Patchwork i quilting w hafciarce BERNINA 720

Patchwork i Quilting przy użyciu hafciarki BERNINA 720

 

BERNINA 720 to hafciarka komputerowa oraz maszyna do szycia dedykowana nie tylko do działalności gospodarczej w dziedzinie haftu i szycia, ale również jest polecana osobom szyjącym Patchwork oraz Quilterom. Dzięki ogromnemu wolnemu ramieniu o długości ponad 25 cm oraz opcji współpracy ze specjalną laserową stopką do pikowania - BERNINA BSR jest idealna dla potrzeb pikowania ogromnych projektów Patchworkowych i Quilterskich.

 

B720 - Patchwork

     
     

Patchwork został zapoczątkowany przez osadników na terenach obecnej Kanady oraz Stanów zjednoczonych, ale rozwijał się również w innych regionach Świata, np. w Rosji. Początkowo była to technika wykonywania koców, narzut oraz kołder, z resztek materiałów. Dziś Patchwork to dekoracyjna metoda szycia, w której zszywa się przygotowane wcześniej, małe kawałki materiału w większą całość, tworząc nowy wzór (wykonuje się podobne geometrycznie kształty w celach ozdobnych, np. patchwork z kawałków trójkątnych).

 

B 720 - Patchwork

     
     
Słowem Patchwork nazywa się również pracę wykonaną tą techniką. W dzisiejszych czasach Patchwork jest bardzo popularny na całym świecie, a liczba osób szyjących Patchworki wzrasta z roku na rok. Ogromną popularnością cieszą się wystawy, festiwale oraz kursy szycia Patchworku. BERNINA 720 zarówno jako hafciarka komputerowa jak i jako maszyna do szycia z powodzeniem pozwala na wykonywanie i dodatkowe zdobienie patchworku.  

BERNINA 720 - Szycie Patchworku

     
     
BSR to skrót od BERNINA Stitch Regulator. Laserowa stopka BSR pozwala na pikowanie z wolnej ręki. Szyjąc sami przesuwamy materiał pod stopką kreśląc wymyślne ozdobne wzory. Zadaniem stopki BSR jest dobranie odpowiedniej prędkości do tempa z jakim przesuwamy materiał pod stopką. Nawet początkujący Quilterzy będą mogli osiągnąć rewelacyjne rezultaty!  

BERNINA 720 - Quilting

     
     
Quilting, jest to technika ozdobnego pikowania, wykonywana przez ręczne przesuwanie materiału pod igłą maszyny, przy wyłączonych ząbkach transportu. Tradycyjne pikowanie tworzy zazwyczaj kwadraty z przecinających się pod kątem prostym linie ściegiem prostym. Quilting łączy ze sobą zarówno ścieg prosty jak i zygzak, tworząc fantastyczne dekoracje na materiale.  

Laserowa Stopka BERNINA BSR

     
     
BERNINA 750 posiada funkcję wykonywania Quiltingu (pikowania) za pomocą stopki z laserowym czujnikiem – BSR. Quilting ten możliwy do wykonania jest zarówno ściegiem prostym jak również za pomocą ściegu zygzak. Stopka BSR sprawdza prędkość przesuwania materiału pod igłą i dopasowuje prędkość maszyny, aby zachować identyczną długość ściegu przy nawet najbardziej skomplikowanych wzorach.  

Laserowa stopka do Quiltingu - BERNINA BSR