Funkcje haftu modelu BERNINA 770QE

Zobacz jakie rozbudowane funkcje haftu oferuje BERNINA 770 QE

BERNINA 770 QE pod swoją obudową kryje najnowsze rozwiązania i zdobycze techniki w dziedzinie haftu komputerowego. Hafciarka posiada specjalnie wzmocnioną konstrukcję oraz metalowe podzespoły dzięki czemu jest mocna, trwała i solidna. To wszystko idzie w parze z zaawansowanymi funkcjami haftu. Rozbudowane możliwości haftu pozwalają na szeroki wachlarz możliwości wykorzystania hafciarki. Wszędzie tam gdzie wykorzystywany jest haft komputerowy, tam zastosowanie znajdzie profesjonalna hafciarka BERNINA 770 QE

 

BERNINA 770 QE podczas haftu

     
     

BERNINA 770 QE została wyposażona mnóstwo innowacyjnych i unikatowych systemów pod obudową znajdziemy m.in.:

 

 • maksymalne pole haftu 21x40cm !!
 • prędkości haftu 1000 ściegów na minutę !!
 • polskie menu obsługi !!
 • nowy, przemysłowy chwytacz rotacyjny 9 generacji
 • szpulka o zwiększonej, aż o 80% pojemności
 • wbudowane precyzyjne automatyczne nożyczki
 • dotykowy, kolorowy ekran sterujący
 • Inteligentny system naprężenia nici będący wynikiem wieloletnich badań szwajcarskich inżynierów BERNINA
 • precyzyjny czujnik zerwania nici górnej
 • czujnik końca nici w bębenku
 • współpraca z CutWork, PaintWork, CrystalWork

   

 

Teraz jakość haftu i wydajność haftowania jest lepsza niż kiedykolwiek!!

 

BERNINA 770 - Po zdjęciu odudowy

     
     
Ponieważ hafciarka B770 przystosowana jest do haftu na każdym rodzaju materiału dlatego też świetnie sprawdzi się w każdej branży. Hafciarka jest w pełni uniwersalna, nadaje się zarówno do produkcji, usług i rzemiosła oraz pracy artystycznej. Idealne rozwiązanie dla agencji reklamowych i studio hafciarskiego. Świetna hafciarka zarówno do haftu na gotowych wyrobach jak i półproduktach oraz do produkcji naszywek. Ponieważ posiada możliwość rozszerzenia o dodatkowe funkcje takie jak wycinanie w materiale, malowanie pisakami czy też zdobienie kryształki, dlatego też wachlarz zastosowania hafciarki jest praktycznie nieskończony.  

BERNINA 770 - Haftowanie

     
     
Sterowanie hafciarką BERNINA 770 QE odbywa się za pomocą dużego, dotykowego ekranu o przekątnej 4.3 cala Wszystkie funkcje są dzięki temu dostępne zawsze pod ręką. Służące do nawigacji i zmiany ustawień wielofunkcyjne pokrętła dodatkowo ułatwiają obsługę.  

BERNINA 770 QE - Ekran sterowania hafciarką

     
     
Z poziomu ekranu możemy edytować nasze hafty zmieniając ich rozmiar, obracając, odbijając lustrzanie czy tez pozycjonując je na tamborku. Hafciarka podpowiada nam o ilości ściegów jakie pozostały do końca wzoru, ilości kolorów, postępie pracy czy tez czasu do końca haftu. Wszystko na przejrzystym, kolorowym ekranie o dużej rozdzielczości.  

BERNINA 770 QE - Sterowanie haftem

     
     
Możliwość wprowadzania ustawień bezpośrednio z poziomu ekranu oraz za pomocą wielofunkcyjnych pokręteł sprawia, że możemy bardzo precyzyjnie dostosować wielkość haftu do naszych potrzeb. Dodatkowo mamy możliwość wyboru odpowiedniego tamborka, oraz funkcję sprawdzenia obrysu, tak aby nasz haft znalazł się idealnie tam gdzie zaplanowaliśmy.  

