Sterowanie hafciarką BERNINA 770QE

Sterowanie haftem i hafciarką w modelu BERNINA 770 QE

Do sterowania haftowaniem i hafciarką służy duży i czytelny dotykowy ekran o przekątnej 4.3" Centralnie umieszczenie ekranu sprawia, że mamy łatwy dostęp do wszystkich funkcji. Obok ekranu umieszczone zostały dwa wielofunkcyjne pokrętła służące do wielu różnych zadań, jak chociażby pozycjonowanie haftu czy też zmiana jego rozmiaru lub obrót. Hafciarka komunikuje się z nami w języku polskim.

 

BERNINA 770 QE - Panel sterujący

     
     

Hafty wczytywane są przy pomocy ekranu. Po wybraniu odpowiedniej kategorii haftów mamy dostęp do poszczególnych wzorów, których łącznie jest aż 140. Mamy także możliwość wczytywania haftów z pamięci hafciarki jak i PenDrive USB. Dodatkowo mamy możliwość zapisu do pamięci hafciarki wzorów z PenDrive.

 

Hafciarka BERNINA B770 - Wbudowane hafty

     
     

Dzięki centralnie umieszczonemu dotykowemu ekranowi o dużej rozdzielczości, sterowanie haftem jest maksymalnie uproszczone! Z poziomu ekranu możemy pozycjonować nasz haft na tamborku, zmieniać jego wielkość, obracać czy też odbijać lustrzenia. Zmiany te możemy wprowadzać zarówno za pomocą "dotyku" jak i bardziej precyzyjnie za pomocą wielofunkcyjnych pokręteł. Na ekranie znajdziemy też informację o parametrach jakie zmieniamy (wielkość, kąt, pozycja, itp)

 

BERNINA 770 QE - Sterowanie haftem

     
     

Za pomocą ekranu w hafciarce B770 możemy wybierać i zmieniać tamborek na jakim chcemy wykonywać nasz haft oraz sprawdzać gdzie dany element haftu znajdzie się fizycznie na naszym tamborku (dotykając na dany element, tamborek przesunie się tak, aby wskazać pod igielnicą pozycję naszego "dotknięcia".

 

BERNINA 770 QE - Haftowanie

     
     
Na ekranie hafciarki B770 QE mamy także możliwość sprawdzenia w jakiej kolejności i jakie kolory będą haftowane w wybranym przez nas wzorze haftu. Dodatkowo po wskazaniu danej grupy kolorów, na ekranie zostanie zaznaczona ta część haftu jaka danym kolorem jest haftowana.  

BERNINA 770 QE - Wyświetlanie sekwencji kolorów

     
     
Podczas samego haftowania na ekranie mamy wyświetlone informację odnośnie ilości ściegów które maszyna wykonała oraz ile ściegów ma cały haft. Informacje te widoczne są zarówno dla całego wzoru jak i dla danego koloru. Dodatkowo na ekranie BERNINA 770 QE widzimy jakie miejsce naszego wzoru jest aktualnie haftowane. Mamy również możliwość haftowania całości wzoru w jednym kolorze, hafciarka nie będzie się wtedy zatrzymywać na zmianę koloru nici, a cały wzór zostanie wyhaftowany w kolorze jaki jest aktualnie nawleczony.  

BERNINA 770 QE - Ekran podczas haftowania

     
     
W przypadku zerwania nici górnej lub końca nitki w bębenku, zainstalowane czujniki zatrzymają proces haftowania. Za pomocą specjalnej opcji mamy możliwość cofania się o dowolną ilość ściegów jak i przesuwania się do przodu. Opcja ta przydatna jest w momencie gdy chcemy mieć pewność, że miejsce w którym została zerwana nić zostanie na pewno zahaftowane. Opcję tę możemy włączyć także w dowolnym momencie haftu, dlatego też możemy nanieść ewentualne poprawki i ponownie wykonać dany element naszego wzoru.  

BERNINA 770 QE - Zerwanie nici

     
     
Na ekranie możemy tworzyć też napisy z 6 alfabetów jakie wbudowane są w pamięć hafciarki. Tekst możemy obracać i skalować tak jak inne wzory hafciarskie.  

BERNINA 770 QE - Tworzenie napisów

     
     
W każdej chwili mamy możliwość korygowania naprężenia nici górnej, tak aby idealnie dostosować je do materiału na jakim haftujemy czy też do nici, którą aktualnie używamy. Precyzyjnie, elektronicznie sterowany naprężacz daje nam gwarancje dobrania idealnego ustawienia.  

BERNINA 770 QE - Kontrola naprężenia nici

     
     

Na obudowie znajdziemy też przycisk STAR/STOP rozpoczynający i zatrzymujący haftowanie oraz przyciski cięcia nici czy też automatycznego podnoszenia/opuszczania stopki. Nad przyciskiem START/STOP znajduje się także suwak regulacji prędkości służący do precyzyjnego sterowania prędkością haftu. Wszystkie przyciski umiejscowione są tuż nad igielnicą, dzięki czemu możemy sterować hafciarką bez spuszczania z oka wykonywanego przez nas haftu. Nad igielnicą znajduje się też jasne oświetlenie LED idealnie oświetlające nasze pole pracy. Dodatkowo nad wolnym ramieniem znajdują się kolejne diody LED doświetlające pole naszej pracy.

