Funkcje szycia BERNINA 720

Zobacz jakie możliwości posiada Hafciarka B720 jako wielofunkcyjna maszyna do szycia

Po demontażu modułu haftującego, BERNINA 720 staje się zaawansowaną, komputerową, wieloczynnościową maszyną do szycia. Wyposażona w 681 programów szycia maszyna pozwala na wykonanie każdego krawieckiego projektu. Do dyspozycji mamy między innymi 29 ściegów użytkowych, 11 dziurek na wymiar guzika oraz 200 pięknych dekoracyjnych ściegów. Dodatkowo maszyna posiada wbudowane 4 alfabety wyszywania w trybie szycia. Wolne ramię o długości 25 cm pozwala na bezproblemowe szycie nawet dużych projektów.

 

BERNINA 720 - Komputerowa  maszyna do szycia

     
     

Możliwości kreatywnego szycia są praktycznie ograniczone jedynie naszą wyobraźnią. Maszyna została wyposażona we wszelkie najnowsze rozwiązania w dziedzinie maszyn do szycia. Jej gabaryty także robią ogromne wrażenie ponieważ maszyna jest naprawdę imponująca pod względem wielkości i solidności. Maszyna świetnie sprawdza się podczas szycia usługowego, produkcyjnego jak i kreatywnych projektów autorskich. Możliwość wykonywania 11 rodzajów dziurek na wymiar guzika sprawia, że maszyna idealnie nadaje się do pracy jako dziurkarka w zakładach krawieckich i punktach usługowych.

 

BERNINA 720 - Komputerowa maszyna do szycia

     
     

Nasuwany stolik powiększający pole pracy, ułatwia nam szycie dużych projektów. Gdy stolik nie jest nam potrzebny, można go zdemontować uzyskując wolne ramię. Stolik zwiększa nam komfort pracy podczas szycia dużych elementów. Jego łatwy montaż/demontaż sprawiają, że w każdej chwili możemy dostosować maszynę do aktualnych potrzeb.

 

Komputerowa maszyna do szycia i hafciarka - BERNINA 720

     
     

Wolne ramię maszyny pozwala na szycie takich elementów jak rękawy, nogawki, wąska odzież niemowlęca, elementy cylindryczne itp. Jego ogromna długość ponad 25cm sprawia, że możemy bez trudu pikować duże patchworki, czy też inne projekty, których gabaryty sprawiają, że trudno jest je przeszywać na maszynach o mniejszych gabarytach.

 

BERNINA 720 - Szycie

     
     
Dzięki przyciskowi START/STOP możliwe jest na maszynie szycie bez użycia rozrusznika nożnego. Dzięki temu możemy łatwo i szybko rozpocząć szycie jak i równie szybko zatrzymać je w dowolnym momencie. Funkcja automatycznego cięcia nici pozawala na szybkie obcięcie nitki nie tylko na zakończenie szycia, ale również w trakcie pracy gdy zachodzi taka konieczność. Maszyna automatycznie zabezpieczy ścieg przed uszkodzeniem. Również stopka podnoszona i opuszczana jest automatycznie po naciśnięciu guzika. Szycie wstecz także obsługiwane jest poprzez przycisk.  

Maszyna do szycia B720 - Przyciski na obudowie

     
     
Centralnie umiejscowiony dotykowy ekran LCD pozwala precyzyjnie sterować pracą maszyny. Dostępne ściegi pogrupowane są w kategorię, znajdziemy tam ściegi użytkowe, ściegi dekoracyjne, liternictwo oraz dziurki na guzik. Dodatkowo w każdej z kategorii znajdziemy podkategorie z danym rodzajem ściegów.  

BERNINA 720 - Ekran w trybie szycia

     
     
Każdy ścieg może być dowolnie modyfikowany. Możemy zmieniać jego długość (do 6mm) oraz szerokość (do 5,5mm). Maszyna posiada też funkcję przedłużania ściegu, odbicia lustrzanego czy też wydłużania ściegów dekoracyjnych.  

BERNINA B720 - Szycie

     
     
Ogrom funkcji dostępnych dla ściegów i programów szycia sprawia, że na maszynie możemy wykonać wszystko o czym tylko pomyślimy. Rozszerzone do maksimum funkcje szycia sprawiają, że maszyna jest wspaniałym rozwiązaniem dla osób poszukujących maszyny do spełnienia wszelkich swoich kreatywnych potrzeb.  