BERNINA 770 - Dotykowy ekran sterujący

     
     
Hafciarka ma możliwość korzystania aż z 5 tamborków płaskich i 1 tamborka do czapek. Hafciarka posiada wbudowane tzw. wolne ramię, dlatego też możemy haftować na rękawkach, nogawkach czy też wąskiej odzieży niemowlęcej.

 

Do dyspozycji mamy następujące pola haftu (tamborki):

 

 • 40x21cm
 • 40x15cm
 • 25.5x14.5cm - na wyposażeniu
 • 13x10cm - na wyposażeniu
 • 7.2x5cm - na wyposażeniu
 

BERNINA 770 - Haftowanie

     
     
Elektronicznie sterowany, precyzyjny naprężacz nici górnej połączony z inteligentnym systemem kontroli naprężenia pozwala na dostosowanie naprężenia nici do materiału na jakim haftujemy czy też do rodzaju nici jakiej używamy. Regulacja także odbywa się poprzez dotykowy ekran i wielofunkcyjne pokrętło.  

BERNINA 770 QE - Kontrola naprężenia nici

     
     
Czujnik zerwania nici górnej oraz czujnik końca nici w bębenku pozwalają na bezpieczną pracę, zatrzymując haftowanie w przypadku braku nici. Dodatkowo mamy możliwość cofnięcia się o dowolną ilość ściegów, aby mieć pewność, że zahaftujemy miejsce gdzie doszło do zatrzymania hafciarki. Mamy także możliwość przesunięcia się o dowolną ilość ściegów do przodu, a wszystko jak zawsze na ekranie dotykowym.  

BERNINA 770 QE - Zerwanie nici

     
     
Wbudowana funkcja tworzenia napisów bezpośrednio na ekranie hafciarki pozwala nam na tworzenie napisów w 4 różnych krojach alfabetu! Napisy możemy edytować tak jak inne wzory hafciarskie. Hafciarka dzięki funkcji tworzenia napisów bezpośrednio na ekranie świetnie nadaje się do wykorzystania na stoisku z usługowym haftem napisów na ręcznikach, szlafrokach kocykach czy innych przedmiotach gdzie klient może zamówić haft "od ręki" i otrzymać w ciągu kilku minut przedmiot ozdobiony np. jego imieniem.  

BERNINA 770 QE - Tworzenie napisów

     
     
Z poziomu hafciarki możemy także haftować zaimportowane ściegi maszynowe. Dzięki temu rozwiązaniu możemy w ciekawy sposób uatrakcyjnić nasz haft dodając do niego wzór wyszyty spośród wielu interesujących ściegów maszynowych.  

https://szycie.info.pl/pic/B770/BERNINA_770_ekran_37.jpg

     
     
Bardzo ciekawą funkcją jest możliwość wprowadzania zmian dotyczących parametrów ściegów hafciarskich bezpośrednio z poziomu hafciarki. Funkcja ta pozwala na ustawianie długości i gęstości naszego haftu, a tym samym pozwala go dostosować do materiału na jakim będziemy haftować.  

BERNINA 770 QE - Regulacja ściegów haftu

     
     
BERNINA 770 QE posiada w swojej pamięci wbudowane 140 pięknych wzorów hafciarskich oraz 6 alfabetów. Dzięki gniazdku USB mamy możliwość wczytywania wzorów hafciarskich z PenDrive lub bezpośrednio z komputera poprzez kabel USB. Wczytane wzory możemy zapisać do trwałej pamięci hafciarki. Uzyskujemy więc nieograniczoną bibliotekę wzorów hafciarskich !!

BERNINA 770 QE - wczytywanie haftów przez port USB

 

Hafciarka BERNINA B770 QE - Wbudowane hafty

     
     
Zastanawiasz się jak duże hafty można wykonać za pomocą hafciarki 770 QE?
Bez przekładania materiału i samodzielnego łączenia haftu na materiale, można haftować na tamborkach:

 

- 400×210 mm (40x21cm)
- 400×150 mm (40x15cm)
- 255×145 mm (25.5x14.5cm)
- 130×100 mm (13x10cm)
- 72×50 mm (7.2x5cm)

 

 

Dodatkowo mając do dyspozycji program do haftów BERNINA-WILCOM Designer Plus, masz nieskończone pole haftu, ponieważ możesz podzielić nawet ogromny wzór na kilka czy kilkanaście tamborków!