 

BERNINA 770 QE - Zaawansowana hafciarka komputerowa

     
     
     
     

Sterowanie funkcjami szycia w hafciarce B770 QE

Jako komputerowa wielofunkcyjna maszyna do szycia BERNINA 770 QE sterowana jest za pomocą ekranu dotykowego oraz wielofunkcyjnych pokręteł, a także kilku przycisków funkcyjnych. Wszystkie elementy systemu sterowania znajdują się zawsze pod ręką i są w intuicyjny sposób opisane.

 

BERNINA 770 QE

     
     

Wybór ściegów dokonywany jest za pomocą "kliknięcia-dotknięcia" w dany ścieg na ekranie dotykowym. Ściegi posegregowane są w kategorie. Znajdziemy tam ściegi użytkowe, ozdobne, dziurki na guzik, itp. Istnieje również możliwość wybrania numeru ściegu z ekranowej klawiatury.

 

BERNINA B770 - Szycie

     
     
Parametry ściegu, jego długość, szerokość, pozycja igły itp są w pełni regulowane i ustawiane za pomocą dotykowego ekranu jak i pokręteł. Pełna kontrola nad ściegiem to gwarancja uzyskania zadowalającego rezultatu podczas szycia każdego projektu. Nasze ustawienia mogą być na trwałe zapisane do pamięci maszyny, aby swój ulubiony ścieg był zawsze dostępny.  

BERNINA B770 - Szycie

     
     
Ściegi możemy dowolnie edytować także za pomocą "kliknięcia" w dana funkcję. Możemy odbijać lustrzenia, wydłużać ściegi dekoracyjne, zmieniać pozycję igły, ustawiać balans ściegu itp. Wszystkie wprowadzone zmiany widoczne są w formie graficznej na podglądzie naszego ściegu. Maszyna podpowiada także jaką stopką użyć, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Przycisk "clr" pozwala na powrócenie do ustawień fabrycznych naszego ściegu.  

B770 - Maszyna do szycia sterowanie

     
     
Dziurkę na wymiar guzika w modelu BERNINA 770 QE wykonamy bardzo szybko i precyzyjnie, ponieważ wystarczy tylko wybrać rodzaj dziurki, jej długość i gotowe. Maszyna automatycznie wykona dziurkę lub serię identycznych dziurek. Dodatkowo możemy regulować szerokość naszej dziurki lub dostosować jej balans do nawet najbardziej wymagającego materiału.  

BERNINA 770 QE - Dziurka na wymiar guzika

     
     
Hafciarka i maszyna do szycia BERNINA 770 posiada wbudowane mnóstwo przydatnych animacji i wskazówek ułatwiających codzienną pracę. Na ekranie możemy zobaczyć instruktażowe filmy i animacje przedstawiające np. jak poprawnie nawinąć i założyć dolną szpulkę.  

BERNINA 770 QE - Filmy i animacje na ekranie

     
     
Maszyna podpowiada nam także jakie typy igieł powinniśmy użyć, aby uzyskać najlepszy wynik dla danego materiału.  

B770 - Konsultant szycia

     
     
Wbudowane automatyczne nożyczki są świetnym rozwiązaniem umożliwiającym precyzyjne przycięcie nici podczas szycia jak i haftu. Nożyczki uruchamiane są za pomocą przycisku nad igielnicą. Dodatkowo maszyna przed obcięciem nici samoczynnie zabezpiecza ścieg. W przypadku haftu mamy możliwość korzystania z automatycznego cięcia nici podczas zmiany koloru czy też podczas długich "przeskoków" pomiędzy ściegami. Szycie wstecz także obsługiwane jest za pomocą przycisku na obudowie. W modelu BERNINA 770 QE mamy także możliwość automatycznego opuszczania i podnoszenia stopki !!  

B750 - Przyciski na obudowie

     
     
W maszynie do szycia BERNINA 770 QE zastosowano nowoczesną, zintegrowaną stopkę do górnego transportu BERNINA Dual Feed. Stopka ułatwia nam szycie grubych materiałów czy też kilkukrotnie złożonych kawałków tkaniny. Stopkę opuszczamy jednym ruchem ręki i chowamy w ten sam sposób. Dzięki temu mamy zawsze pod ręką możliwość włączenia podwójnego transportu (ząbki + krocząca stopka).  

BERNINA Dual Feed

     
     
BERNINA 770 QE została wyposażona także w inne ciekawe rozwiązania i patenty. Między innymi na zwrócenie uwagi zasługuje jasne LEDowe oświetlenie, które znajduje się centralnie nad igielnicą nie zostawiając żadnego cienia pod stopką. Świetnym rozwiązaniem jest także niezależny silnik służący do nawijania nici na szpulkę umożliwiający nieprzerwaną pracę podczas szycia i haftu. Wygodnym patentem jest także zastosowanie nawlekacza igły, który zdecydowanie skraca czas potrzebny na przygotowanie hafciarki czy maszyny do szycia do pracy.  

BERNINA BSR - B770

     
     
Opcjonalnie podczas szycia możemy oczywiście korzystać z elektronicznego rozrusznika nożnego wyposażonego w funkcję pozycjonowania igły po naciśnięciu piętą. Elektroniczny rozrusznik nożny pozwala na dobranie odpowiedniej prędkość szycia - wolną (przy precyzyjnym wykańczaniu projektu) lub szybką (przy prostych przeszyciach).  

Rozrusznik nożny