiązaniem dla osób poszukujących maszyny do spełnienia wszelkich swoich kreatywnych potrzeb.  

B790 - Sterowanie szyciem

     
     
Regulacja naprężenia nici górnej, regulacji docisku stopki, czy też ustawienie ilości powtórzeń danego wzoru, wszystko to ustawiane jest za pomocą dotykowego ekranu. Wszystko szybko, łatwo i precyzyjnie.  

B790 - Sterowanie funkcjami szycia

     
     
Maszyna do szycia B790 pozwala również na wykonywanie ściegów w dowolnym kierunku, mamy możliwość obrotu ściegu o dowolny kąt. Wszystko za pomocą dotykowego ekrany i pokręteł.  

B790 - Obracanie ściegów

     
     
Maszyna posiada również możliwość regulacji balansu ściegu, czyli możliwość dostosowania ściegu do perfekcyjnego wykonania na każdym rodzaju materiału.  

B790 - Balans ściegu

     
     
Nowością i unikatem jest funkcja projektowania własnych ściegów ozdobnych. W specjalnym kreatorze możemy dowolnie zaprojektować ściegi ozdobne, które maszyna następnie wyszyje. Ściegi te możemy zapisać do trwałej pamięci maszyny. Kreator ściegów posiada mnóstwo przydatnych narzędzi takich jak możliwość odbicia lustrzanego, duplikowania odcinków czy też odwrócenia ściegu lub potrójnego ich wyszywania. Dzięki funkcji projektowania ściegów mamy tak naprawdę nieskończoną ilość ściegów dostępnych w tej zaawansowanej komputerowej maszynie do szycia.  

Projektowanie własnych wzorów ściegu w modelu B790

     
     
Wbudowany Konsultant Szycia pozwala na odpowiedni wybór igły, stopki, nici oraz innych parametrów ściegu do wykonania danej czynności na wybranym rodzaju materiału. Dodatkowo Konsultant Szycia za pomocą grafik i animacji podpowiada nam jak wykonać dziurkę na guzik czy wszyć zamek błyskawiczny. Świetne rozwiązanie dla początkujących użytkowników jak i dla osób doświadczonych, którym z pewnością spodobają się podpowiedzi dotyczące kreatywnego szycia.  

BERNINA 790 - Funkcja Konsultanta szycia

     
     
Dziurka na wymiar guzika jeszcze nigdy nie była tak prosta do wykonania. Wybieramy jeden z 15 wzorów, programujemy długość i gotowe. Możemy edytować naszą dziurkę zmieniając jej gęstość, balans czy też dostosować dziurkę do materiału na jakim aktualnie chcemy ją wyszyć. Zaprojektowana dziurka zostaje zapisana do pamięci i możemy dokonać dowolną ilość dziurek o identycznych parametrach.  

BERNINA 790 - Dziurka na wymiar guzika

     
     
Mamy także możliwość zapisania naszych dziurek, ściegów i ustawień do trwałej pamięci maszyny i możemy je wykorzystywać w dowolnym momencie. Jest to świetne rozwiązanie pozwalające na późniejsze wykorzystanie naszego ulubionego ściegu czy zaprogramowanej dziurki.  

BERNINA 790 - Pamięć ściegów

     
     
BERNINA 790 w swoich rozbudowanych funkcjach szycia posiada możliwość wykorzystania wbudowanej stopki z górnym transportem BERNINA Dual Feed. Jest to specjalna stopka krocząca, która pozwala na szybkie uzyskanie (za pomocą jednego ruchu reki) podwójnego transportu w maszynie do szycia. Stopka krocząca wspiera transport dolnymi ząbkami pozwalając na przeszywanie bardzo trudnych materiałów i składane kilku warstw tkaniny. Jest to nowatorskie rozwiązanie, które umożliwia jeszcze większy zakres prac z różnymi materiałami i tkaninami.  

BERNINA Dual Feed

     
     
BERNINA 790 jest kolejną maszyną do szycia z fabryki BERNINA dedykowaną do profesjonalnego użytku w ramach własnej działalności gospodarczej. Posiada unikalne i rozbudowane funkcje szycia oraz mnóstwo ułatwiających szycie udogodnień. Przystosowana do zarobkowej pracy, idealna na potrzeby zakładów krawieckich, punktów usługowych czy też produkcji i rzemiosła. Wyposażona w najnowocześniejsze rozwiązania w dziedzinie szycia. Jest przeznaczona do kreatywnej pracy wspomagając wyobraźnię szyjącego. Idealna maszyna do szycia Patchworku i Quiltingu. Spełni wymagania najbardziej profesjonalnego użytkownika jak i osoby, która w dziedzinie maszyn do szycia szuka nowoczesności, solidności i wszechstronności idącej w parze z intuicyjną i nieskomplikowaną obsługą.  

BERNINA 790 - Pikowanie za pomocą stopki BSR

     
     

BERNINA 790 jest kompatybilna z laserową stopką BERNINA BSR, która znajduje się na jej standardowym wyposażeniu! BERNINA Stitch Regulator (BSR) jest to opatentowana innowacja firmy BERNINA w zakresie regulacji długości ściegu podczas swobodnego przesuwania materiału pod stopką podczas quiltingu i pikowania. Specjalna stopka z wbudowanym laserowym czujnikiem, informująca maszynę o tym, z jaką prędkością materiał jest przesuwany. Dzięki tej funkcji maszyna dostosowuje prędkość swojej pracy do szybkości przesuwania tkaniny. Jeśli wolno przesuwamy materiał, maszyna pracuje powoli, jeśli przyspieszymy przesuwanie, maszyna automatycznie przyspieszy. Jeśli maszyna uzna że ruch materiału pod stopką jest za szybki, informuje użytkownika sygnałem dźwiękowym, aby nieco zwolnił przesuwanie tkaniny. BSR wykorzystywany jest między innymi podczas pikowania patchworków, wykonywania projektów Quiltingowych czy też podczas przyszywania aplikacji o dowolnym, nawet nieregularnym kształcie.

 

BERNINA BSR - B790

     
     

Zaprezentowane funkcje i parametry komputerowej maszyny do szycia BERNINA 790 sprawiają, że szycie nabierze nowego wymiaru. Maszyna wspomaga kreatywność, umożliwia nam wykonywanie najbardziej fantazyjnych projektów jak i maszynowego szycia usługowego i przemysłowego. Wszechstronna, metalowa, solidna i nowoczesna, taka właśnie jest BERNINA 790

 

Zobacz galerię inspirujących przykładów wykorzystania maszyny do szycia BERNINA 790 !