Sterowanie hafciarką BERNINA 720

Sterowanie haftem i hafciarką w modelu BERNINA 720

Do sterowania hafciarki służy w głównej mierze kolorowy, dotykowy ekran o wysokiej rozdzielczości. Jego przekątna 4.3 cala pozwala na precyzyjne sterowanie. Centralnie umieszczenie ekranu sprawia, że mamy łatwy dostęp do wszystkich funkcji. Obok ekranu umieszczone zostały dwa wielofunkcyjne pokrętła służące do wielu różnych zadań, jak chociażby pozycjonowanie haftu czy też zmiana jego rozmiaru lub obrót.

 

Dotykowy ekran BERNINA 720

     
     

Hafty wybierane są za pomocą ekranu po ich wskazaniu z odpowiedniej kategorii. Mamy możliwość wczytywania haftów z pamięci hafciarki jak i PenDrive USB. Dodatkowo mamy możliwość zapisu do pamięci haftów z PenDrive.

 

Hafciarka BERNINA B720 - Wbudowane hafty

     
     

Za pomocą ekranu możemy pozycjonować nasz haft na tamborku, zmieniać jego wielkość, obracać czy też odbijać lustrzenia. Zmiany te możemy wprowadzać zarówno za pomocą "dotyku" jak i bardziej precyzyjnie za pomocą wielofunkcyjnych pokręteł. Na ekranie znajdziemy też informację o parametrach jakie zmieniamy (wielkość, kąt, pozycja, itp)

 

BERNINA 720 - Sterowanie haftem

     
     

Za pomocą ekranu w hafciarce B720 możemy także wybierać tamborek na jakim będziemy wykonywać nasz haft oraz sprawdzać gdzie dany element haftu znajdzie się fizycznie na naszym tamborku (dotykając na dany element, tamborek przesunie się tak, aby wskazać pod igielnicą pozycję naszego "dotknięcia".

 

BERNINA 720 - Haftowanie

     
     
Na ekranie hafciarki B720 mamy także możliwość sprawdzenia w jakiej kolejności i jakie kolory będą haftowane w wybranym przez nas wzorze haftu. Dodatkowo po wskazaniu danej grupy kolorów, na ekranie zostanie zaznaczona ta część haftu jaka danym kolorem jest haftowana.  

BERNINA 720 - Wyświetlanie sekwencji kolorów

     
     
Podczas samego haftowania na ekranie mamy wyświetlone informację odnośnie ilości ściegów które maszyna wykonała oraz ile ściegów ma cały haft. Informacje te widoczne są zarówno dla całego wzoru jak i dla danego koloru. Dodatkowo na ekranie BERNINA 720 widzimy jakie miejsce naszego wzoru jest aktualnie haftowane. Mamy również możliwość haftowania całości wzoru w jednym kolorze, hafciarka nie będzie się wtedy zatrzymywać na zmianę koloru nici, a cały wzór zostanie wyhaftowany w kolorze jaki jest aktualnie nawleczony.  

BERNINA 720 - Ekran podczas haftowania

     
     
W przypadku zerwania nici górnej lub końca nitki w bębenku, zainstalowane czujniki zatrzymają proces haftowania. Za pomocą specjalnej opcji mamy możliwość cofania się o dowolną ilość ściegów jak i przesuwania się do przodu. Opcja ta przydatna jest w momencie gdy chcemy mieć pewność, że miejsce w którym została zerwana nić zostanie na pewno zahaftowane. Opcję tę możemy włączyć także w dowolnym momencie haftu, dlatego też możemy nanieść ewentualne poprawki i ponownie wykonać dany element naszego wzoru.  

BERNINA 720 - Zerwanie nici

     
     
Na ekranie możemy tworzyć też napisy z 4 alfabetów jakie wbudowane są w pamięć hafciarki. Tekst możemy obracać i skalować tak jak inne wzory hafciarskie.  

BERNINA 720 - Tworzenie napisów

     
     
W każdej chwili mamy możliwość korygowania naprężenia nici górnej, tak aby idealnie dostosować je do materiału na jakim haftujemy czy też do nici, którą aktualnie używamy. Precyzyjnie, elektronicznie sterowany naprężacz daje nam gwarancje dobrania idealnego ustawienia.  

BERNINA 720 - Kontrola naprężenia nici

     
     

Na obudowie znajdziemy też przycisk STAR/STOP rozpoczynający i zatrzymujący haftowanie oraz przyciski cięcia nici czy też automatycznego podnoszenia/opuszczania stopki. Nad przyciskiem START/STOP znajduje się także suwak regulacji prędkości służący do precyzyjnego sterowania prędkością haftu. Wszystkie przyciski umiejscowione są tuż nad igielnicą, dzięki czemu możemy sterować hafciarką bez spuszczania z oka wykonywanego przez nas haftu. Nad igielnicą znajduje się też jasne oświetlenie LED idealnie oświetlające nasze pole pracy.

