Sterowanie

Sterowanie haftem przy użyciu komputera

Wzór haftu przesyłany jest  za pomocą kabla USB z komputera do hafciarki. Ekran komputera jest także ekranem sterowania haftem. Dzięki programowi EConPC instalowanym razem z programem do edycji haftów, posiadamy możliwość pełnego sterowania haftem za pomocą komputera. Do dyspozycji mamy opcję pozycjonowania haftu na tamborku, sprawdzania obrysu, podglądu gdzie dany element haftu będzie znajdował się fizycznie, wyboru wielkości tamborka na jakim będziemy haftować, itp. Program pozwala także przesuwać się o dowolną ilość ściegów zarówno w przygód jak i w tył.

 

Sterowanie haftem za pomocą komputera ma tę niepodważalną zaletę, że do sterowania mamy ekran o dowolnej przekątnej (ekran naszego komputera) dzięki czemu możemy precyzyjnie sterować procesem haftowania, a wyświetlany na ekranie podgląd, parametry oraz podpowiedzi i animacje są bardzo czytelne.

 

Bernina Aurora 450 podczas haftowania

     
     

W postaci dużych i jasnych animacji program pokazuje nam i podpowiada w jaki sposób obsługiwać hafciarkę oraz jakie czynności powinniśmy wykonać w danej chwili. Prowadzi nas krok po kroku by wykonać bez przeszkód zaprojektowany wzór. Na ekranie znajdziemy informację dotyczące ilości ściegów jakie zostały wykonane oraz ile ściegów pozostało do końca wzoru. Dodatkowo program pokazuje także czas jaki pozostał do końca wzoru raz czas jakie pozostał do końca danego koloru. Dzięki czemu możemy zaplanować czas i zająć się inną czynnością, ponieważ wiemy za jaki czas hafciarka będzie potrzebowała naszej pomocy do dalszej pracy.

 

Program w jasny sposób komunikuje nam błędy jakie popełniliśmy podczas wykonywania haftu. Ostrzeże nas o nie opuszczonych ząbkach transportu, podniesionej lub opuszczonej stopce czy tez braku połączenia z komputerem. Dzięki tym zabezpieczeniom nie uszkodzimy nieświadomie hafciarki.

 

Bernina Aurora 450 - EConPC

     
     
Cały proces haftowania jest łatwy, intuicyjny i przyjemny, a dodatkowo wszystkie komunikaty i niezbędne informacje mamy zawsze "pod ręką" i są widoczne na dużym ekranie naszego komputera! Haftowanie nigdy nie było tak proste, szybkie i wydajne. Wszystko to ma wpływ na naszą pracę i czas poświęcony na wykonanie haftu. Im więcej czynności zrobi za nas hafciarka z pomocą programu, tym więcej czasu będziemy mogli poświęcić na zaprojektowanie kolejnego wzoru czy upięcie kolejnego podkoszulka w tamborku.  

Bernina Aurora 450 - Sterowanie komputerem

     
     
     
     

Sterowanie hafciarką i maszyną do szycia

Maszyno hafciarki z serii Aurora zostały wyposażone w szereg udogodnień. Standardem stał się przycisk Start-Stop oraz regulacja prędkości szycia za pomocą suwaka na panelu maszyny. Nikogo nie powinien zaskoczyć elektroniczny rozrusznik nożny z funkcją pozostawiania igły wbitej w materiał po naciśnięciu piętą na koniec rozrusznika.

 

Przycisk Start-Stop - Aurora 450

     
     

Podczas haftowania, a także podczas szycia, mamy do dyspozycji elektroniczny suwak regulacji prędkości. Ten precyzyjny układ regulowania obrotów silnika sprawia, że mamy możliwość ustawienia prędkości pracy maszyny w taki sposób by zachować pełną kontrolę nad postępem pracy zachowując przy tym maksymalnie wysoką wydajności.

 

Suwak regulacji predkosci - Aurora 450

     
     
Graficzny wyświetlacz maszyny precyzyjnie obrazuje rodzaj wybranego ściegu, jego długość, szerokość, siłę docisku stopki, a także w jakiej z 11 pozycji igły będzie wykonywany. Dla każdego ściegu możemy wybrać dowolną pozycję igły, w ten sposób można łatwiej prowadzić materiał lub omijać wykonane wcześniej szwy.  

Wyswietlacz - Aurora 450

     
     
Wybór używanych ściegów odbywa się poprzez wciśnięcie przycisku na panelu maszyny. Podgląd wybranego ściegu oraz jego zalecane parametry, natychmiast pojawiają się na ekranie maszyny.  

Wybór sciegów Aurora 450

     
     
Wbudowany nawlekacz igły sprawia, że nawlekanie jest w dużej mierze zautomatyzowane. Jest to znakomita oszczędność naszego czasu i wzroku. Nawlekacz igły docenią przede wszystkim osoby haftujące skomplikowane, wielokolorowe wzory. Dzięki nawlekaczowi czas potrzebny na zmianę koloru nici wynosi ok 5-7 sekund  

Nawlekacz igly - Aurora

     
     
Niezależny silnik nawijania szpulki dolnej, pozwala w dowolnym momencie przygotować do pracy dodatkowe szpulki. Dzięki tej funkcji bez przerywania pracy nawiniemy kończącą się nic dolną podczas haftu lub nawiniemy nowy kolor nici na dolna szpulkę podczas szycia.  

Aurora 450 - Szpulownik

     
     
Aurora 450 posiada znakomite, fluorescencyjne oświetlenie pola szycia. Światło nie pozostawia żadnych cieni wokół igły, niezależnie od sposobu w jaki prowadzimy materiał. Wyłącz wszystkie światła w pokoju i przekonaj się jak mocne jest to światło.  

Oswietlenie - Aurora 450

     
     
Opcjonalnie podczas szycia możemy oczywiście korzystać z elektronicznego rozrusznika nożnego wyposażonego w funkcję pozycjonowania igły po naciśnięciu piętą. Elektroniczny rozrusznik nożny pozwala na dobranie odpowiedniej prędkość szycia - wolną (przy precyzyjnym wykańczaniu projektu) lub szybką (przy prostych przeszyciach).  

Rozrusznik nożny - Aurora 450