Patchwork i quilting w hafciarce i maszynie BERNINA Aurora 450

Patchwork i Quilting przy użyciu hafciarki BERNINA Aurora 450

 

BERNINA Aurora 450 to zarówno hafciarka, jak i idealna maszyna do szycia Patchworku. Jako komputerowa maszyna do szycia posiada możliwość współpracy z innowacyjnym systemem BERNINA BSR, który z pewnością docenią Quilterzy oraz osoby szyjące Patchwork. Szycie projektu patchworkowego na maszynie do szycia BERNINA to czysta przyjemność.

 

Patchwork BERNINA Aurora 450

     
     

Patchwork został zapoczątkowany przez osadników na terenach obecnej Kanady oraz Stanów zjednoczonych, ale rozwijał się również w innych regionach Świata, np. w Rosji. Początkowo była to technika wykonywania koców, narzut oraz kołder, z resztek materiałów. Dziś Patchwork to dekoracyjna metoda szycia, w której zszywa się przygotowane wcześniej, małe kawałki materiału w większą całość, tworząc nowy wzór (wykonuje się podobne geometrycznie kształty w celach ozdobnych, np. patchwork z kawałków trójkątnych).

 

Patchwork BERNINA - Funkcja BSR

     
     
Słowem Patchwork nazywa się również pracę wykonaną tą techniką. W dzisiejszych czasach Patchwork jest bardzo popularny na całym świecie, a liczba osób szyjących Patchworki wzrasta z roku na rok. Ogromną popularnością cieszą się wystawy, festiwale oraz kursy szycia Patchworku. BERNINA 560 zarówno jako hafciarka komputerowa jak i jako maszyna do szycia z powodzeniem pozwala na wykonywanie i dodatkowe zdobienie patchworku.  

BERNINA BSR - Hafciarka Aurora 450

     
     
BSR to skrót od BERNINA Stitch Regulator. Laserowa stopka BSR pozwala na pikowanie z wolnej ręki. Szyjąc sami przesuwamy materiał pod stopką kreśląc wymyślne ozdobne wzory. Zadaniem stopki BSR jest dobranie odpowiedniej prędkości do tempa z jakim przesuwamy materiał pod stopką. Nawet początkujący Quilterzy będą mogli osiągnąć rewelacyjne rezultaty!  

Quilting - BERNINA Funkcja BSR

     
     
Quilting, jest to technika ozdobnego pikowania, wykonywana przez ręczne przesuwanie materiału pod igłą maszyny, przy wyłączonych ząbkach transportu. Tradycyjne pikowanie tworzy zazwyczaj kwadraty z przecinających się pod kątem prostym linie ściegiem prostym. Quilting łączy ze sobą zarówno ścieg prosty jak i zygzak, tworząc fantastyczne dekoracje na materiale.  

Laserowa Stopka BERNINA BSR

     
     
BERNINA Aurora 450 posiada funkcję wykonywania Quiltingu (pikowania) za pomocą stopki z laserowym czujnikiem – BSR (jako dodatkowe akcesorium). Quilting ten możliwy do wykonania jest zarówno ściegiem prostym jak również za pomocą ściegu zygzak. Stopka BSR sprawdza prędkość przesuwania materiału pod igłą i dopasowuje prędkość maszyny, aby zachować identyczną długość ściegu.  

Laserowa stopka do Quiltingu - BERNINA BSR