Funkcje haftu modelu BERNINA 580

Zobacz jakie funkcje haftu oferuje BERNINA 580

Maszyna hafciarska BERNINA 580 daje nam dostęp do rozbudowanych możliwości i technologii w połączeniu z intuicyjną i łatwą obsługą. Wzmocniona, metalowa konstrukcja zaprojektowana do użytku na potrzeby działalności gospodarczej sprawdza się w produkcji, usługach i rzemiośle oraz twórczości artystycznej. Hafciarka rewelacyjnie nadaje się np. do produkcji naszywek czy też do bardzo popularnego haftu na ręcznikach i pościeli. Znajdzie także zastosowanie w branży reklamowej jako hafciarka do haftu na odzieży (loga producentów, znaki firmowe, napisy reklamowe itp). Wszechstronna hafciarka idealna dla każdego, kto zamierza zarobkowo wykonywać hafty w dowolnej branży hafciarskiej.

 

http://szycie.info.pl/pic/B580_EMB/B580_dynamic_500x375.jpg

     
     
BERNINA 580 została wyposażona mnóstwo innowacyjnych i unikatowych systemów pod obudową znajdziemy m.in.:

 

 • wbudowane precyzyjne automatyczne nożyczki
 • dotykowy, kolorowy ekran sterujący
 • metalowy chwytacz rotacyjny TRZECIEJ GENERACJI
 • metalowy "złoty" bębenek do haftu
 • naprężacz górnej nici, będący wynikiem wieloletnich badań szwajcarskich inżynierów BERNINA
 • precyzyjny czujnik zerwania nici górnej
 • czujnik końca nici w bębenku
 • polskie meny obsługi
 • współpraca z CutWork, PaintWork, CrystalWork

   

 

Teraz jakość haftu jest lepsza niż kiedykolwiek!!

 

BERNINA 580 - Metalowe podzespoły

     
     
Sterowanie hafciarką BERNINA 580 odbywa się poprzez dotykowy, kolorowy ekran oraz wielofunkcyjne pokrętła i przyciski. Dzięki temu obsługa hafciarki jest maksymalnie uproszczona i intuicyjna. Wielofunkcyjne pokrętła dodatkowo ułatwiają precyzyjne wprowadzanie parametrów i kontrolę nad haftem. Wbudowane menu pomocy dodatkowo ułatwia nam obsługę. Informacje pojawiające się na ekranie krok po kroku prowadzą nas przez proces haftowania.  

B580 - Ekran

     
     
Z poziomu ekranu możemy edytować nasze hafty zmieniając ich rozmiar, obracając, odbijając lustrzanie czy tez pozycjonując je na tamborku. Hafciarka podpowiada nam o ilości ściegów jakie pozostały do końca wzoru, ilości kolorów, postępie pracy czy tez czasu do końca haftu. Wszystko na przejrzystym, kolorowym ekranie o dużej rozdzielczości.  

BERNINA 580 - Ekran dotykowy

     
     
Możliwość wprowadzania ustawień bezpośrednio z poziomu ekranu oraz za pomocą wielofunkcyjnych pokręteł sprawia, że możemy bardzo precyzyjnie dostosować wielkość haftu do naszych potrzeb. Dodatkowo mamy możliwość wyboru odpowiedniego tamborka, oraz funkcję sprawdzenia obrysu, tak aby nasz haft znalazł się idealnie tam gdzie zaplanowaliśmy.  

BERNINA B580 - Sterowanie poprzez ekran dotykowy

     
     
Elektronicznie sterowany, precyzyjny naprężacz nici górnej pozwala na dostosowanie naprężenia nici do materiału na jakim haftujemy czy też do rodzaju nici jakiej używamy. Regulacja także odbywa się poprzez dotykowy ekran i wielofunkcyjne pokrętło.  

BERNINA 580 - Ekran dotykowy

     
     
Czujnik zerwania nici górnej oraz czujnik końca nici w bębenku pozwalają na bezpieczną pracę, zatrzymując haftowanie w przypadku braku nici. Dodatkowo mamy możliwość cofnięcia się o dowolną ilość ściegów, aby mieć pewność, że zahaftujemy miejsce gdzie doszło do zatrzymania hafciarki. Mamy także możliwość przesunięcia się o dowolną ilość ściegów do przodu.  

B580 - Sterowanie haftem

     
     
BERNINA 580 w swoich zaawansowanych funkcjach haftu umożliwia z poziomy hafciarki zmianę parametrów wybranego elementu haftu! Za pomocą ekranu i pokręteł możemy wprowadzić zmiany i dostosować nasz wzór hafciarski do danego materiału. Opcja ta pozwala na takie ustawienie parametrów, aby haft wyglądał idealnie na każdym, nawet najbardziej wymagającym materiale.  

