Sterowanie hafciarką i maszyną BERNINA 560

Sterowanie haftem i hafciarką w modelu BERNINA 560

Do sterowania haftem i hafciarką służy w głównej mierze dotykowy, kolorowy ekran. Dodatkowo do precyzyjnego ustawiania służą dwa wielofunkcyjne pokrętła. Takie połączenie możliwość wprowadzania zmian i dokonywania ustawień sprawiają, że hafciarka jest bardzo prosta i intuicyjna w obsłudze, a wszelkie regulacje są bardzo precyzyjne. Dodatkowo przycisk Start/Stop oraz suwak regulacji prędkości ułatwiają rozpoczęcie oraz pełne kontrolowanie haftowania.

 

Sterowanie haftem - BERNINA B560

     
     

Dzięki wbudowanemu, centralnie umieszczonemu dotykowemu ekranowi, sterowanie haftem jeszcze nigdy nie było tak proste! Na wysokiej rozdzielczości ekranie mamy możliwość pozycjonowania naszego haftu, umiejscowienia go na tamborku czy sprawdzenia obrysu, tak aby haft znalazł się dokładnie w tym miejscu w jakim powinien. Mamy możliwość dostosowania wielkości haftu do wybranego przez nas tamborka. Na wyświetlaczu mamy także możliwość podglądu haftu wraz z pomocniczymi liniami czy też sprawdzenia gdzie dana część haftu znajdzie się fizycznie na tamborku.

 

BERNINA B560 - Sterowanie poprzez ekran dotykowy

     
     

Z poziomu ekranu mamy także możliwość edycji haftu. Możemy zmieniać wielkość, obracać haft, odbijać lustrzenie itp. Wyświetlacz informuje nas także o wielkości naszego wzoru (w milimetrach) oraz szacowanym czasie haftu.

 

BERNINA 560 - Ekran dotykowy

     
     
Dodatkowo ekran informuje nas o kolorach jakie powinniśmy użyć do wykonania haftu oraz o czasie w jakim dany kolor będzie haftowany. Widoczna jest także informacja dotycząca kolejności haftowania poszczególnych elementów, które dodatkowo widoczne są w formie graficznej na podglądzie haftu.  

BERNINA 560 - Sterowanie haftem

     
     
Podczas samego haftowania na ekranie mamy wyświetlone informację odnośnie ilości ściegów które maszyna wykonała oraz ile ściegów ma cały haft. Informacje te widoczne są zarówno dla całego wzoru jak i dla danego koloru. Dodatkowo na ekranie widzimy jakie miejsce naszego wzoru jest aktualnie haftowane.  

B560 - Ekran

     
     
W każdej chwili mamy możliwość korygowania naprężenia nici górnej, tak aby idealnie dostosować je do materiału na jakim haftujemy czy też do nici, którą aktualnie używamy. Precyzyjnie, elektronicznie sterowany naprężacz daje nam gwarancje dobrania idealnego ustawienia.  

BERNINA 560 - Ekran dotykowy

     
     
W przypadku zerwania nici górnej lub końca nitki w bębenku, zainstalowane czujniki zatrzymają proces haftowania. Za pomocą specjalnej opcji mamy możliwość cofania się o dowolną ilość ściegów jak i przesuwania się do przodu. Opcja ta przydatna jest w momencie gdy chcemy mieć pewność, że miejsce w którym została zerwana nić zostanie na pewno zahaftowane. Opcję tę możemy włączyć w dowolnym momencie haftu, dlatego też możemy nanieść ewentualne poprawki i ponownie wykonać dany element naszego wzoru.  

B560 - Sterowanie haftem

     
     
     
     

Sterowanie maszyną do szycia B560

Jako komputerowa maszyna do szycia BERNINA 560 także sterowana jest w głównej mierze z poziomu dotykowego ekranu i wielofunkcyjnych pokręteł oraz kilku przycisków na obudowie. Mamy możliwość szycia zarówno poprzez przycisk Start/Stop i suwak regulacji prędkości jak i również możemy szyć za pomocą rozrusznika nożnego z funkcją pozycjonowania igły.

 

Sterowanie komputerową maszyną do szycia BERNINA 560

     
     

Wybór ściegów dokonywany jest za pomocą "kliknięcia" w dany ścieg na ekranie dotykowym. Ściegi posegregowane są w grupy. Znajdziemy tam ściegi użytkowe, ozdobne, dziurki na guzik, itp. Istnieje również możliwość wybrania numeru ściegu z ekranowej klawiatury.

 

Ekran sterowania szyciem - B560

     
     
Wszystkie parametry ściegu, jego długość, szerokość, pozycja igły itp są w pełni regulowane i ustawiane za pomocą dotykowego ekranu jak i pokręteł i przycisków. Pełna kontrola nad ściegiem to gwarancja uzyskania zadowalającego rezultatu podczas szycia każdego projektu  

Ekran szycia - BERNINA 560

     
     
Wykonywanie dziurki na wymiar guzika jeszcze nigdy nie było tak proste. Wybierając interesujący nas kształt dziurki, programujemy jego długość i mamy możliwość wykonania dowolnej ilości jednakowy dziurek! Mamy możliwość pełnej kontroli nad parametrami naszej dziurki. Możemy dostosować ja do dowolnego guzika.  

Dziurka na wymiar guzika - B560

     
     
Wbudowane automatyczne nożyczki są świetnym rozwiązaniem umożliwiającym precyzyjne przycięcie nici podczas szycia jak i haftu. Nożyczki uruchamiane są za pomocą przycisku nad igielnicą. Dodatkowo maszyna przed obcięciem nici samoczynnie zabezpiecza ścieg. Szycie wstecz także obsługiwane jest poprzez przycisk na obudowie.  

Automatyczne nożyczki

     
     
BERNINA 560 została wyposażona także w inne ciekawe rozwiązania i patenty. Między innymi na zwrócenie uwagi zasługuje jasne fluorescencyjne oświetlenie czy też niezależny silnik służący do nawijania nici na szpulkę umożliwiający nieprzerwaną pracę podczas szycia i haftu. Wygodnym rozwiązaniem jest także zastosowanie nawlekacza igły, który zdecydowanie skraca czas potrzebny na przygotowanie hafciarki czy maszyny do szycia do pracy.  

Szycie - BERNINA 560

     
     
Opcjonalnie podczas szycia możemy oczywiście korzystać z elektronicznego rozrusznika nożnego wyposażonego w funkcję pozycjonowania igły po naciśnięciu piętą. Elektroniczny rozrusznik nożny pozwala na dobranie odpowiedniej prędkość szycia - wolną (przy precyzyjnym wykańczaniu projektu) lub szybką (przy prostych przeszyciach).  

Rozrusznik nożny