Patchwork i quilting w hafciarce BERNINA 770QE

Patchwork i Quilting przy użyciu hafciarki BERNINA 770 QE

 

BERNINA 770 została dodatkowo oznaczona symbolem QE czyli Quilters Edition. Jest to więc hafciarka komputerowa oraz maszyna do szycia dedykowana nie tylko do działalności gospodarczej w dziedzinie haftu i szycia, ale również w specjalny sposób jest polecana osobom szyjącym Patchwork oraz Quilterom. Dzięki ogromnemu wolnemu ramieniu o długości ponad 25 cm oraz specjalnej laserowej stopce do pikowania - BERNINA BSR będącej na wyposażeniu jest idealna dla potrzeb pikowania ogromnych projektów Patchworkowych i Quilterskich.

 

BERNINA 770 QE - Maszyna do szycia patchworku i pikowania

     
     

Patchwork został zapoczątkowany przez osadników na terenach obecnej Kanady oraz Stanów zjednoczonych, ale rozwijał się również w innych regionach Świata, np. w Rosji. Początkowo była to technika wykonywania koców, narzut oraz kołder, z resztek materiałów. Dziś Patchwork to dekoracyjna metoda szycia, w której zszywa się przygotowane wcześniej, małe kawałki materiału w większą całość, tworząc nowy wzór (wykonuje się podobne geometrycznie kształty w celach ozdobnych, np. patchwork z kawałków trójkątnych).

 

B770QE - Patchwork

     
     
Słowem Patchwork nazywa się również pracę wykonaną tą techniką. W dzisiejszych czasach Patchwork jest bardzo popularny na całym świecie, a liczba osób szyjących Patchworki wzrasta z roku na rok. Ogromną popularnością cieszą się wystawy, festiwale oraz kursy szycia Patchworku. BERNINA 770 QE zarówno jako hafciarka komputerowa jak i jako maszyna do szycia z powodzeniem pozwala na wykonywanie i dodatkowe zdobienie patchworku.  

BERNINA 770 - Szycie Patchworku

     
     
BSR to skrót od BERNINA Stitch Regulator. Laserowa stopka BSR pozwala na pikowanie z wolnej ręki. Szyjąc sami przesuwamy materiał pod stopką kreśląc wymyślne ozdobne wzory. Zadaniem stopki BSR jest dobranie odpowiedniej prędkości do tempa z jakim przesuwamy materiał pod stopką. Nawet początkujący Quilterzy będą mogli osiągnąć rewelacyjne rezultaty!  

BERNINA 770 QE - Quilting

     
     
Quilting, jest to technika ozdobnego pikowania, wykonywana przez ręczne przesuwanie materiału pod igłą maszyny, przy wyłączonych ząbkach transportu. Tradycyjne pikowanie tworzy zazwyczaj kwadraty z przecinających się pod kątem prostym linie ściegiem prostym. Quilting łączy ze sobą zarówno ścieg prosty jak i zygzak, tworząc fantastyczne dekoracje na materiale.  

Laserowa Stopka BERNINA BSR

     
     
BERNINA 770 QE posiada funkcję wykonywania Quiltingu (pikowania) za pomocą stopki z laserowym czujnikiem – BSR. Quilting ten możliwy do wykonania jest zarówno ściegiem prostym jak również za pomocą ściegu zygzak. Stopka BSR sprawdza prędkość przesuwania materiału pod igłą i dopasowuje prędkość maszyny, aby zachować identyczną długość ściegu przy nawet najbardziej skomplikowanych wzorach. Stopka znajduje się na wyposażeniu hafciarki BERNINA 770 QE !!  

Laserowa stopka do Quiltingu - BERNINA BSR