 

B720 - Sterowanie

     
     
     
     

Sterowanie funkcjami szycia w hafciarce B720

Jako komputerowa wielofunkcyjna maszyna do szycia BERNINA 720 sterowana jest za pomocą ekranu dotykowego oraz wielofunkcyjnych pokręteł, a także kilku przycisków funkcyjnych. Wszystkie elementy systemu sterowania znajdują się zawsze pod ręką i są w intuicyjny sposób opisane.

 

B720 - Sterowanie szyciem

     
     

Dany ścieg wybieramy za pomocą "kliknięcia-dotknięcia" w dany wzór na ekranie dotykowym. Ściegi posegregowane są w grupy. Znajdziemy tam ściegi użytkowe, ozdobne, dziurki na guzik, itp. Istnieje również możliwość wybrania numeru ściegu z ekranowej klawiatury.

 

BERNINA B720 - Szycie

     
     
Parametry ściegu, jego długość, szerokość, pozycja igły itp są w pełni regulowane i ustawiane za pomocą dotykowego ekranu jak i pokręteł. Pełna kontrola nad ściegiem to gwarancja uzyskania zadowalającego rezultatu podczas szycia każdego projektu. Nasze ustawienia mogą być na trwałe zapisane do pamięci maszyny, aby swój ulubiony ścieg był zawsze dostępny.  

BERNINA B720 - Szycie

     
     
Ściegi możemy dowolnie edytować także za pomocą "kliknięcia" w dana funkcję. Możemy odbijać lustrzenia, wydłużać ściegi dekoracyjne, zmieniać pozycję igły, ustawiać balans ściegu itp. Wszystkie wprowadzone zmiany widoczne są w formie graficznej na podglądzie naszego ściegu. Maszyna podpowiada także jaką stopką użyć, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Przycisk "clr" pozwala na powrócenie do ustawień fabrycznych naszego ściegu.  

B720 - Maszyna do szycia sterowanie

     
     
Dziurkę na wymiar guzika w modelu BERNINA 720 wykonamy bardzo szybko i precyzyjnie, ponieważ wystarczy tylko wybrać rodzaj dziurki, jej długość i gotowe. Maszyna automatycznie wykona dziurkę lub serię identycznych dziurek. Dodatkowo możemy regulować szerokość naszej dziurki lub dostosować jej balans do nawet najbardziej wymagającego materiału.  

BERNINA 720 - Dziurka na wymiar guzika

     
     
Hafciarka i maszyna do szycia BERNINA 720 posiada wbudowane mnóstwo przydatnych animacji i wskazówek ułatwiających codzienną pracę. Na ekranie możemy zobaczyć instruktażowe filmy i animacje przedstawiające np. jak poprawnie nawinąć i założyć dolną szpulkę.  

BERNINA 720 - Filmy i animacje na ekranie

     
     
Maszyna podpowiada nam także jakie typy igieł powinniśmy użyć, aby uzyskać najlepszy wynik dla danego materiału.  

B720 - Konsultant szycia

     
     
Wbudowane automatyczne nożyczki są świetny rozwiązaniem umożliwiającym precyzyjne przycięcie nici podczas szycia jak i haftu. Nożyczki uruchamiane są za pomocą przycisku nad igielnicą. Dodatkowo maszyna przed obcięciem nici samoczynnie zabezpiecza ścieg. W przypadku haftu mamy możliwość korzystania z automatycznego cięcia nici podczas zmiany koloru czy też podczas długich "przeskoków" pomiędzy ściegami. Szycie wstecz także obsługiwane jest za pomocą przycisku na obudowie. W modelu BERNINA 720 mamy także możliwość automatycznego opuszczania i podnoszenia stopki !!  

B720 - Przyciski na obudowie

     
     
BERNINA 720 została wyposażona także w inne ciekawe rozwiązania i patenty. Między innymi na zwrócenie uwagi zasługuje jasne LEDowe oświetlenie, które znajduje się centralnie nad igielnicą nie zostawiając żadnego cienia pod stopką. Świetnym rozwiązaniem jest także niezależny silnik służący do nawijania nici na szpulkę umożliwiający nieprzerwaną pracę podczas szycia i haftu. Wygodnym patentem jest także zastosowanie nawlekacza igły, który zdecydowanie skraca czas potrzebny na przygotowanie hafciarki czy maszyny do szycia do pracy.  

BERNINA BSR - B720

     
     
Opcjonalnie podczas szycia możemy oczywiście korzystać z elektronicznego rozrusznika nożnego wyposażonego w funkcję pozycjonowania igły po naciśnięciu piętą. Elektroniczny rozrusznik nożny pozwala na dobranie odpowiedniej prędkość szycia - wolną (przy precyzyjnym wykańczaniu projektu) lub szybką (przy prostych przeszyciach).  

Rozrusznik nożny