Funkcje szycia BERNINA Aurora 430

Zobacz jakie możliwości posiada Aurora 430 jako komputerowa maszyna do szycia

Hafciarki komputerowe z Linii 4 BERNINA Aurora, po odpięciu modułu haftującego stają się zaawansowanymi, komputerowymi maszynami do szycia. Nowoczesne, posiadające mnóstwo przydatnych i ułatwiających szycie funkcji, maszyny do szycia BERNINA Aurora sprawdzają się w każdym krawieckim zadaniu ( i nie tylko). Mając do dyspozycji tak wszechstronną maszynę do szycia możemy podjąć się każdego, nawet najbardziej skomplikowanego projektu.

 

Dodatkowa możliwość wykonania ozdobnego haftu na naszym projekcie sprawia, że maszyno hafciarki BERNINA Aurora są bezkonkurencyjnymi urządzeniami w swojej klasie. Maszyny do szycia BERNINA Aurora 430 nadają się idealnie do każdej działalności w jakiej wykorzystywane jest szycie i haft. Maszyna do szycia może być wykorzystywana jako wielofunkcyjne urządzenie np. w zakładach krawieckich lub usługowych, w których haft komputerowy jest ciekawym i przynoszącym dodatkowe źródło zarobku dodatkiem.

 

Aurora 430 - 2w1

     
     

Jako maszyna do szycia BERNINA Aurora 430 została wyposażona w 150 ściegów, w tym:

 

  • 6 automatycznych dziurek na wymiar guzika

  • ściegi praktyczne: owerlokowe, kryte, wzmocnione

  • ponad 100 ściegów dekoracyjnych

  • dodatkowo 2 alfabety

 

A wszystko wykonamy łatwo, szybko i zawsze perfekcyjnie ! Szwajcarska jakość widoczna jest w każdym ze ściegów, a wysoka kultura pracy maszyny sprawia, że szycie staje się czystą przyjemnością !

 

Bernina Aurora 430

     
     
Dzięki zastosowaniu metalowego, przemysłowego chwytacza wahadłowego, maszyna jest w stanie osiągnąć 900 ściegów na minutę podczas szycia oraz szerokość zygzaka równą 5,5 mm. Są to parametry pozwalające na profesjonalne użytkowanie maszyno-hafciarki. Dzięki metalowym podzespołom i rozwiązań zaczerpniętych z przemysłowych maszyn do szycia BERNINA Aurora 430 to zaawansowane narzędzie przeznaczone do najtrudniejszych zadań.  

Chwytacz - Bernina Aurora 430

     
     
6 automatycznych dziurek na wymiar guzika sprawia, że na maszynie do szycia BERNINA Aurora 430 mamy możliwość szycia wszelkich projektów odzieżowych i nie tylko. Aurora 430 pozwala wykonywać również dziurkę z okrążkiem, która sprawdza się zarówno na damskich żakietach jak i męskich marynarkach. Wyszywanie dziurek jest bardzo łatwe, ponieważ wbudowany program do wykonywania dziurek sprawia, że każda z zaprogramowanych dziurek będzie dokładnie taka sama!  

Wyświetlacz - Bernina Aurora 430

     
     
Maszyna będzie z nami współpracować również podczas wykonywania ściegów dekoracyjnych – na ekranie maszyny będą pojawiały się symbole (np 1C, 3A, 20C itp.) – są to oznaczenia, jaka stopka powinna być założona do wybranego przez nas ściegu. Dodatkowo na ekranie znajdziemy informację dotyczącą aktualnych parametrów ściegu (długość, szerokość, pozycja igły oraz siła docisku stopki). Wyświetlacz pokaże także wybraną opcję funkcji pozycjonowania igły. Wszystko czytelnie i przejrzyście.  

Wyswietlacz - Bernina Aurora 430

     
     
Wybór ściegów, zmiana parametrów, pozycjonowanie igły oraz samo szycie sterowane jest za pomocą kliku przycisków na obudowie maszyny. Każdy przycisk został oznaczony odpowiednim obrazkiem przedstawiającym jego funkcje. Dzięki klawiaturze numerycznej mamy możliwość łatwego programowania ściegu. Funkcje takie jak szycie wstecz czy ustalanie pozycji igły także obsługiwane są za pomocą przycisków. Także samo szycie może być rozpoczęte i zakończone za pomocą przycisku. Oczywiście szyjący może także szyć przy użyciu tradycyjnego rozrusznika nożnego będącego w zestawie.  

Wybór sciegow Aurora 430

     
     
BERNINA Aurora 430 posiada również funkcję BSR. Czyli możliwość użycia laserowej stopki do pikowania, która pozwala na szycie z wolnej ręki. W momencie gdy użytkownik sam przesuwa materiał pod stopką, laserowy czujnik dobiera odpowiednią prędkość szycia do tempa przesuwania materiału. Dzięki czemu ścieg jest zawsze równy i posiada jednakową długość. Jest to narzędzie doceniane przez Quilterów na całym świecie. Zarówno początkujący użytkownicy jak i zaawansowani Quilterzy odkryją zalety laserowej stopki BERNINA BSR.  

Laserowa stopka do Quiltingu - BERNINA BSR

     
     

Zobacz galerię ciekawych przykładów wykorzystania maszyny do szycia BERNINA Aurora 430 !


 

 

Wykaz ściegów dostępnych w maszynie BERNINA Aurora 430
(plus 10 ściegów użytkowych, m.in. ścieg prosty, zyg-zag, potrójny zyg-zag, itp)

 

 

Sciegi BERNINA Aurroa 430

 

     
     

 

Ściegi dekoracyjne o szerokości 5 mm stanowić mogą bardzo elegancką i dyskretną dekorację.

 

Przykladowe sciegi dekoracyjne - Aurora 430