Funkcje haftu hafciarki BERNINA 720

Rozbudowane do maksimum funkcje haftu modelu BERNINA 720

BERNINA 720 jest stworzona do zarabiania pieniążków w ramach usług, produkcji i rzemiosła. Wyposażona w najnowocześniejsze patenty, innowacje czy też rozwiązania, które sprawiają, że do dyspozycji mamy wszystko to co najlepsze, aby wykonywać hafty szybko, sprawnie, wydajnie zachowując przy tym bezkompromisową jakość i dokładność niespotykaną w innych urządzeniach tego typu. Na uwagę zasługuje niesamowita przemysłowa prędkość haftu wynosząca aż 1000 ściegów na minutę ! Stało się to możliwe dzięki specjalnemu chwytaczowi, który chroniony jest patentem firmy BERNINA.

 

BERNINA 720 - Haftowanie

     
     

Hafciarka B720 poradzi sobie z haftem na każdym materiale. Bez trudu będziemy mogli haftować zarówno na materiałach delikatnych (bawełna, satyna, bielizna termo-aktywna) jak i materiałach grubych jak jeans, skóra czy filc. Haftować możemy dosłownie na wszystkim. Siła wkłucia pozwala na haftowanie nawet grubych "kanapek" złożonych z kilku warstw materiału. Uniwersalność to najważniejsza cecha czyniąca tę hafciarkę idealną dla agencji reklamowej, studiów projektowych czy też firm usługowych. Wszędzie tam gdzie wykorzystywany jest haft komputerowy, tam z powodzeniem swoje miejsce znajdzie BERNINA 720

 

BERNINA 720 - Hafciarskie inspiracje

     
     

BERNINA 720 została wyposażona mnóstwo innowacyjnych i unikatowych systemów oraz możliwości:

 

 • polskie menu obsługi !!
 • prędkości haftu 1000 ściegów na minutę !!
 • nowy, przemysłowy chwytacz rotacyjny 9 generacji
 • inteligentny system kontroli naprężenia nici
 • szpulka o zwiększonej, aż o 80% pojemności
 • wbudowane precyzyjne automatyczne nożyczki
 • dotykowy, kolorowy ekran sterujący
 • precyzyjny czujnik zerwania nici górnej
 • czujnik końca nici w bębenku
 • współpraca z CutWork, PaintWork, CrystalWork

   

 

Teraz jakość haftu i wydajność haftowania jest lepsza niż kiedykolwiek!!

 

BERNINA 720 - Konstrukcja

     
     
Do sterowania hafciarką BERNINA 720 służy duży centralnie umiejscowiony ekran dotykowy o przekątnej 4.3 cala. Dodatkowo mamy także do dyspozycji pokrętła wielofunkcyjne pozwalające na łatwą zmianę parametrów jak i ułatwiają nawigację po menu. Ekran jest czytelny i zawiera wszelkie informację i ustawienia potrzebne do sterowania hafciarką.  

BERNINA 720 - Ekran sterujący

     
     
Z poziomu ekranu możemy edytować nasze hafty zmieniając ich rozmiar, obracając, odbijając lustrzanie czy tez pozycjonując je na tamborku. Hafciarka podpowiada nam o ilości ściegów jakie pozostały do końca wzoru, ilości kolorów, postępie pracy czy tez czasu do końca haftu. Wszystko na przejrzystym, kolorowym ekranie o dużej rozdzielczości.  

BERNINA 720 - Sterowanie haftem

     
     
Możliwość wprowadzania ustawień bezpośrednio z poziomu ekranu oraz za pomocą wielofunkcyjnych pokręteł sprawia, że możemy bardzo precyzyjnie dostosować wielkość haftu do naszych potrzeb. Dodatkowo mamy możliwość wyboru odpowiedniego tamborka, oraz funkcję sprawdzenia obrysu, tak aby nasz haft znalazł się idealnie tam gdzie zaplanowaliśmy.  

BERNINA 720 - Dotykowy ekran sterujący

     
     
Hafciarka ma możliwość korzystania aż z 5 tamborków płaskich i 1 tamborka do czapek. Hafciarka posiada wbudowane tzw. wolne ramię, dlatego też możemy haftować na rękawkach, nogawkach czy też wąskiej odzieży niemowlęcej.

 

Do dyspozycji mamy następujące pola haftu (tamborki):

 

 • 40x21cm
 • 40x15cm
 • 25.5x14.5cm - na wyposażeniu
 • 13x10cm - na wyposażeniu
 • 7.2x5cm - na wyposażeniu
 

BERNINA 720 - Haftowanie

     
     
Elektronicznie sterowany, precyzyjny naprężacz nici górnej pozwala na dostosowanie naprężenia nici do materiału na jakim haftujemy czy też do rodzaju nici jakiej używamy. Regulacja także odbywa się poprzez dotykowy ekran i wielofunkcyjne pokrętło.  

BERNINA 720 - Kontrola naprężenia nici

     
     
Czujnik zerwania nici górnej oraz czujnik końca nici w bębenku pozwalają na bezpieczną pracę, zatrzymując haftowanie w przypadku braku nici. Dodatkowo mamy możliwość cofnięcia się o dowolną ilość ściegów, aby mieć pewność, że zahaftujemy miejsce gdzie doszło do zatrzymania hafciarki. Mamy także możliwość przesunięcia się o dowolną ilość ściegów do przodu, a wszystko jak zawsze na ekranie dotykowym.  