BERNINA 580 - Funkcja regulacji ściegu hafciarskiego

     
     
Za pomocą dotykowego ekranu możemy także dodawać i łączyć ze sobą kilka wzorów hafciarskich i dodawać napisy do haftu. Każdy z wzorów może być osobno edytowany. Łącząc wzory z napisami możemy w prosty sposób tworzyć unikatowe hafty, np wprowadzając imiona i datę do motywu religijnego tworząc unikatową, spersonalizowaną szatkę do chrztu.  

BERNINA 580 - Łączenie haftów

     
     
Wbudowana funkcja WordArt pozwala na tworzenie napisów, które możne dowolnie wyginać i skalować, tworząc ciekawe wzory i nie banalne ozdoby. Wybór aż 7 różnych krojów pisma sprawia, że nasza kreatywność jest niczym nieograniczona !! Teksty wprowadzamy z ekranowej klawiatury "dotykając" kolejne literki. Do dyspozycji mamy wielkie i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne.  

BERNINA B580 - Tworzenie napisów

     
     
BERNINA 580 posiada w swojej pamięci wbudowane 100 pięknych wzorów hafciarskich oraz 7 alfabetów. Dzięki portowi USB mamy możliwość wczytywania wzorów hafciarskich z PenDrive lub bezpośrednio z komputera poprzez kabel USB. Wczytane wzory możemy zapisać do trwałej pamięci hafciarki. Uzyskujemy więc nieograniczoną bibliotekę wzorów hafciarskich !!

BERNINA 580 - Odczyt haftów poprzez USB

 

B 580 - Wbudowane hafty

     
     
Zastanawiasz się jak duże hafty można wykonać za pomocą hafciarki B580?
Bez przekładania materiału i samodzielnego łączenia haftu na materiale, można haftować na tamborkach:

 

- 400×150 mm (40x15cm)
- 255×145 mm (25,5x14,5cm)
- 130×100 mm (13x10cm)
-72×50 mm (7,2x5cm)

 

Dodatkowo mając do dyspozycji program do haftów BERNINA-WILCOM Designer Plus, masz nieskończone pole haftu, ponieważ może podzielić nawet ogromny wzór na kilka czy kilkanaście tamborków!

 

B580 - Mega Hafty

     
     
Dostępny opcjonalnie ogromny tamborek MEGA zyskał duże uznanie wśród klientów. Jego pole haftu 40x15 cm sprawia, że za jego pomocą możemy ozdabiać nie tylko obrusy, ale także jeansy, suknie, żakiety, zasłony i wiele innych dużych przedmiotów.  

Aurora 450 - MEGA Tamborek 400x150mm

     
     
Dostępny opcjonalny tamborek do czapek, pozwala bez trudu przygotować czapkę do haftu. Wystarczy jedynie przymocować do flizeliny tę część czapki, na której ma się znaleźć wybrany haft. Pomoże nam w tym flizelina z klejem lub specjalny tymczasowy klej w spreju.  

Haft na czapkach - B580 Haft na czapkach - BERNINA

     
     
Oferujące mnogość zaawansowanych funkcji i zachowując przy tym prosty, intuicyjny interfejs, posiadające polską instrukcję obsługi programy do projektowania haftu BERNINA-WILCOM Editor Plus lub Designer Plus są niezastąpionym narzędziem każdego hafciarza i niezbędnym elementem wyposażenia profesjonalnego studia hafciarskiego.  

Bernina-Wilcom Embroidery Software 7

     
     
Do hafciarek firmy BERNINA zalecane jest stosowanie nici hafciarskich Isacord 40 grupy AMANN nici te polecane są ze względu na ich wysoką jakość i odporność na zrywanie, a także idealne układanie się na materiale i bardzo bogatą paletę barw. U naszego autoryzowanego partnera w Sklepie Internetowym GLOBAR.pl znajdą Państwo pełną paletę barw w atrakcyjnych cenach. Dodatkowo w sklepie znajdą Państwo także flizeliny, hydrofolie, materiał naszywkowy, termofolie oraz inne dodatki niezbędne do haftu.

 

Nici hafciarskie AMANN - Isacord

 

Nici do haftu ISACORD Nici Hafciarskie ISACORD 40 - AMANN

     

 

Hafciarka BERNINA 580 to nowoczesna, profesjonalna maszyna do haftu. Rozbudowane funkcje haftu pozwalają na wykonanie dowolnego projektu hafciarskiego na najwyższym poziomie. Haft będzie idealny na każdym rodzaju materiału, ponieważ mamy pełną kontrole nad ściegami i gęstością haftu, a wszystko z poziomu hafciarki !!

 

Zobacz galerię inspiracji hafciarskich projektów wykonywanych przy użyciu hafciarki BERNINA 580