Funkcje haftu modelu BERNINA 790

Zobacz jakie rozbudowane funkcje haftu oferuje BERNINA 790

BERNINA 790 pod swoją obudową kryje najnowsze rozwiązania i wszelkie zdobycze techniki w dziedzinie haftu komputerowego. Jej ogromne pole haftu wynoszące 40x21 cm oraz przemysłowa prędkości haftu wynosząca aż 1000 (tysiąc) wkłuć na minutę, a także łatwe sterowanie za pomocą ogromnego wyświetlacza dotykowego o przekątnej 7 cali, sprawiają, że jest bezkonkurencyjna, niesamowita i wyjątkowa pod każdym względem. Hafciarka została także wyposażona w polskie menu obsługi, które sprawia, że prosta i intuicyjna obsługa jest jeszcze łatwiejsza. BERNINA 790 polecana jest zawodowcom stawiającym jakość i wydajność na pierwszym miejscu.

 

BERNNA 790 podczas haftowania

     
     
BERNINA 790 została wyposażona w całe mnóstwo innowacyjnych i unikatowych systemów pod obudową znajdziemy m.in.:

 

 • prędkości haftu 1000 ściegów na minutę !!
 • polskie menu obsługi
 • rozbudowane funkcje edycji i sterowania haftem
 • nowy, przemysłowy chwytacz rotacyjny 9 generacji
 • szpulka o zwiększonej, aż o 80% pojemności
 • wbudowane precyzyjne automatyczne nożyczki
 • dotykowy, kolorowy ekran sterujący
 • naprężacz górnej nici połączony z inteligentnym systemem będącym wynikiem wieloletnich badań szwajcarskich inżynierów BERNINA
 • precyzyjny czujnik zerwania nici górnej
 • czujnik końca nici w bębenku
 • współpraca z CutWork, PaintWork, CrystalWork

   

 

Wszystkie te rozwiązania zapewniają doskonałą jakość haftu i wydajność na najwyższym poziomie.

 

BERNINA 790 Po zdjęciu obudowy

     
     
Wszystkie funkcje i ustawienia hafciarki BERNINA 790 dostępne są z poziomu ogromnego 7-calowego wyświetlacza dotykowego. Dodatkowo do sterowania pracą hafciarki służą wielofunkcyjne pokrętła i przyciski. Ekran jest naprawdę wielki, dzięki temu na ekranie hafciarki możemy dowolnie edytować i projektować nasze hafty korzystając z rozbudowanych możliwości programu do haftu wbudowanego w maszynę.  

B790 - Ekran haftu

     
     
Z poziomu ekranu możemy edytować nasze hafty zmieniając ich rozmiar, obracając, odbijając lustrzanie czy tez pozycjonując je na tamborku. Na ekranie możemy też duplikować wzory, łączyć je, dodawać napis do naszego haftu czy też dostosowywać projekt haftu do materiału na jakim haftujemy.  

BERNINA 790 - Edycja haftu

     
     
Na ekranie możemy tworzyć także napisy korzystając z 8 czcionek alfabetu. Funkcja WordArt pozwala na "wyginanie" naszego napisu w dowolnych kierunkach. Hafciarka dzięki funkcji tworzenia napisów bezpośrednio na ekranie świetnie nadaje się do wykorzystania na stoisku z usługowym gdzie usługowo możemy wykonywać napisy na ręcznikach, szlafrokach kocykach czy innych przedmiotach gdzie klient może zamówić haft "od ręki" i otrzymać w ciągu kilku minut przedmiot ozdobiony np. jego imieniem.  

BERNINA 790 - Tworzenie napisów

     
     
W modelu hafciarki dla firm BERNINA 790 mamy także możliwość haftowania ściegów maszynowych. Każdy z ponad tysiąca ściegów jest możliwy do wyhaftowania. Ściegi tez możemy dodawać do istniejących haftów lub haftować je osobno. Ściegi dodajemy do naszego projektu tak jak haftu i możemy je dowolnie modyfikować.  

B790 - Łączenie haftów

     
     
Z poziomu ekranu możemy także wykonywać nieskończone hafty!! Specjalna funkcja umożliwia nam tworzyć wzory hafciarskie, które możemy wykonywać w nieskończoność, tzn. haftować je przepinając materiał w tamborku, tym samym haftować jeden wzór na "kilometrach" tkaniny. Specjalne znaczniki, które ustawiamy, pozwalają na upięcie materiału w jednej linii tak, aby nasz haft wyglądał jakby cały wyszedł z hafciarki w jednym cyklu haftu.  

B790 - Hafty na wielu tamborkach

     
     
Hafciarka ma możliwość korzystania aż z 5 tamborków płaskich i 1 tamborka do czapek. Hafciarka posiada wbudowane tzw. wolne ramię, dlatego też możemy haftować na rękawkach, nogawkach czy też wąskiej odzieży niemowlęcej.

 

Do dyspozycji mamy następujące pola haftu (tamborki):

 

 • 40x21cm
 • 40x15cm
 • 25.5x14.5cm - na wyposażeniu
 • 13x10cm - na wyposażeniu
 • 7.2x5cm - na wyposażeniu

 

Mamy także możliwość sprawdzenia obrysu naszego haftu tak by widzieć gdzie fizycznie znajduje się na materiale upiętym w tamborku. Dodatkowo hafciarka obrazuje nam podgląd naszego haftu na wybranym tamborku, a w przypadku gdy wzór jest zbyt duży na wybrany tamborek, hafciarka odpowiednio nam to komunikuje.