BERNINA 720 - Zerwanie nici

     
     
Wbudowana funkcja tworzenia napisów bezpośrednio na ekranie hafciarki pozwala nam na tworzenie napisów w 4 różnych krojach alfabetu! Napisy możemy edytować tak jak inne wzory hafciarskie. Hafciarka dzięki funkcji tworzenia napisów bezpośrednio na ekranie świetnie nadaje się do wykorzystania na stoisku z usługowym haftem napisów na ręcznikach, szlafrokach kocykach czy innych przedmiotach gdzie klient może zamówić haft "od ręki" i otrzymać w ciągu kilku minut przedmiot ozdobiony np. jego imieniem.  

BERNINA 720 - Tworzenie napisów

     
     
BERNINA 720 posiada w swojej pamięci wbudowane 80 pięknych wzorów hafciarskich oraz 4 alfabety. Dzięki gniazdku USB mamy możliwość wczytywania wzorów hafciarskich z PenDrive lub bezpośrednio z komputera poprzez kabel USB. Wczytane wzory możemy zapisać do trwałej pamięci hafciarki. Uzyskujemy więc nieograniczoną bibliotekę wzorów hafciarskich !!

BERNINA 720 - port przez USB

 

Hafciarka BERNINA B720 - Wbudowane hafty

     
     
Zastanawiasz się jak duże hafty można wykonać za pomocą hafciarki 720 ?
Bez przekładania materiału i samodzielnego łączenia haftu na materiale, można haftować na tamborkach:

 

- 400×210 mm (40x21cm)
- 400×150 mm (40x15cm)
- 255×145 mm (25.5x14.5cm)
- 130×100 mm (13x10cm)
- 72×50 mm (7.2x5cm)

 

 

Dodatkowo mając do dyspozycji program do haftów BERNINA-WILCOM Designer Plus, masz nieskończone pole haftu, ponieważ może podzielić nawet ogromny wzór na kilka czy kilkanaście tamborków!

 

BERNINA 720 - Inspiracje hafciarskie

     
     
Dostępny opcjonalnie ogromny tamborek JUMBO to prawdziwy "olbrzym". Jego maksymalne pole haftu wynoszące 40x21cm jest imponujące. Za jego pomocą bez trudu wyhaftujemy ozdobne wzory na obrusach, serwetach, zasłonach itp. Dodatkowo na tak ogromnej ramce tamborka możemy wykonać serię kilku lub kilkunastu naszywek podczas jednej sesji haftu. Pozawala to zaoszczędzić czas kilkukrotnego upięcia materiału w mniejszych tamborkach. Dodatkowo tamborek JUMBO posiada bardzo precyzyjną i skuteczną regulację napięcia materiału w tamborku.  

Tamborek JUMBO 40x21cm

     
     
Dostępny opcjonalny tamborek do czapek, pozwala bez trudu przygotować czapkę do haftu. Wystarczy jedynie przymocować do flizeliny tę część czapki, na której ma się znaleźć wybrany haft. Pomoże nam w tym flizelina z klejem lub specjalny tymczasowy klej w spreju.  

Haft na czapkach - HAFCIARKA BERNINA 720 Haft na czapkach - BERNINA

     
     
Oferujące mnogość zaawansowanych funkcji i zachowując przy tym prosty, intuicyjny interfejs, posiadające polską instrukcję obsługi programy do projektowania haftu BERNINA-WILCOM Editor Plus lub Designer Plus są niezastąpionym narzędziem każdego hafciarza i niezbędnym elementem wyposażenia profesjonalnego studia hafciarskiego.  

Bernina-Wilcom Embroidery Software 7

     
     
Do hafciarek firmy BERNINA zalecane jest stosowanie nici hafciarskich Isacord 40 grupy AMANN nici te polecane są ze względu na ich wysoką jakość i odporność na zrywanie, a także idealne układanie się na materiale i bardzo bogatą paletę barw. U naszego autoryzowanego partnera w Sklepie Internetowym GLOBAR.pl znajdą Państwo pełną paletę barw w atrakcyjnych cenach. Dodatkowo w sklepie znajdą Państwo także flizeliny, hydrofolie, materiał naszywkowy, termofolie oraz inne dodatki niezbędne do haftu.

 

Nici hafciarskie AMANN - Isacord

 

Nici do haftu ISACORD Nici Hafciarskie ISACORD 40 - AMANN

     

 

Hafciarka BERNINA 720 to profesjonalna hafciarka komputerowa z najwyższej światowej półki.

 

Zaawansowane funkcje haftu i niesamowita wydajność, a przy tym dzięki nieznacznie ograniczonym funkcjom szycia jest bardzo atrakcyjna cenowo ! B720 to prawdziwy mały czołg do zarabiania pieniążków. Szwajcarscy inżynierowie BERNINA dołożyli wszelkich starań, aby model B720 zachwycał niezawodnością i solidnością konstrukcji oraz swoją wydajnością królował wśród hafciarek tego typu. BERNINA 720 to majstersztyk sztuki inżynierskiej w dziedzinie haftu komputerowego. Kupując model B720 stajesz się posiadaczem hafciarki przeznaczonej do wykonywania każdego powierzonego zadania. Dodatkowo hafciarka komunikuje się z nami w języku polskim!

 

 

Zobacz galerię inspiracji hafciarskich projektów wykonywanych przy użyciu hafciarki BERNINA 720