 

BERNINA haft wykonany na tamborku JUMBO 40x21cm

     
     
Dostępny opcjonalnie ogromny tamborek JUMBO to prawdziwy "olbrzym". Jego maksymalne pole haftu wynoszące 40x21cm jest imponujące. Za jego pomocą bez trudu wyhaftujemy ozdobne wzory na obrusach, serwetach, zasłonach itp. Dodatkowo na tak ogromnej ramce tamborka możemy wykonać serię kilku lub kilkunastu naszywek podczas jednej sesji haftu. Pozawala to zaoszczędzić czas kilkukrotnego upięcia materiału w mniejszych tamborkach. Dodatkowo tamborek JUMBO posiada bardzo precyzyjną i skuteczną regulację napięcia materiału w tamborku.  

Tamborek JUMBO 40x21cm

     
     
Mamy także możliwość wyposażenia hafciarki w tamborek do czapek, który pozwala bez trudu przygotować czapkę do haftu. Wystarczy jedynie przymocować do flizeliny tę część czapki, na której ma się znaleźć wybrany haft. Pomoże nam w tym flizelina z klejem lub specjalny tymczasowy klej w spreju.  

Haft na czapkach - B770 QE Haft na czapkach - BERNINA

     
     
Oferujące mnogość zaawansowanych funkcji i zachowując przy tym prosty, intuicyjny interfejs, posiadające polską instrukcję obsługi programy do projektowania haftu BERNINA-WILCOM Editor Plus lub Designer Plus są niezastąpionym narzędziem każdego hafciarza i niezbędnym elementem wyposażenia profesjonalnego studia hafciarskiego.  

Bernina-Wilcom Embroidery Software 7

     
     
Do hafciarek firmy BERNINA zalecane jest stosowanie nici hafciarskich Isacord 40 grupy AMANN nici te polecane są ze względu na ich wysoką jakość i odporność na zrywanie, a także idealne układanie się na materiale i bardzo bogatą paletę barw. U naszego autoryzowanego partnera w Sklepie Internetowym GLOBAR.pl znajdą Państwo pełną paletę barw w atrakcyjnych cenach. Dodatkowo w sklepie znajdą Państwo także flizeliny, hydrofolie, materiał naszywkowy, termofolie oraz inne dodatki niezbędne do haftu.

 

Nici hafciarskie AMANN - Isacord

 

Nici do haftu ISACORD Nici Hafciarskie ISACORD 40 - AMANN

     

 

Hafciarka BERNINA 770 QE to prawdziwy majstersztyk wśród hafciarek komputerowych ! Solidność, wzmocniona konstrukcja i metalowe podzespoły idące w parze z rozbudowanymi do maksimum funkcjami haftu.

 

Rozbudowane funkcje haftu sprawiają, że nie będziemy mieć problemu z wyhaftowaniem dowolnego wzoru na nawet najbardziej wymagających materiałach. Uniwersalna i wszechstronnie uzdolniona hafciarka komputerowa dla najbardziej wymagających użytkowników. Z jej pomocą stworzymy studio hafciarskie na najwyższym poziomie, a możliwości rozbudowy o nowe funkcje i akcesoria sprawiają, że oferta naszego studia będzie nieograniczona. Dodatkowo duża wydajność dzięki prędkości wkłuć 1000 ściegów na minutę oraz ogromnej powierzchni tamborka pozwolą nam na szybką realizację zleceń, a tym samym na możliwość przyjęcia większej ilości klientów.

 

Zobacz galerię inspiracji hafciarskich projektów wykonywanych przy użyciu hafciarki BERNINA 770 QE