 

B790 - Pole haftu, tamborki

     
     
Na ekranie widzimy także sekwencję kolorów w jakiej wykonywany będzie haft. Mamy możliwość zmiany kolorów. Podgląd pozwala na przygotowanie odpowiednich nici lub wizualizację, który element będzie haftowany w danym kolorze. Kolory możemy dowolnie zmieniać.  

B790 - Podgląd kolorów

     
     
Elektronicznie sterowany, precyzyjny naprężacz nici górnej pozwala na dostosowanie naprężenia nici do materiału na jakim haftujemy czy też do rodzaju nici jakiej używamy. Regulacja także odbywa się poprzez dotykowy ekran i wielofunkcyjne pokrętło.  

Naprężenie nici - B790

     
     
Wbudowane automatyczne nożyczki umożliwiają precyzyjne cięcie nici zarówno przy zmianie koloru jak i podczas długich przeskoków pomiędzy ściegami w tym samym kolorze. Cięcie możemy włączyć i wyłączyć za pomocą przycisku na ekranie.  

Automatyczne nożyczki - B790

     
     
Czujnik zerwania nici górnej oraz czujnik końca nici w bębenku pozwalają na bezpieczną pracę, zatrzymując haftowanie w przypadku braku nici. Dodatkowo mamy możliwość cofnięcia się o dowolną ilość ściegów, aby mieć pewność, że zahaftujemy miejsce gdzie doszło do zatrzymania hafciarki. Mamy także możliwość przesunięcia się o dowolną ilość ściegów do przodu, a wszystko jak zawsze na ekranie dotykowym lub poprzez wielofunkcyjne pokrętła.  

B790 - Zerwanie nici

     
     
BERNINA 790 wyposażona jest w pamięć gdzie znajduje się wbudowane 270 pięknych wzorów hafciarskich oraz 8 alfabetów hafciarskich. Dzięki gniazdku USB mamy możliwość wczytywania dodatkowych wzorów hafciarskich z PenDrive lub bezpośrednio z komputera poprzez kabel USB. Wczytane wzory możemy zapisać do trwałej pamięci hafciarki. Uzyskujemy więc nieograniczoną bibliotekę wzorów hafciarskich !!

BERNINA 790 - port przez USB

 

Wybór ściegów - BERNINA 790

     
     
Dostępny opcjonalnie ogromny tamborek JUMBO to prawdziwy "olbrzym". Jego pole haftu wynoszące 40x21cm jest imponujące. Za jego pomocą bez trudu wyhaftujemy ozdobne wzory na obrusach, serwetach, zasłonach itp. Dodatkowo na tak ogromnej ramce tamborka możemy wykonać serię kilku lub kilkunastu naszywek podczas jednej sesji haftu. Pozawala to zaoszczędzić czas kilkukrotnego upięcia materiału w mniejszych tamborkach. Dodatkowo tamborek JUMBO posiada bardzo precyzyjną i skuteczną regulację napięcia materiału w tamborku za pomocą dużej śruby - pokrętła.  

Tamborek JUMBO 40x21cm

     
     
Dostępny opcjonalny tamborek do czapek, pozwala bez trudu przygotować czapkę do haftu. Wystarczy jedynie przymocować do flizeliny tę część czapki, na której ma się znaleźć wybrany haft. Pomoże nam w tym flizelina z klejem lub specjalny tymczasowy klej w spreju.  

Haft na czapkach - B790 Haft na czapkach - BERNINA

     
     
Oferujące mnogość zaawansowanych funkcji i zachowując przy tym prosty, intuicyjny interfejs, posiadające polską instrukcję obsługi programy do projektowania haftu BERNINA-WILCOM Editor Plus lub Designer Plus są niezastąpionym narzędziem każdego hafciarza i niezbędnym elementem wyposażenia profesjonalnego studia hafciarskiego.  

Bernina-Wilcom Embroidery Software 7

     
     
Do hafciarek firmy BERNINA zalecane jest stosowanie nici hafciarskich Isacord 40 grupy AMANN nici te polecane są ze względu na ich wysoką jakość i odporność na zrywanie, a także idealne układanie się na materiale i bardzo bogatą paletę barw. U naszego autoryzowanego partnera w Sklepie Internetowym GLOBAR.pl znajdą Państwo pełną paletę barw w atrakcyjnych cenach. Dodatkowo w sklepie znajdą Państwo także stabilizatory hafciarskie takie jak: flizeliny, hydrofolie, materiał naszywkowy, termofolie oraz inne dodatki niezbędne do haftu.

 

Nici hafciarskie AMANN - Isacord

 

Nici do haftu ISACORD Nici Hafciarskie ISACORD 40 - AMANN

     

 

Hafciarka BERNINA 790 to zaawansowana technicznie, wyposażona we wszystkie nowinki haftu komputerowego, uniwersalna i wszechstronna hafciarka komputerowa dla firm.

 

Szeroki wachlarz możliwości oraz rozbudowane funkcje haftu połączone z niesamowitą precyzją oraz imponującą prędkością haftu 1000 wkłuć na minutę sprawiają, że hafciarka idealnie sprawdzi się w każdej branży gdzie profesjonalnie wykorzystuje się haft komputerowy. Hafciarka przeznaczona jest w głównej mierze dla agencji reklamowych, studiów hafciarskich, punktów usługowych i krawiecki, pracowni artystycznych związanych z projektowaniem i szyciem odzieży, czy też każdej innej działalności gdzie wykorzystujemy haft komputerowy w dowolnej formie.

 

 

Zobacz galerię inspiracji hafciarskich projektów wykonywanych przy użyciu hafciarki BERNINA 790