B720 - Maszyna do szycia sterowanie

     
     
Regulacja naprężenia nici górnej, regulacji docisku stopki, czy też ustawienie ilości powtórzeń danego wzoru, wszystko to ustawiane jest za pomocą dotykowego ekranu. Wszystko szybko, łatwo i precyzyjnie.  

BERNINA 720 - Regulacja naprężenia

     
     
Maszyna posiada także możliwość zapisu do pamięci kombinacji ściegów, tak aby można ją było wyszyć w zaprogramowany sposób.  

B720 - Ekran sterujący szyciem

     
     
Wbudowany Konsultant Szycia pozwala na odpowiedni wybór igły, stopki, nici oraz innych parametrów ściegu do wykonania danej czynności na wybranym rodzaju materiału. Dodatkowo Konsultant Szycia za pomocą grafik i animacji podpowiada nam jak wykonać dziurkę na guzik czy wszyć zamek błyskawiczny. Świetne rozwiązanie dla początkujących użytkowników jak i dla osób doświadczonych, którym z pewnością spodobają się podpowiedzi dotyczące kreatywnego szycia.  

BERNINA 720 - Konsultant szycia

     
     
Dziurka na wymiar guzika jeszcze nigdy nie była tak prosta do wykonania. Wybieramy jeden z 11 wzorów, programujemy długość i gotowe. Możemy edytować naszą dziurkę zmieniając jej gęstość, balans czy też dostosować dziurkę do materiału na jakim aktualnie chcemy ją wyszyć. Zaprojektowana dziurka zostaje zapisana do pamięci i możemy dokonać dowolną ilość dziurek o identycznych parametrach.  

BERNINA 720 - Dziurka na wymiar guzika

     
     
Mamy także możliwość zapisania naszych dziurek i ściegów do trwałej pamięci maszyny i możemy je wykorzystywać w dowolnym momencie. Jest to świetne rozwiązanie pozwalające na późniejsze wykorzystanie naszego ulubionego ściegu czy zaprogramowanej dziurki.  

Ekran dotykowy BERNINA 720

     
     
BERNINA 720 to zaawansowany model profesjonalnej maszyny do szycia dedykowanej do działalności gospodarczej. Maszyna B720 sprawdzi się w każdej działalności. Jest idealna do wykonywania złożonych projektów jak i do pojedynczych egzemplarzy np autorskiej odzieży. Świetnie sprawdza się jako maszyna do szycia Patchworku i quiltingu. Bardzo dobrze nadaje się do współpracy z ramą do pikowania BERNINA dając nam do dyspozycji zestaw na potrzeby wykonywania dużych projektów patchworkowych czy też innych projektów gdzie wykorzystywane jest pikowanie "z wolnej ręki". Maszyna przeznaczona jest do pracy w zakładach krawieckich, punktach usługowych, zakładach produkcyjnych czy też w małych pracowniach projektujących i wykonujących odzież lub inne projekty krawieckie.  

BERNINA 720 - Komputerowa maszyna do szycia

     
     

BERNINA 720 współpracuje ze stopką BSR jest to opatentowana innowacja firmy BERNINA w zakresie regulacji długości ściegu podczas swobodnego przesuwania materiału pod stopką podczas quiltingu i pikowania. Specjalna stopka z wbudowanym laserowym czujnikiem, informująca maszynę o tym, z jaką prędkością materiał jest przesuwany. Dzięki tej funkcji maszyna dostosowuje prędkość swojej pracy do szybkości przesuwania tkaniny. Jeśli wolno przesuwamy materiał, maszyna pracuje powoli, jeśli przyspieszymy przesuwanie, maszyna automatycznie przyspieszy. Jeśli maszyna uzna że ruch materiału pod stopką jest za szybki, informuje użytkownika sygnałem dźwiękowym, aby nieco zwolnił przesuwanie tkaniny. BSR wykorzystywany jest między innymi podczas pikowania patchworków, wykonywania projektów Quiltingowych czy też podczas przyszywania aplikacji o dowolnym, nawet nieregularnym kształcie.

 

BERNINA BSR - B720

     
     

Funkcje i parametry opcji szycia w modelu BERNINA 720 czynią ją rewelacyjnym rozwiązaniem dla osób poszukujących najnowszych technologii i zaawansowanych funkcji połączonych z solidną, metalową konstrukcją. Dzięki BERNINA 720 Twoja kreatywność nie będzie niczym ograniczona!

 

Zobacz galerię inspirujących przykładów wykorzystania maszyny do szycia BERNINA 720 !